איראן מהדק את הקשר עם החמאס למטרת מתקפה משולבת בדרום ובצפוןהערכה במערכת הביטחון -  איראן וחמאס הגיעו להבנות על פתיחת חזית בדרום מרצועת עזה במקרה שתפתח מלחמה בצפון.
בכיר בחמאס :"חמאס בקו ההגנה הראשון על איראן.
במערכת הביטחון מעריכים כי חמאס יפתח בסבב לחימה נוסף אם לא יינקטו צעדים לשיפור המצב הכלכלי בעזה וללא התקדמות משמעותית במגעים להסדרה ברצועה.

צילום ארכיון

הערכה היא שחמאס והג'יאהד האיסאלמי ינסו לאלץ את ישראל להעביר לדרום כוחות ומערכות הגנה אווירית על חשבון הזירה הצפונית וזו הסיבה העיקרית לכך שאיראן התקרבה בחודשים האחרונים לחמאס שנמצא בקשר עם משמרות המהפכה בנושא.

גורמי מודיעין בישראל מעריכים כי איראן הגבירה את המעורבות שלה בעזה כדי להפוך את חמאס לזרוע ביצועית שלה. גורמי הביטחון מעריכים כי איראן רואה בבניית הכוח הצבאי של חמאס חלק חשוב באסטרטגיה שלה נגד ישראל.

בסרטון שפרסם אלוף במיל אבו רוקון, מתאם הפעולות בשטחים מטעם הממשלה, בעמוד הפייסבוק בערבית שמיועד לתושבי עזה נאמר - "איראן מנסה להשתלט על הרצועה. זאת ההתחלה - ורק אתם תבחרו את הסוף".

עוד ציטט את בכיר חמאס צלאח אל-ערורי, שאמר: "חמאס בקו ההגנה הראשון על איראן.

גם דיפלומט איראני הודיע השבוע על "הקמת חזית צבאית מאוחדת 'מטהראן עד עזה'".

במערכת הביטחון מעריכים כי חמאס יפתח בסבב לחימה נוסף אם לא יינקטו צעדים לשיפור המצב הכלכלי בעזה וללא התקדמות משמעותית במגעים להסדרה ברצועה.
לפי מערכת הביטחון, חמאס סבור שהוא יכול לצמצם את המצור על הרצועה רק באמצעות הסלמה רחבה, שתאלץ את ישראל לקיים משא ומתן בנושא.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה