האופוזיציה עולה להתקפההאופוזיציה באשקלון קוראת לכינוס דיון מיוחד לביטול העלאת הארנונה ותוקפת את התנהלותו של גלאם בכנסת

יח״צ

*האופוזיציה באשקלון קוראת לכינוס דיון מיוחד לביטול העלאת הארנונה ותוקפת את התנהלותו של גלאם בכנסת*

*אשקלון, יוני 2024 - האופוזיציה במועצת העיר אשקלון מובילה יוזמה לכינוס דיון מיוחד במועצת העיר במטרה לבטל את העלאת הארנונה בשיעור של 15%. היוזמה דורשת את חתימתם של תשעה חברי מועצה, והאופוזיציה כבר החתימה שבעה חברי מועצה. כעת, האופוזיציה פונה לשני חברי קואליציה נוספים כדי לכנס את הדיון ולתקן את העוול שנגרם לתושבי העיר*

*עו"ד איתי סהר, ראש סיעת מופת, מסר* "ראש העיר תומר גלאם בחר להעלות את הארנונה ב-15% ולהכביד על תושבי אשקלון לאחר שנת מלחמה קשה ובמקום להילחם בכנסת עבור האשקלונים הוא הולך לכנסת ונלחם על חוק הרבנים בטענה שהוא מסיט תשומת לב מהטיפול בעיר. אותו גלאם שרץ להעלות את הארנונה מעל לדרישת משרד הפנים באחת ההחלטות המנותקות והחצופות שראתה העיר אשקלון בתולדותיה, הולך ועושה הצגות למצלמות שנראות ונשמעות אותו דבר בפעם האלף ולא עזרו לאשקלון בשום דבר עד היום. כנראה מישהו חושב שנשארו קונים לסחורה העייפה הזו, אבל אני מצפה ודורש ממי שממונה כרגע על שלומם ורווחתם של תושבי אשקלון גם לעבוד בשביל התושבים, ולא רק עבור הפטרונים הפוליטיים שלו. בוא נראה אם נשאר קצת אומץ להתעסק באמת עם מה שחשוב - אנחנו נותונים פה הזדמנות מצוינת לגלאם ולכל אחד חברי המועצה: תראו שאתם קשובים באמת לתושבים, תצרפו אלינו לקריאה לכנס את המועצה ולבטל את העלאת הארנונה המנותקת לתושבי אשקלון, שלא זכו לשום הטבה או תמיכה בתקופת המלחמה."

*סהר הוסיף* " במקום להכביד עליהם בארנונה, על גלאם להתמקד בשיפור השירותים ומקורות ההכנסה בעיר, תמיכה במשרתי המילואים והבטחת רווחת התושבים. יש להיאבק גם על הטבות ממשלתיות לאשקלון, שיכולות להקל משמעותית על התושבים ולשפר את איכות חייהם. במקום זה מכניסים גלאם והנהלת העיר את היד עמוק לכיסי התושבים של העיר שהייתה המטווחת ביותר בשנה האחרונה. לא פעם כשהתרענו על המצב הכלכלי הגרוע אליו הם מובילים את העיר התעקשו גלאם וחבורתו שהמצב מצוין, בפעם האחרונה היה זה בישיבת המועצה הקודמת. אם אתם דוברים אמת – זה המצב להוכיח זאת. גם אם לא, יש מספיק מקורות תקציביים. הדבר האחרון שצריך לעשות הוא לפגוע בתושבים."

*עו"ד אווה טוטאי, חברת מועצת העיר מסיעת מופת, הוסיפה* "התמיכה הציבורית ביוזמה שלנו משמעותית מאוד, והחתימה של שני חברי קואליציה נוספים תאפשר לנו לכנס את הדיון המיוחד ולפעול לביטול ההעלאה "המטומטמת" בארנונה. ההכבדה הכלכלית הנגרמת מהעלאת שיעור הארנונה אינה מתקבלת על הדעת. על ראש העיר לדאוג לתושבים ולמצוא פתרונות מעשיים שישפרו את חייהם ויתמכו בהם בתקופה קשה זו."

*עו"ד תמר קידר, יו"ר סיעת אפשר גם אחרת מסרה*: תושבי אשקלון הופלו קשות בתקופת המלחמה, ורק בעקבות מאבק משפטי חסר פשרות, הצלחתי לחייב את העירייה לפטור את תושבי אשקלון הזכאים לכך מתשלומי ארנונה למשך 47 ימים. בהמשך לכך, נלחמתי בבג"ץ כדי שתושבים עם ממ"ד יקבלו את ההטבות הללו ואחרות.
מצב החירום והמצוקה שנגרמה לתושבי אשקלון ובעלי העסקים, לא הסתיימה.
*במקום להלחם בחוק הרבנים ראוי היה שראש העיר היה מתייצב בכנסת למען ביטול העלאת הארנונה לתושבי אשקלון*

כראשת עיר, במקום להעלות את הארנונה בשיעור של 16.2% בזמן מלחמה הייתי נלחמת להוריד או להקפיא אותה.

אני מאיצה בחבריי, חברי המועצה, לשים בצד שיקולים קואליציוניים ולשנות את הצבעתכם, למען תושבי אשקלון ורווחתם.
זוהי שעת רצון להוכיח כי באנו לשרת את התושבים וכי מצוקותיהם וצרכיהם בראש מעיינינו. זה בידינו. זה בידכם.

*איתי סהר וסיעת מופת קוראים לתושבי אשקלון* "אנחנו נמשיך להיאבק למענכם ונגד החלטות שפוגעות בכם. נעמוד לצדכם ונפעל לשיפור איכות החיים בעירנו. על כולנו להתאחד ולדרוש שינוי למען תושבי אשקלון. זהו מבחן לחברי המועצה שבו אפשר יהיה לראות מיד מי מחברי המועצה עובד באמת למען התושבים ומי נמצא כאן בשביל תפקיד וקרבה לצלחת. אצל מי יש הבטחות לפני בחירות – ואחרי הבחירות רצים להעלות את הארנונה כדי לממן פסטיבלים של בזבוזים. אנו קוראים לציבור: עקבו אחר קריאתנו, דרשו מחברי המועצה שלכם הצטרף אליה וראו מי מחברי המועצה מצטרפים לקריאה לבטל את העלאת הארנונה באשקלון"

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה