הבוקר הוארך מעצרו של החשוד בהריגתו של יגאל סעדוןלבקשת חוקרי המשטרה, הוארך מעצרו של הנהג (24) החשוד בתאונת ה"פגע וברח" שארעה ביום שישי האחרון (19.10) סמוך למושב ברכיה בשבעה (7) ימים נוספים. "מדובר בחקירה מורכבת וצפויים להיחקר מעורבים נוספים", נמסר מהמשטרה
בתמונה: עורכי דינו של החשוד, ינון היימן ובנימין מלכא

עורכי הדין של הישוב

הבוקר הובא הנהג החשוד אל בית המשפט באשקלון לדיון בבקשת המשטרה להארכת מעצרו של הנהג לטובת המשך החקירה. בדיון, שמרביתו התקיים ב"דלתיים סגורות", טען נציג המשטרה ופירט בפני כב' השופט אבישי כהן בבית המשפט על מצב החקירה וביקש להאריך את מעצרו של החשוד. בתום דיון קיבל בית המשפט את בקשת נציג המשטרה והורה על הארכת מעצרו של הנהג החשוד עד תאריך 31.10.18 בצהריים.
מלאכת חקירת התאונה במשטרת מרחב לכיש נמשכת ביתר-שאת וניתן לציין כי ישנה התפתחות משמעותית שבעקבותיה אף צפויים להיחקר כבר בימים הקרובים מעורבים נוספים.

על פי החלטת בית המשפט, חל איסור על פרסום שמו וכל פרט היכול לזהות את הנהג החשוד.

עוד ביקשה המשטרה שלךאור העברת דו"ח סודי בהם 23 פעולות חדשות שהווספו לפעולות שהמשטרה ביקשה בהארכת המעצר הראשונה. כמו כן אמר נציג המשטרה בדיון שהחשןד לא מסר גרסה קוהרנטית (גרסה נטולת סתירות) ושינה את גרסתו במהלך החקירה. "יש למשיב עבירות חמורות, מבין החמורות בספר החוקים. החשוד שיבש חקירה לפני שהסגיר עצמו וגם לאחר ההסגרה". אמר נציג המשטרה בדיון.

עורכי דינו של החשוד, ינון  היימן יחד עם בנימין מלכא,  ביקשו לשלוח את החשוד למעצר בית, מכיוון שכל ההליכים המשפטיים מוצו ואין ביכולתו לשבש חקירה.

השופטו, אבישי כהו אמר במהלך הדיון: "מחומר החקירה עולה כי מעבר לעבירות החמורות, קיים חשש ממשי לשיבוש הליכי משפט ואף נעשו שיבושי הליכי משפט. יש הליכי חקירה רבים שיש לבצע שהוצבו בניי המחזקים את החשדות": אמר השופט.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה