מתכוננים לגרוע מכלכוננות שיא באשקלון למזג האוויר הסוער. העיר נערכת להצפות וההכנות החלו בשעות הבוקר

דוברות העירייה

בישיבה שקיים הבוקר בנושא, הנחה ראש העיר, תומר גלאם, על כוננות שיא למזג האוויר הסוער שצפוי לפקוד את האזור החל משעות הערב (רביעי) ועד מחר בערב (חמישי) ולגרום להצפות בעיר, בשל העומס שייווצר על מערכת הניקוז העירונית.

*ראש העיר, תומר גלאם:* "המטרה העיקרית שלנו היא הצלת חיי אדם ולכן אנחנו ממקדים את כל המאמצים שלנו בהיערכות לתרחישים קיצוניים יחד עם כוננות של עובדי עירייה שיהיו בשטח במהלך כל הערב והלילה, וייתנו מענה לכל אירוע".

בהתאם לכך, הורה ראש העיר על הצבת כוננים בכבישים המועדים להצפה החל משעות הערב המוקדמות על מנת שיהיו ערוכים לחסימת הצירים במקרה הצורך. כמו כן, פינוי רכבים חונים ממוקדים "חמים" ומחניונים תת קרקעיים. פליירים הסברתיים בנושא כבר חולקו לתושבים. לבקשת ראש העיר, תציע העירייה לתושבים המתגוררים ברחובות המועדים להצפה סיוע בפינוי הציוד שלהם מהקומה הראשונה בבית לקומה העליונה. נדגיש כי ברחוב הנמר כבר מוצבות שתי משאבות ענק ומשאבות נוספות נמצאות בכוננות.

בנוסף, הנחה ראש העיר על פתיחת החמ"ל העירוני כבר משעות הערב המוקדמות וכן על תגבור משמעותי של המוקד העירוני במוקדנים שיהיו זמינים לכל פנייה 24 שעות ביממה. הכוננות תימשך גם מחר בדגש על מוסדות החינוך בשעות הבוקר ומתן מענה מיידי לכל פנייה שתעלה מהשטח.

*בתמונות ובווידאו: עובדי עירייה עוברים מבית לבית במוקדים החמים, מתריעים מפני מזג האוויר הסוער ומבקשים מהתושבים שלא להחנות את הרכבים במוקדים המועדים להצפה.*

צילום: סיון מטודי.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה