הורים שימו לב: אתגר טיק טוק חדש שסוחף את הצעירים עלול לגרום לנכותהמטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת מזהיר בפני אתגר הטיק טוק החדש והמסוכן שסוחף לאחרונה את הדור הצעיר: "עלול לגרום לנכות"

רק בשבוע שעבר אושפז בבית החולים שערי צדק בירושלים בן 15 לאחר שסבל מפרכוסים ומחבלת ראש קשה. מבירור שערך הצוות הרפואי עלה כי הנער לקה בחבלת ראש קשה כשגופו הוטח לאחור, בזמן שביצע את אתגר הטיק טוק המסוכן.

המדובר בתרגיל שמשגע את בני הנוער ברחבי העולם ומופץ ברשתות החברתיות. בתרגיל עומדים שלושה ילדים, ושלושתם קופצים לגובה במקום. שני הקופצים הקיצוניים מנסים להפיל באמצעות הכשלת הרגליים את הקופץ האמצעי, כתוצאה מכך הוא מאבד שיווי משקל ונופל לאחור.

כך זה נראה >>

ברחבי העולם דווח כבר על בני נוער שסבלו מפגיעות ראש, צוואר וגב. מומחים מזהירים שהתרגיל עלול לגרום גם לדימומים מוחיים, קריעה של עמוד השדרה ונכות.

כעת המטה הלאומי להגנה על ילדים ברשת מתריע את ההורים בפני התופעה המסוכנת: "בימים האחרונים אנו עדים להתגברות תופעת הפצת סרטונים בהם מחקים בני הנוער משחק מסוכן ומעלים את הסרטון לרשתות החברתיות. אנו קוראים להורים לגלות מעורבות ואחריות בפעילות הילדים ברשת, לשוחח עמם ולוודא כי הם מבינים את הסכנה הטמונה במשחקים מסוג זה.

אנו מבקשים מהילדים להימנע מלקחת חלק בפעילות המסוכנת ולהימנע מהפצת סרטונים שכאלו שכן בעצם השיתוף הם עלולים לעודד אחרים לחקות את הפעולה המסוכנת".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה