אופק ספיר מבית הספר 'נוף ים א' במקום הראשון בחידון בטיחות בדרכים12 תלמידים התחרו ביניהם על שאלות בנושאים כמו התנהלות משתמשי הדרך ברכיבה באופניים, חוקי תנועה, חצייה בטוחה, היסח דעת ועוד

עיריית אשקלון

חגיגה של זה"ב: המטה העירוני לבטיחות בדרכים במינהל החינוךקיים ביום שלישי האחרון את גמר החידון העירוני בנושא בטיחותבדרכים במרכז הקונגרסים. בשלב הגמר התמודדו 12 תלמידי כיתותה' שייצגו את בתי הספר היסודיים בעיר.

כ-500 תלמידים, מנהלי בתי ספר, מורים, רכזי בטיחות והורים נכחו בחידון יחד עם סגנית ראש העיר, מיריי אלטיט, מנהלי הרלב"ד, מנהלי מטות ואנשי חינוך במטה הבטיחות בדרכים.

הזוכה המאושר הוא התלמיד אופק ספיר מבית הספר נוף ים א', שגם קיבל אופניים וקסדה. לשאר המתמודדים הוענקו קסדה ותעודתהערכה.

setImageBanner('67f756c0-de5e-405e-b315-e600dc123de3','/dyncontent/2019/3/25/03928e1d-f19b-4a82-899c-5d6b53cadad0.jpg',7742,'',510,80,false,27130);

החידון כלל שני שלבים מוקדמים, כאשר השלב הכיתתי בוצעבאמצעות רכזי בטיחות בדרכים של בית הספר ועפ"י ערכת לימודשהוכנה מראש. השלב הבית ספרי נערך גם הוא בין כתלי בית הספרולקחו בו חלק התלמידים המצטיינים מכלל כיתות ה'. בתום השלבהבית ספרי עלה נציג מכל בית ספר לשלב הגמר.

חידון הגמר האינטראקטיבי כלל שימוש בשלטי הצבעה ממוחשביםומספר סבבים של שאלות כולל תרחישי שטח וכל תשובה נכונהזיכתה את המתמודדים בניקוד. הנושאים העיקריים היו: התנהלותמשתמשי הדרך ברכיבה באופניים, חוקי תנועה, חצייה בטוחה, היסחדעת והתקני ריסון.

הנוכחים באולם התרגשו ועודדו את המתמודדים בסיסמאות וכרזותעם מסרי זה"ב. גם התלמידים בקהל השתתפו בחידון וקיבלו פרסים.תלמידות בי"ס מצפה ברנע הופיעו בריקוד מרשים אשר סחף אתהקהל .

סגנית ראש העיר הגב' מיריי אלטיט ברכה את המתמודדים בשמה ובשם ראש העיר, תומר גלאם ואמרה: "לימוד הבטיחות בדרכים אינו פחות חשוב מכל לימוד אחר והמודעות והמשמעת בדרכים חייבת להיות בעורקינו. לצערי אנו עדים מידי יום לילדים ונערים שנפגעים בדרכים רק משום שלא שמרו על כללי הבטיחות. הידע שהפגנתם היום בחידון הזה נוטע תקוות בתוכנו שזה נושא שהפנמתם ואתם לוקחים את המודעות הלכה למעשה בדרכים. מכאן אני רוצה להודות למדריכי הזה"ב בבתי הספר שמטמיעים לתלמידים את הסכנה הכרוכה בדרכים, למנהלת המטה לבטיחות בדרכים הגברת רות אטיאס שעושה עבודת קודש ובעיקר לכם התלמידים שהפגנתם ידע מדהים בזהירות בדרכים. יש לי בקשה מכם. אנו לקראת חופשת הקיץ, צאו לבלות וליהנות אבל שימרו על עצמכם גם בדרכים וגם במקומות הבילוי".

מנהלת המטה רות אטיאס: "החידון העירוני מתקיים באשקלון מזהכשלוש שנים ואני מקווה שימשיך כמסורת על מנת להנחיל לילדינואת משמעות המושג שמירה על החיים ויעלה את המודעות לבטיחותבדרכים כחלק בלתי נפרד מחייהם. אנו חייבים לזכור שהקטלבכבישים הוא נושא המחייב התערבות והטמעה מחודשת מגיל צעיר, אנו חשים אחריות עליונה לשמור על ילדינו - ועל כן אנו משקיעיםמשאבים רבים בהסברה עירונית, בפרויקטים חינוכיים ותרבותייםבתחום הבטיחות בדרכים".

גם מנהל המרחב של הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אבי אזולאי, הצטרף לברכות.

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה