החלה הצבעת החיילים לרשויות המקומיות ברצועת עזה ובגבול הצפוןעל מנת לאפשר את זכות ההצבעה לכל החיילים, אישרה הכנסת אפשרות הצבעה מוקדמת שתיערך במשך שבוע שלם. הסדר מיוחד נקבע גם לחיילים המבצעים משימות הגנת יישובים וכן לפצועים בבתי החולים. הקלפיות הצבאיות נפתחו היום (שלישי) ברצועת עזה ובגבול הצפון למשך שבוע שלם

depositphotos בחירות קולות החיילים

12 קלפיות צבאיות נפתחו היום במספר מיקומים לרבות באזורי הלחימה, על מנת לאפשר למשרתים במילואים לממש את זכות ההצבעה לרשויות המקומיות.

פתיחת הקלפיות המוקדמת מתבצעת תחת מעטפת מבצעית ואבטחתית ותימשך שבעה ימים עד ליום הבחירות 

רשימות המועמדים מוצגים בפורטל הבחירות של משרד הפנים "הרשות שלי".

ניתן להגיע לרשימות ע"י איתור הפורטל בגוגל או סריקת QR CODE בטלפון הנייד, כמו כן, יועמדו לרשות המצביעים חוברות מועמדים, הכוללות את שמות ורשימות המתמודדים.

ההצבעה בקלפיות הצבאיות נעשית במעטפות כפולות; מעטפות הצבעה הכוללות את פתקי ההצבעה מוכנסות למעטפה חיצונית עליה מצוינים פרטי הבוחר. הפרדת המעטפה החיצונית ממעטפות ההצבעה מתבצעת כשלב נפרד בתהליך ותוך שמירה על חשאיות ההצבעה.

ביום הבחירות עצמו – 27.2, ייפתחו קלפיות להצבעת חיילים במרבית היחידות והבסיסים בצה"ל, אולם משרתים שנמצאים בתוך רצועת עזה יוכלו להצביע בקלפיות צבאיות שיוצבו במקומות שייקבעו על פי תכנית מבצעית.

כאשר בכל יחידה מונה קצין בחירות יחידתי אשר מתפקידו לפרסם את מיקום הקלפי ביחידה ושעות פעילותה. כמו כן, יופעלו קלפיות ניידות שיעברו בין הכוחות עפ"י מסלול ומועד שנקבע מראש, בין היתר גם בין הישובים בהם מבצעים חיילי צה"ל משימות הגנת ישובים.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה