״זו זכות גדולה בשבילי לקבל הצטיינות״היום מתקיים טקס מצטייני יום העצמאות של מפקד החטיבה הצפונית באוגדת עזה, אל״מ חיים כהן, בין כלל המצטיינים נבחר סמל ירון מישור המשרת כחייל בפלוגת הצמ״ה של חטיבה הצפונית של עזה

דובר צה״ל

סמל ירון מישור בן 20 מאשקלון, התגייס באוגוסט 2022 לחיל ההנדסה הקרבית ולאחר הכשרה של חצי שנה שכוללת טירונות וקורס בבהל״צ הוא שובץ כמפעיל D9 בפלוגת צמ״ה של החטיבה הצפונית.

ב7 באוקטובר ירון היה בבית, ב6:30 הוא התעורר לקולות בומים חזקים ואזעקות. מכיוון שהוא תושב הגזרה הוא הוקפץ למוצב יפתח רק ביום שלישי, שם הוא נפגש עם חבריו אשר סיפרו לו על כל המאורעות שהיו במוצב באותה שבת.

ירון מספר שבשבועיים הראשונים הוא עסק בעיקר בפינוי גופות וחסימת הפרצות שנפערו בגדר בעת חדירת המחבלים לשטח הארץ. כלוחם בפלוגה תפקידו העיקרי הוא להיות ראשון בראש הכוח. מפעיל הצמ״ה מפלס את הציר ומאבטח אותו לפני כניסת הכוחות הרגליים.

בליל הסדר ירון השתתף בפעילות במרחב הרצועה במהלכה נורה לעברו RPG, ירון יצא ללא פגע בזכות הכלי בו שהה אך במסגרת אותה הפעילות נהרג גשש החטיבה הצפונית, סאלם אלכרישאת ז״ל.

ירון היה שותף למספר רב של פעילויות שהיו מאוד משמעותיות עבורו, אך הפעילות הכי משמעותית שהיה שותף לה הייתה פעילות שנועדה לחלץ את אורי מגידיש שנחטפה לעזה ממוצב נחל עוז בשבת השחורה. ירון מספר שזו זכות גדולה לדעת שהיה שותף להצלת חיי אדם.

*ל קבלת הצטיינות ירון אומר:
״זו זכות גדולה בשבילי לקבל הצטיינות במיוחד בתקופה מאתגרת זו בה מדינת ישראל נמצאת בשעתה הקשה, בשעה שהעם מגלה אחדות הצבא ואני כחלק מהצבא מרגישים זכות להגן על אזרחי ישראל ועל מדינת ישראל.״

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה