בכירי הרופאים דורשים מראש הממשלה להחליף את שר הבריאות, ליצמן, עכשיו!במכתב לראש הממשלה הם כותבים - "משבר הקורונה חשף ומצא את מערכת הבריאות בנקודת שפל ארגונית ותפעולית לה כולם היו מודעים, הוא מציף וחושף את הפערים במלוא עוצמתם. נהיא פועל יוצא של מדינות הזנחה ארוכת שנים..."

יעקב ליצמן. צילום: אפי שריר

שורת בכירים  במערכת הבריאות, ביניהם מנהלי מחלקות ורופאים בכירים בבתי החולים הגדולים פנו לראש הממשלה נתניהו ולח"כ בני גנץ, בדרישה דחופה למנות שר בריאות מקצועי במקומו של יעקב ליצמן.

אשדוד נט פרסם בשבוע שעבר את שורת המחדלים הגדולים של  משרד הבריאות - לכתבה המלאה כנסו כאן

הפניה נעשתה ביוזמת פרופ' יורם קלוגר, יו"ר איגוד הכירורגים ומנהל המערך הכירורגי בבית החולים רמב"ם בחיפה. וכך נאמר:

"משבר הקורונה חשף ומצא את מערכת הבריאות בנקודת שפל ארגונית ותפעולית לה כולם היו מודעים, הוא מציף וחושף את הפערים במלוא עוצמתם. נקודת המוצא לאירוע הנוכחי היא פועל יוצא של מדיניות ארוכת שנים, שקבעה כי הבריאות, הגם שחשובה, אינה חשובה דיה.

בצדק, מעל כל במה, נבחרי העם, מציינים את איכותה של מערכת הבריאות.

איכות זו מקורה בצוותי הרפואה המעולים וממש לא מאיכות התשתיות, רווחת כוח האדם בסקטורים השונים, תכנון או ארגון. על פערים אלה וגם על כאלה שלא מדובר בהם בימים אלה, התרענו בכל הזדמנות ובכל פורום.

למרות הניסיונות לטפל בפערים, אלה רק מעמיקים, הפריפריה מתרחקת מהמרכז וישראל מהעולם. החלטות שנלקחו זה מכבר (כמו למשל מבצע "קיצור תורים") רק חיזקו את הרפואה הפרטית ופגעו פגיעה אמיתית ברפואה הציבורית.

שלא כבעבר, בעתיד המאוד קרוב, לא ניתן למסקנות, לסיכומים ולדו"חות למצוא דרכם לארכיון מאובק. הפעם נתמיד בדרישתנו לשפר את המערכת הציבורית, להעדיפה על המערכת הפרטית ולקבוע תקינה נאותה, סטנדרטים ראויים וניהול נכון בכל הרמות ובוודאי במשרד הבריאות.

לאור הדיונים המתקיימים בימים אלה בין המכותבים המכובדים אנו סבורים כי ראוי שלראשות משרד הבריאות ימונה איש מקצוע לתפקיד שר הבריאות - רופא בעל ניסיון עשיר ברפואה הישראלית, בניהול ובארגון. רק מנהיג, שר בריאות מקצועי, אשר עבד עמנו כתף לכתף ולמד את מערכת הבריאות מתוכה יוכל להוביל רפורמה במערכת הבריאות, שכמוה, אנחנו, הח"מ, נדרוש ונעמוד על המשמר שתתקיים. הבריאות מעל לכל, בוודאי מעל הפוליטיקה".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה