הוחלט על הקלות משמעותיות בארנונה לעסקיםבמסגרת הסיוע לעסקים הוחלט גם על מתן הנחה של 25% על תשלומי הארנונה לכל שנת 2020. מדובר בחסכון שיכול להגיע לרוב לאלפי שקלים לעסקים.

עסקים סגורים באשדוד

חלק ניכר מהמגזר העסקי יהיה זכאי להנחה - חנויות, משרדים, מפעלי תעשייה, בתי מלאכה, בתי מלון וחניונים. יחד עם זאת.

 בתי עסק שלא נכללים בתקנות: עסקים במבנה מגורים, מבנה חקלאי, בנקים, חברות ביטוח, מקום למכירת מזון, בתי מרקחת וחנויות פארם, ועוד.

לטובת ההנחה יעמידו באוצר סכום של 2.6 מיליארד שקל לשיפוי הרשויות המקומיות. הקרן לשמירת הניקיון במשרד להגנת הסביבה הקצתה עוד 198 מיליון שקל, בעיקר לטובת פינוי האשפה הרבה המצטברת מאז תחילת משבר הקורונה. בכנסת העריכו אתמול עלייה של 10% בכמות האשפה בתקופה זו.

איך זוכים בהנחה: 

כדי ליהנות מההנחה יש לפנות לרשות המקומית ולסכם עימה על אופן מתן ההנחה. ההנחה היא בשיעור השווה ל-25% ממס הארנונה השנתי. לכן ניתן לקבל אותה, על פי ההחלטה שאושרה, בשני אופנים: אי-תשלום ארנונה כלל באופן מיידי במשך שלושה חודשים או פריסת ההנחה של 25% על פני השנה כולה. יהיו רשויות שיקבעו את מסלול ההנחה בעצמן ולא ניתן יהיה לשלם בדרך אחרת.

אם כבר שילמתם את הארנונה לארבעה החודשים הראשונים של השנה, עליכם לחשב את עלות הארנונה לשנה כולה עם הנחה של 25%, ולשלם בשמונה החודשים הבאים את יתרת הסכום - פחות ההנחה המגיעה לשנה כולה. אפשרות נוספת היא לקבל החזר על החודשים הראשונים בשיעור של 25% לכל חודש, אך זאת ניתן להסדיר רק במשרדי הרשות המקומית

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה