החינוך החרדי בישראל הוכפל - את מי זה צריך להדאיג ?מפילוח תלמידי כיתות א' אפשר להיות מודאגים מול האתגרים שעמם יצטרכו להתמודד המשק הישראלי, הצבא ושוק התעסוקה בעוד 12 שנה – כשרוב התלמידים שיסיימו את כיתה י"ב יהיו פטורים מללכת לצבא ולא יהיו להם את הכלים להתמודד בשוק התעסוקה... הדיל של נתניהו והחרדים בעשור האחרון מאפשר לחרדים לשלוט באופן מוחלט לא רק בתלמידים שבמערכת החינוך הנפרדת שלהם, אלא גם בהוריהם.
על פי נתונים של ארגון ה OECD - מדינת ישראל שהייתה מהמובילות בעולם בחינוך, יורדת לתחתית המדרגה העולמית.
חצי מדור העתיד של מדינת ישראל מתחנכים לבורות, לקיצוניות ולאנטי ציונות

תלמידים. אילוסטרציה: אביהו שפירא

ב-1999 תלמידי כיתה א' החרדים היו פחות מ-15% .

בכיתות א' בשנה שעברה - רק 41% מתלמידי כיתה א' למדו בזרם החינוך הממלכתי; מהם 15% למדו בזרם הממלכתי-דתי.

שיעור התלמידים החרדים בכיתות א' גדל ב-40% בעשור האחרון לא רק בגלל ריבוי הילודה במגזר אלא בגלל שהורים רבים, בעיקר ממשפחות מצוקה, מעדיפים את הנוחות שבלשלוח את ילדיהם למוסדות החרדיים המאפשרים יום לימודים ארוך במיוחד ואף ארוחת צהרים לילדים.

הדיל של נתניהו והחרדים בעשור האחרון, מאפשר לזרם החינוך החרדי למשוך אליו תלמידים מכלל האוכלוסיה, אף לשלוט באורח חייהם באופן מוחלט ולקבוע את עתידתם (שבמספרים האלו הוא עתיד המדינה) באופן אבסולוטי.

החינוך החרדי גם מטיף להתרחק מהחילונים, מהדתיים הממלכתיים ובעצם מכל מה שהוא ציונות, רחמנא ליצלן.

מפילוח תלמידי כיתות א' אפשר להיות מודאגים מול האתגרים שעמם יצטרכו להתמודד המשק הישראלי, מערכת ההשכלה הגבוהה, הצבא ושוק התעסוקה בעוד 12 שנה – כשרוב התלמידים שיסיימו את כיתה י"ב יהיו פטורים מללכת לצבא ולא יהיו להם את הכלים להתמודד בשוק התעסוקה... מה נעשה אז??

בעשר שנות שלטון נתניהו והחרדים, גדל מספר התלמידים החרדים שקיבלו פטור מלימודי ליבה ב-60%. בו בזמן שהחינוך שלהם נשלט בעיקר על ידי רשתות החינוך הפוליטיות המקורבות לש"ס ויהדות התורה.

מדינת ישראל כמעט שאינה מתערבת בחינוך ילדי המגזר החרדי והם משנה לשנה מקצינים בעמדות שלהם, מבקשים ליצור הפרדה ביניהם לבין החילונים והדתיים הציוניים ומרחיקים את הילדים מהשכלה רחבה ובכך מצליחים לשמור על השליטה בהם ובמשפחות שלהם.

מצבה העגום של המערכת בא לידי ביטוי במבחן פיז"ה הבינלאומי, במבחני המיצ"ב ובמבחני הבגרות: החרדים לא נבחנים בשני הראשונים, ורוב הבנים החרדים גם לא ניגשים לבחינות בגרות. המדינה מתעלמת שנים רבות מהנעשה בחינוך החרדי.

בשנים האחרונות מזהיר ארגון OECD כי החברה הערבית והחרדית, שמתמודדות עם שיעורי עוני גבוהים, יהוו יחד כמחצית מאוכלוסיית ישראל עד 2059. מנתונים משרד החינוך עולה כי בכיתות הלימוד, התחזית הזאת כבר מתחילה להתממש.

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה