גלאם יעיד נגד שמעוניביום רביעי באולמה של השופטת, לימור מרגולין - יחידי, בבית המשפט המחוזי בתל אביב, יעלה ראש העיר, תומר גלאם על דוכן העדים למסור את גרסתו למה שהתרחש בתקופתו של שמעוני כראש העיר. העדות של גלאם בזמנו נעשתה בחודש ספטמבר 2017 ומובאת כאן שוב

אשקלונט

רשא העיר תומר גלאם, יעיד ביום רביעי במשפטו של איתמר שמעוני, בבית המשפט המחוזי בתל אביב. גלאם,  כיהן בתקופת כהונתו של שמעוני כראש העיר, כיושב ראש ועדת בניין ערים. בין הייתר טען גלאם בעדותו  במשטרה, ששמעוני לא מזמן אותו לישיבות הועדה בה הוא שימש כיו"ר, דבר שמעלה תמיהות היום. עדותו של גלאם שנמסרה לפני כשנתיים למשטרה וחלקים גדולים ממנה  פורסמו באשקלונט. הכתבה המלאה עם חלק מהעדות מובאת כאן שוב.

אנו נעביר את מהלך הדיון ישירות לאתר "אשקלונט".

עדו ימשיכו בעדותם, גלעד אורן, שהיה מנכ"ל החברה הכלכלית ומשה פוקס ממינהל ההנדסה.

חקירתו/עדותו של סגן ראש העיר, תומר גלאם בחודש ינואר 2016 במשרדי החקירות של להב 433, נותנת תמונה על דרך התנהלות של ראש העיר, איתמר שמעוני ומנכ"ל משרדו, חיים סופר.

מן החקירה/עדות עולה ששיתופו של גלאם, בישיבות שנגעו לועדת התכנון היה רק לעיתים רחוקות. הדברים חמורים לכשעצמם והם יובאו בהמשך, עם עוד שאלות מתוך 242 שנשאל גלאם בחקירה.

שאלה: מדוע לא רצית לחזור לוועדת התכנון?

תשובה: בגלל כל ההתנהלות שכולם מתערבים, אין אחריות, ללא סמכויות ומאחר ולא היו לי כל הסמכויות אז העדפתי לעזוב.

שאלה: מי בדיוק התערב ולקח סמכויות?

תשובה: היו ישיבות אצל ראש העיר בעניינים שנדונו בוועדה, ישיבות שאני לא זומנתי אליהם. בהתחלה, בשנה הראשונה, שבמשך שבעה חודשים זומנתי אליהם ואז התחילו לא לזמן אותי לישיבות, בנושאים הקשורים לאחריות שלי בעירייה. היו גם ישיבות שכן זומנתי בארותה תקופה.

שאלה: מה בדיוק קרה?

תשובה: היו ישיבות אצל המנכ"ל ואצל ראש העיר בנושאים תכנוניים, שבהם אני משמש כיו"ר ועדת המשנה, אשר אליהם לא זומננתי ומודרתי מהן.

שאלה: ספר לי על פרוייקט בנין "פאר"?

תשובה: אני יודע שחג'ג' מכר את הנכס לדוידי, אני יודע שהוגשו עררים על ידי חג'ג'. את השתלשלות העניינים אני לא זוכר, היה שם עניין כל שהוא תכנוני לגבי החניה. 

שאלה: יכול להיות שבגלל זה מודרת מהישיבות על אצל ראש העיר והמנכ"ל?

תשובה: יכול להיות

שאלה: מה הייתה עכמדתו של ראש העיר בנושא?

תשובה: בנושא הזה הוא רצה לקדם את הפרוייקט כמו פרוייקטים אחרים.

שאלה: מה עוד זכור לך מפוייקט בנין פאר?

תשובה: במנהל ההנדסה הוציאה צווי הפסקת עבודה לקומה הנוספת.

שאלה: מה הייתה עמדתו של ראש העיר בנושא?

תשובה: אין לי מושג כי הוא לא דיבר איתי על זה.

שאלה: אתה קימת איתו שיחות בנושא?

תשובה: הוא פעם אחת שאל אותי מה קורה עם הפרוייקט הזה.

שאלה: אני מבקש ממך לפרט לי בדיוק מה היה?

תשובה: אני זוכר שהיה בעניין דוידי הסכם שכירות בין העירייה לבין דוידי, לפיו שכרה העירייה קומה  בבניין פאר. אני ישבתי אצל ראש העיר אחרי דיון שהיה אצלו ואני חתמתי על הסכם השכירות עם דוידי. איתמר אמר לי שמאחר ועופר אחליו עובד אצל דוידי הוא לא יכול לחתום.

שאלה: אני רוצה להבין, למרות שראש העיר איתמר, ציין כי יש לו ניגוד עניינים עם דוידי הוא עדיין היה מביע דעתו בנושאים הנוגעים לדוידי?

תשובה: כן, בכל מקום בישיבות ובשיחות מסדרון.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה