החשוד נעצר במרוקו. פוענח הרצח משנת 2012פרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד ליאור חדד (37) בגין רצח ציון יאנה ז"ל, נסיון רצח ועבירות נוספות שביצע בשנת 2012 באשקלון

דוברות משטרה

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד סיגל דהן, גמלה בלבו של הנאשם ההחלטה לגרום למותם של המנוח ואחיו למחצה,  בין היתר כנקמה על ניתוק הקשר עם החבורה של שלום דומרני, מומי קסנטיני, הנאשם ואחרים וחבירתם לאחרים. לצורך הוצאת התכנית לפועל, הצטייד הנאשם בלבנות חבלה במשקל כחצי קילו, נפצים חשמליים, מערכת הפעלה אלחוטיות, ברכב גנוב ועוד. הנאשם רכש את אמונם של המנוח ואחיו, יצר מצג שווא כי בכוונתו להכניסם כשותפים בקיוסקים באשדוד ובאשקלון ואף אמר למנוח כי יעניק לו רכב במתנה.

הנאשם הרכיב על רכב גנוב לוחית רישוי מזוייפת, הוא או מי מטעמו הרכיב שני מטעני חבלה קטלניים במשקל כחצי קילו כל אחד מהם, והצמיד אותם אל תחתיות המושבים של הנהג והנוסע ברכב הנחזה להיות הרכב אותו יעניק למנוח ולמתלונן במתנה.

 

בתאריך 22.10.2012, בשעות הלילה, כחלק מהמצג שווא שיצר בפני המנוח והמתלונן כאמור, הביא  הנאשם ברכבו את המנוח והמתלונן למקום שבו חנה הרכב הממולכד ברחוב הנוער העובד באשקלון. שם, הנאשם הצביע על הרכב כרכב הנחזה להיות "הרכב החדש" שהבטיח לו במתנה וכשהמנוח והמתלונן ישבו ברכב, נסע הנאשם עם רכבו לאחור במהירות כדי להתרחק מהרכב, חייך לעבר המתלונן ולאחר מכן הפעיל את המטענים באמצעות שלט שהחזיק ברכב ומיד לאחר הישמע הפיצוץ ברח הנאשם מן המקום.

כתוצאה ממעשיו של הנאשם, המטען הקטלני שהוצמד למושב של המנוח הופעל וגרם לפיצוץ עז של הרכב, ואילו המטען הקטלני שהוצמד למושב השני לא הופעל.

המתלונן הצליח לצאת מהרכב הבוער, ניסה לחלץ את המנוח, אך ללא הצלחה.

בתאריך 23/10/12, נמלט כאמור הנאשם מן הארץ למרוקו, עד אשר חזר ארצה בניגוד לרצונו בתאריך 22/3/22, בשיתוף עם משטרת ישראל.

החקירה בוצעה ע"י ימ"ר לכיש במשטרת ישראל.  

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות רצח, נסיון רצח, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, עבירות נשק, שיבוש מהלכי משפט ועוד.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, זאת בין היתר בשל החומרה המופלגת של העבירות המיוחסות לנאשם וכפי שצוין בבקשת המעצר, "מעשיו של הנאשם הם חלק בלתי נפרד מתופעת אלימה ואכזרית המכה בכל רחבי הארץ של חיסול אזרחים על ידי גורמים עבריינים תוך כדי שימוש בנשק חם ובמטעני חבלה".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה