הכן עצמך לקיץ הקרוב עם פרגולה
אומנם אנחנו נמצאים כרגע בשיא החורף, חודש דצמבר, אך בישראל כידוע החורף נגמר מהר ובלי שנשים לב אנחנו נמצא את עצמנו בקיץ, עם השמש בפנים, אבטיח על השולחן ובבגדים קצרים. כמו בלא מעט מקרים בחיים, בשביל להגיע מוכנים לקיץ, אנחנו צריכים להתכונן כבר בחורף. כך בביגוד, כך גם בתחום של בנייה ועיצוב הבית

 זו הסיבה שאם אנחנו רוצים להגיע מוכנים לקיץ, עלינו לחפש כבר עכשיו פרגולות שיכולות להתאים למרפסת, גג או לחצר של הבית. כך נוכל להגיע מוכנים לקיץ ולא נמצא את עצמנו תחת השמש הקופחת, כשאנחנו יושבים באחד המקומות שהצגנו ואוכלים ארוחת בוקר או מארחים חברים לארוחת צהריים בשבת.

לפני שאנחנו נסביר כיצד בוחרים באת מאותן פרגולות שמוצעות לנו לבנייה, חשוב לדעת למה רצוי להתקין פרגולה בבית. כאן המקום לומר שהיום בעקבות רפורמת הפרגולות יותר קל להתקין פרגולה, מאחר והדבר איננו דורש אישור מהרשויות אלא במקרים קיצוניים. על כן, כל אחד שיש לו מרפסת פתוחה, חצר, גינה או גג פתוח, יכול להתקין פרגולה. זו תאפשר לנו ליהנות בימי הקיץ מאזור מוצל ובימי החורף, הוא ייהנה מהאפשרות לשבת בחוץ כשיורד גשם, תחת אזור מקורה. כפי שנוכל לראות מיד, ניתן להתקין פרגולות אשר נפתחות ונסגרות בצורות שונות, כך שהן יתאימו גם לקיץ וגם לחורף.

כיצד בוחרים פרגולה והיכן נתקין אותה

כאמור אנחנו יכולים למצוא שורה של פרגולות אשר יכולות להתאים לנו. הפרגולות הבסיסיות והנפוצות ביותר הן אלומיניום, עץ וכן סוכך בד. אנחנו יכולים למצוא את שני הסוגים בצורות בנייה שונות, החל מפרגולה פתוחה לסירוגין, כלומר כזו שמתבססת על חלק פתוח וחלק סגור, היתרון של פרגולה כזו שהיא יפה, היא לא יוצרת תחושה של חלל סגור, אך בימי גשם או בימי שמש, היא לא מועילה כל כך מאחר והאזורים הפתוחים גורמים לכך שגשם או קרני השמש ייכנסו פנימה. במקרה של פרגולה כזו, אנחנו יכולים להציב על הפרגולה רשת או בד קשיח, בשביל שיכסה את החלק העליון שלה.

פרגולה מהסוג הקלאסי, היא פרגולה סגורה, כזו שהחלק העליון שלה אטום לגמרי. אפשר למצוא פרגולות עץ, אלומיניום וכן סוככי בד כאלה. היתרון הוא ברור, הפרגולה מקורה כל הזמן. ניתן לשלב כאן חומרים שונים, למשל עצי במבוק וברזל, שימוש בעץ מלא (אורן, גרשוני ועוד), וכן ניתן לשלב צבעים שונים בפרגולה עצמה.

חשוב לומר, שכיום נהוג להתקין פרגולה מתכווננת, כזו שניתן לפתוח ולסגור אותה. זוהי פרגולה חשמלית שהרעיון הבסיסי שלה הוא שבכל עת אפשר להשתמש בה באופן אחר, פתוח או סגור. פרגולה זו כמו הפרגולות האחרות, ניתנות להתקנה בחצר, גינה, מרפסת או גג.

כעת השאלה היכן מתקינים את הפרגולה, יש שני מודלים עיקריים, אחד הוא להתקין אותו בחיבור עם הקיר החיצוני של המבנה, כך נהוג במרפסות פתוחות או בחצרות. בעוד שהמודל השני, התקנת פרגולה במרכז השטח, על ארבע רגליים, מתאימה יותר לגינה או לגג פתוח. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה