אשקלון, מעצבים את המחרהמיתוג החדש כולל בתוכו אסטרטגיית עבודה לעשור הקרוב במטרה למצב את העיר כאחת הערים האטרקטיביות והמובילות בארץ בתחומים רבים בהם חינוך, תעסוקה, תחבורה, תיירות, כלכלה מסחר, שירותים חברתיים ועוד

צילום: אדי ישראל

עיריית אשקלון משיקה בימים אלה את המיתוג החדש של העיר שישקף את רוח הזמן ואת הפיתוח, החדשנות והקדמה המתרחשים באשקלון.

תהליך המיתוג והתוצרים שהגיעו בעקבותיו הינם חלק מתהליך אסטרטגי סדור המבוסס, בין השאר, על מחקר מעמיק, ניתוח זירת התחרות והישענות על תוכניות מערכתיות, ניתוח דמוגרפי, כלכלי וסביבתי של המציאות והתפתחויות רלוונטיות בזירה. כתהליך אסטרטגי, מיצובי-שיווקי, הוא מעניק מטריה הוליסטית למיצוב העיר לאור האתגרים הניצבים לפתחה, החזון שלה, תוכניותיה לעתיד.

כמו כן, המהלך ימצב את אשקלון בזירת התחרות ויאפשר להעלות את שוויה הערכי, רעיוני, כלכלי וחברתי אל מול קהלי מטרה שונים: תושבי העיר, תושבים פוטנציאלים, מקבלי החלטות וקובעי מדיניות, גורמים עסקיים וכלכליים, משקיעים, תיירים ומבקרים. המטריה הערכית-שיווקית הזו תחייב לייצר משמעת אסטרטגית לכלל מאמצי המיצוב של העיר, תייצר שפה אחידה, אחדות מטרה וזיהוי שיחד יצקו ערך ושווי למותג.

אשקלון. מעצבים את המחר.

המיתוג הנבחר לעיר אשקלון משקף בתוכו את עוצמת הגאווה ותחושת הבית המגולמת בשם העיר לצד אופק הולך ונבנה. מדובר בעתיד מוחשי שהולך ונרקם לנגד עיננו. לא מדובר בדבר ערטילאי ורחוק מהשגה. אשקלון מעצבת את המחר בכל תחומי החיים.

היא מעצבת את המרחב הפיסי: מעצבת את המגורים של המחר, את התעסוקה של המחר, את מתקני התרבות והספורט, המרחב הציבורי, הפארקים והאטרקציות העירוניות.

אשקלון מעצבת גם את המרחב הערכי, מעצבת חברה של ערבות הדדית, מעצבת חברת מופת בחינוך ובחברה, ברווחה ובשירותים החברתיים, מעצבת את הדאגה למבוגרים ולוותיקים, מעצבת את היחס לבעלי הצרכים המיוחדים, למצטיינים ולאלה שזקוקים לתגבור.

ביכולת של הקהילה לעצב את עתידה במו ידיה יש המון עוצמה וכוח. מדובר בבחירה מודעת. לא בחברה נזקקת ופושטת יד, אלא בחברה מועצמת שמאמינה ביכולותיה לקחת את גורלה בידה.

מתוך העוצמה הזו נולדת גם היכולת להעצים. להעצים את העוסקים בצרכי ציבור, את המגזר השלישי, את היזמים והעסקים. 

הסמל החדש של העיר, מורכב מצורות גיאומטריות צבעוניות הזורמות כצורת גלי הים. הצורות מעוצבות כפיקסלים של מחשב ויוצרות צלליות אורבניות של העיר המתפתחת. הצבעוניות המתפרצת מרכיבה יחד עם הצורות הגליות פסיפס מרהיב של תנועה, פסיפס אנושי ורב-תרבותי ברק בעיניים חיבור אנושי ורב-תרבותי - עיר מתפתחת ועתיד מבטיח, צעיר ורב גוני.

ראש העיר, תומר גלאם: "אני מתרגש. לא בכל יום משלימה עיר בישראל תהליך אסטרטגי עמוק שמעניק לה מטריה תדמיתית ותודעתית שתלווה אותה שנים רבות קדימה. קצב ההתפתחות של אשקלון הוא חסר תקדים. העיר מתחדשת, נבנית, מתחזקת, גדלה ומוסיפה גוונים חדשים לדמותה ואופייה. העיר משלימה ומצמצמת פערים שנפערו בה במשך עשורים ומביאה לבנותיה ובניה הזדמנויות תעסוקתיות חדשות, שכונות מתקדמות, מערכת חינוך פורצת דרך מהגיל הרך ועד לאקדמיה.

״אשקלון לא היתה מגיעה לאן שהגיעה ולא היתה יכולה להמשיך ולפרוץ קדימה ללא ההשקעה, המחויבות והמחיר ששילמו מייסדיה. אשקלון מצדיעה למייסדיה, לעולים שבאו בשעריה, הקימו בה בית ובנו עיר. לא היינו כאן בלעדיכם. אתם הנחתם את הבסיס ואנחנו, מניחים את האבנים לבניינה העתידי של העיר.

אנחנו עושים זאת ביחד. עובדות ועובדי העירייה, מנהליה, פרנסי העיר לדורותיהם, חברות וחברי מועצת העיר - ומעל לכולם תושביה של העיר אשקלון, אלה הוותיקים ואלה שמקרוב באו.

נתרום גם אנחנו את תרומתנו לבניינה של העיר אשקלון על הרצף המפואר שלה בהיסטוריה האנושית בארץ ישראל.

אשקלון, מעצבים את המחר. כבר היום״.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה