מדי עבודה – איך איכות הבגד משפיעה על העובד?לא מעט מקומות עבודה, חברות, חנויות ובתי עסק שונים, בוחרים שהעובדים שלהם, אלה שעובדים פיזית במקום עצמו ואלה שעובדים מטעמם (נהגים, שליחים, סוכנים וכדומה), ילבשו מדים מסוימים כשהם נמצאים במקום או מבצעים עבודה מטעם החברה. במילים אחרות, הם דורשים שהעובדים שלהם ילבשו מדי עבודה

 הרעיון של מדי עבודה הוא איננו חדש, מן הסתם, אך במהלך השנים אנחנו יכולים לראות יותר ויותר חברות ובתי עסק שדורשים מהעובדים שלהם ללבוש אותם. יש לציין שבחלק מהמקרים, מדובר על בגדים רגילים בצבע מסוים שהעובדים מחויבים לעבוד, כשעל דש חולצתם מונח תג עם שמם. אך ברוב המקרים, מקומות העבודה מספקים מדים משלהם לעובדים ואלה מחויבים ללבוש אותם.

בחלק הבא של המאמר, נסביר מדוע מקומות העבודה מעוניינים שהעובדים שלהם ילבשו מדים לעבודה, וכיצד זה יכול את בעלי העסק. לפני כן נציין, שבחלק מהמקרים, לא מדובר על מדי עבודה רגילים, כלומר, מדובר על מדים לעבודה שהם חלק בלתי נפרד מהעבודה עצמה, למשל, כשטכנאי או עובד במעבדה, נאלץ ללבוש מדי עבודה מסוימים, מדובר כאן גם בעניין בטיחותי ולא רק בהכרח של עבודה או כל דבר דומה.

מדוע מקומות עבודה מעוניינים שהעובדים שלהם ילבשו מדי עבודה?

לבוש הולם – תתארו את עצמכם שבתור לקוחות אתם מגיעים למקום מסוים, וכל עובד לובש בגד אחר, אחד בא עם גופייה, אחרת באה עם שמלה קצרה וכן הלאה. סביר להניח שלא נרגיש נוח עם זה, נרגיש שהמקום לא הולם והעובדים לא מכבדים אותו. מדי עבודה עוזרים להתגבר על המכשול הזה, למעשה הם מונעים את אי הנעימות והמחלוקות השונות בשאלה מה מותר ומה אסור ללבוש במקום העבודה.

הזדהות – כשעובד לובש מדים של חברה מסוימת, קל מאוד לזהות אותו, ברור שהוא עובד של החברה. זה משרת את החברה וכן את הלקוחות. במקום שייווצר אי נעימות בשאלה מי עובד במקום ומי לא, עם מדי עבודה ברור גם מי אחראי לדברים שמתרחשים במקום, כלומר ברור שאם קורה משהו, אז מי נושא באחריות לכך.

הנושא של הזדהות הוא חשוב בעיקר כשמדובר בעובדים שנמצאים מחוץ לעסק, למשל טכנאים שמגיעים הביתה. בין פריטי הזיהוי שלהם, יכולים הלקוחות להשתמש גם במדי העבודה השונים שהטכנאי משתמש בהם.

סדר וניקיון – כמו שציינו קודם לכן, כשעובד לובש מדי עבודה, אז הוא נראה הרבה יותר מייצג, יותר הולם. זה יוצר סדר מסוים. סביר להניח שהעובד לא ילכלך את המדים שלו ככה סתם, שכן זה יגרום אי נוחות ללקוח אותו הוא משרת וכן יציג אותו בצורה מאוד לא מקצועית בפני המנהלים שלו.

מקצועיות – מבחינת לקוח, זה הרבה יותר מקצועי כשעובד פונה אליו עם מדי עבודה ולא עם בגדים רגילים, איתם הוא בא מהבית. זה נכון כשמדובר בעובד שמתנהל מול הלקוח במרכז שירות או כשהוא מגיע אליו הביתה, מסיבה כזו או אחרת.

בטיחות – כמו שציינו קודם לכן, יש מקרים בהם הלבוש הוא חלק מהאמצעים שמשמשים את העובדים בעת עבודתם והם צריכים אותם לצורכי בטיחות במקרים שונים ומגוונים.

אם אתם רוצים לדעת עוד על מדי עבודה או זקוקים לקנות מדים לעבודה, לצרכים שונים, אתם מוזמנים לפנות אלינו ל- topwear, החברה המובילה בישראל לייצור ושיווק מדים לעבודה. אצל topwear תוכלו ליהנות מצוות מקצועי שיעזור לכם למצוא את המדים שמתאימים לצרכים שלכם. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ולקבל הצעות מחיר אטרקטיביות בנושא. 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה