בשורה ענקית לתושבי אשקלוןהממשלה אישרה את תכנית ראש הממשלה, בשיתוף עם שר הביטחון, למיגון העיר אשקלון

דוברות לע״מ

במסגרת התכנית: יינתן מימון מלא לבניית ממ"ד עבור אוכלוסיות מעוטות יכולת, מקלטים ומרחבים מוגנים ברחבי העיר יעברו הליכי מיגון ושיפוץ, יינתנו הלוואות בריבית מופחתת לכלל תושבי אשקלון לצורך בניית ממ"ד וכן יוקמו מרכז חוסן חדש ומרכז לטיפול בטראומה ע"י בעלי חיים*
▬▬▬▬▬▬▬▬

הממשלה אישרה היום (ב׳), 14 במרץ 2022, י"א באדר ב׳ תשפ"ב, את הצעת ראש הממשלה, נפתלי בנט, לתכנית רחבה בהיקף של 330 מיליון ש"ח למיגון העיר אשקלון.

התכנית, שגובשה בשיתוף עם שר הביטחון בני גנץ, עוסקת במיגון דירות ומרחבים ציבוריים משותפים, חיזוק החוסן האזרחי בעיר והקלות רגולטוריות ותכנוניות במיגון.

*מדברי ראש הממשלה, נפתלי בנט, בפתח ישיבת הממשלה:*

"אנחנו משקיעים 330 מיליון ש"ח במיגון של אשקלון, השקעה שתעמיק את הביטחון של תושבי הדרום – במעשים, לא במילים. בעולם שלנו, שדה הקרב הוא גם העורף, למרבה הצער, ואנחנו נחושים להגן על אזרחינו, בכל מחיר".

*להלן עיקרי ההחלטה:*

• *מימון מלא לבניית ממ"ד* עבור אוכלוסיות פגיעות ומעוטות יכולת, קשישים בעלי הכנסה נמוכה, קשישים בדיור הציבורי, וכן רתוקים לכיסא גלגלים המתקיימים מקצבת אי-כושר השתכרות.

• הלוואות בריבית מופחתת (על פי חוק הלוואות לדיור) לבניית ממ"ד *עבור כלל תושבי העיר אשקלון*

• מיגון מרחבים ציבוריים ומקלטים משותפים, שיפוץ מקלטים קיימים מקלטים משותפים ומיגון חדרי מדרגות

• *הקמת מרכז חוסן חדש וממוגן בעיר, והקמת מרכז לטיפול בטראומה באמצעות בעלי חיים*

• ההחלטה קובעת בנוסף הקלות רגולטוריות לתכנון עירוני במטרה לסייע בקידום מיגון, בהן הקלות בהליכי רישוי ממ"ד וקידום תכנית להתחדשות עירונית.

*ראש עיריית אשקלון, תומר גלאם:* "נפגשתי אתמול עם ראש הממשלה, נפתלי בנט, לקראת אישור החלטת הממשלה על מיגון בעיר אשקלון. בחודשים האחרונים פעלנו בצורה אינטנסיבית ונמרצת כדי להביא לשולחן הממשלה הצעה צודקת עבור תושבי אשקלון הזכאים, שיוכלו ליהנות ממימון מלא עבור מיגון. בנוסף, הצלחנו להביא בהחלטה גם הקמת מבנה ממוגן חדש עבור מרכז החוסן בעיר ומרכז עירוני לטיפול בטראומה על ידי בעלי חיים. ההחלטה החשובה הזאת היא תחילתו של תהליך שיביא לצדק מיגוני בעיר אשקלון. אנחנו מתקנים בכך עוול של שנים ושמים את אשקלון, שוב, בפעם השלישית בתוך שנתיים, על סדר היום הציבורי והממשלתי. אני רוצה להודות לראש הממשלה ולשר הביטחון, ולכל השותפים לקידום ההחלטה. כפי שהבאנו שורה של בשורות עבור תושבי אשקלון, נמשיך לפעול כדי להביא לבשורות נוספות עבור תושבי העיר, גם בתחום ההטבות הכלכליות, המגיעות להם בזכות ולא בחסד".

*שר הביטחון גנץ מברך על העברת מתווה המיגון לאשקלון: "חלק בלתי נפרד מתפיסת הביטחון של ישראל"*

שר הביטחון בני גנץ, בירך היום (ב') עם העברת מתווה המיגון לעיר אשקלון בממשלה, שהתאפשר לאחר עבודת מטה מאומצת במשרד הביטחון ובצה"ל, אשר הציגו את האיום הגובר על העיר במהלך השנים האחרונות. שר הביטחון שוחח טרם הישיבה עם ראש עיריית אשקלון תומר גלאם שהודה לו על דחיפת מערכת הביטחון בנושא.

*שר הביטחון גנץ אמר:* "מיגון אשקלון הוא חלק בלתי נפרד מתפיסת הביטחון שלנו בדרום ומתפיסת הביטחון של ישראל, כשאנו יודעים שחוסן אזרחי הוא תנאי ליכולתו של צה"ל לפעול בהתקפה בעת הצורך. החלטת הממשלה, באה בהמשך להחלטה האסטרטגית על הוצאה לדרך של מיגון היישובים סמוכי הגבול בצפון, לאחר שנים של עיכוב.

- סטילס: קובי גדעון/ לע"מ

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה