בזכות יוסי דהן הוקם מרכז מדעים באופקיםמכינת אופקים למדע הוקירה את יוסי דהן אשר נדיבותו אפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה

צילום: איציק בלחסן

מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, אגודת ידידי מכון ויצמן למדע ועיריית אופקים קיימו ביום רביעי, 15 במאי 2024, טקס הוקרה ליוסי דהן, שעל שמו נקראת מכינת אופקים למדע. נדיבותו של דהן היא שאפשרה את תנופת הפיתוח של המכינה הקדם צבאית הראשונה בישראל למדע. בעקבות התרומה הגדולה הודיע ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, כי יגדיל את מרכז המדעים בעיר, כאשר המתחם החדש ישמש את המכינה ויהווה בית ייחודי לפעילות של בני הנוער בעיר ויאפשר עתיד ארוך טווח לפעילות המכינה בעיר.

טקס ההוקרה התקיים במרכז תפוח פיס באופקים, במעמד ראש עיריית אופקים, איציק דנינו,  נשיא מכון ויצמן למדע, פרופ' אלון חן, יו"ר מועצת המנהלים ויו"ר אגודת ידידי מכון ויצמן למדע, שמשון הראל, מנכ"לית מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע ויו"ר הוועד המנהל של מכינת אופקים, ד"ר ליאת בן דוד, מנכ"לית אגודת הידידים וארגון הבוגרים של מכון ויצמן למדע, יעל גורן וגמן, מנכ"ל העמותה למנהיגות צעירה במדעים, אלי עמדי, ויוסי דהן. במהלך האירוענערך פאנל בו סיפרו החניכים ואנשי הצוות כיצד משפיעה המכינה על צמצום הפערים בחברה, על תרומתה לקהילה, על ההכנה לצה"ל ועוד.

לאור התרומה הגדולה והמשמעותית של יוסי דהן, אשר מייצרת אופק ארוך טווח לפעילות המכינה ברשות, הודיע ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, כייגדיל את מרכז המדעים בעיר ויכפיל את גודלו. המתחם החדש ישמש את המכינה לפעילות משמעותית באופקים, ויחד עם התרומה של דהן יהווה בית גדול, מודרני וייחודי עבור פעילותם של בני הנוער, ויאפשר עתיד ארוך טווח לפעילות של המכינה בעיר.

מכינת "אופקים למדע ע"ש יוסי דהן" היא יוזמה של מכון דוידסון לחינוך מדעי – הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע, בשיתוף מכון ויצמן למדע ועיריית אופקים. מטרת המכינה היא לייצר בעזרת בוגרי התיכונים השפעה משמעותית בחברה הישראלית ולחזק את ערכי המדע בפריפריה. במהלך שנת המכינה גרים החניכים באופקים, מרחיבים את לימודיהם במדעים ומשתמשים במדע ככלי לפיתוח יזמות, מנהיגות, חשיבה ביקורתית, עבודת צוות וביקורת עצמית.

במהלך המכינה, פועלים החניכים יחד עם מאות ילדים ומשפחות ברחבי העיר ומנגישים להם מדע עדכני ומהימן בצורה חווייתית. נוסף לכך, עוברים החניכים הכנה לקראת הגיוס לצה"ל, נחשפים ליחידות עילית ולתפקידים שונים, ונפגשים עם קצינים בכירים מיחידות מובחרות ומסווגות. בעשרת החודשים בהם גרים משתתפי המכינה באופקים, הם מהווים שותפים מלאים בקבלת החלטות במגוון תחומים, ובהם תכני המכינה, אופי הטיולים והסיורים, מקומות ההתנדבות ויוזמות קהילתיות בעיר אופקים ובסביבתה.

קרדיט צילום: איתי בלסן, צלם מכון ויצמן למדע.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה