מתנ״ס אגמים מארח את בעלי המוגבלויותבשורה משמחת לאנשים עם מוגבלות שכלית ומשפחותיהם באשקלון, משכן חדש למועדון החברתי של אקים ייפתח במתנ"ס אגמים בעיר

יח״צ

לאחר תקופה ארוכה של חיפושים ותודות להתגייסותה של עיריית אשקלון לסיוע בנושא, נמצא למועדון אקים מקום באחד המתנ"סים היפים במדינה. המועדון ייתן מענה לכ-40 אנשים עם מוגבלות, תושבי העיר, וישלב בתוכו חוגים וסדנאות ייחודיים לחברי המועדון , בכך באה לידי ביטוי התפיסה הערכית המקדמת הכללת אנשים עם מוגבלות בתוך הקהילה, שהיא חלק מהעיר אשקלון ומהעשייה שבה.

בתום תקופה ארוכה בה סניף אקים אשקלון תר אחר מקום ראוי לפעילות המועדון החברתי לאנשים עם מוגבלות שכלית באשקלון, הוקצה מקום מכבד וראוי ביותר לפעילות המועדון במתנ"ס אגמים החדש בעיר.

מתנ"ס 'אגמים', הנו אחד המתנ"סים היפים ביותר בארץ, שבנייתו הושלמה לאחרונה בשכונת 'אגמים', סמוך לאגם יפהפה. במתנ"ס יש חדרי פעילות, אודיטוריום גדול ומרחבים חיצוניים, שאף הם יוכלו לשמש את חברי המועדון כמו את כל חברי הקהילה בשכונה.

הפעילות בתוך המרכז הקהילתי היא חלק מתפיסת העולם של עמותת אקים ועיריית אשקלון, המקדמת את הכללתם של אנשים עם מוגבלות כחלק בלתי נפרד מהקהילה. המעבר למשכנו החדש של המועדון יושלם במהלך חודש מרץ, בהובלת אקים ובסיוע כלל הגורמים העירוניים, הנהלת המתנ"ס ראש עיריית אשקלון וכמובן סניף אקים המקומי והיו"ר מגי מדינה. עמותת אקים ישראל תצייד את המקום ותפעילו.

המועדון ייתן מענה לכ-40 אנשים עם מוגבלות שכלית תושבי העיר ויפעל שלושה ימים בשבוע בשעות אחה"צ. הפעילות תשלב חוגים וסדנאות ייחודיים לחברי המועדון ופעילות בתוך המתנ"ס, לבחירת האנשים ותוך יצירת שיתופי פעולה עם כלל באי המרכז הקהילתי. בין הפעילויות המתוכננות: השתתפות בסדנת מחשבים במתנ"ס, הקמת גינה קהילתית במתחם הצמוד למתנ"ס ועוד..

סיגל פרץ יהלומי, מנכ"לית אקים ישראל: "כמי שליוותה את סניף אקים אשקלון בתהליך מציאת המקום למועדון, לאנשים עם מוגבלות, כך שיחושו שייכים ורצויים בקהילתם. פתיחת המועדון בתוך חלל במתנ"ס 'אגמים' היא בשורה משמחת לאנשים עם מוגבלות שכלית באשקלון, שתאפשר שילוב בקהילה על פי תפיסת ההכללה והשילוב שמובילה אקים וההגורמים המעורבים על האפשרות שניתנה לילדנו ליהנות ממועדון חברתי מכבד ונעים ומשילוב מיטבי בקהילה המקומית. זו בשורה מרגשת עבור האנשים וההורים ואני מברכת על כך".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה