יהיה או לא יהיה מחסור בפירות וירקותברשתות המזון מזהירים כי יהיה מחסור בפירות וירקות והמחירים יזנקו. וכי בשבוע הבא מחיר העגבנייה לצרכנים יזנק ל-9.9 שקלים.
במשרד החקלאות מגיבים - "לא יהיה מחסור. רשתות השיווק ויבואנים בעלי אינטרס כלכלי מובהק מטעים את הציבור"

גן האמונה

למרות שהמדינה מבטיחה שלא יהיה מחסור במוצרי מזון, ברשתות המזון טוענים כי בעוד שבוע־שבועיים כבר יורגש מחסור משמעותי בירקות והמחירים יזנקו.

במקביל, כפי שפרסמנו באשדוד נט אתמול – מחירי העופות כבר זינקו בכ -30%.

ברשתות המזון מזהירים - "הביקוש הוכפל, יהיה חוסר במוצרים, בעיקר בירקות. כל פעם יצטרף ירק אחר לחוסרים, בעיקר עגבניות, פלפלים, חצילים וקישואים. גם במשפחת ההדרים יהיו חוסרים, בעיקר כיוון שסוגרים את יהודה ושומרון ו"לא יהיה מי שיקטוף את התוצרת וימיין בבתי אריזה. אגס, מוצר מוטה יבוא, כבר חסר. גם בתפוחים יהיה חוסר החל מעוד כעשרה ימים.

החקלאים ממשיכים לייצא סחורה חקלאית ובמקביל הביקוש מאוד עלה וכמובן שברגע שיתחיל מחסור – המחירים יעלו".

הערכה של בכיר ברשת מזון היא שבשבוע הבא מחיר העגבנייה לצרכנים יזנק ל-9.9 שקלים לק"ג ברשתות העירוניות לעומת כ-7.9 שקלים לק"ג היום ולכ-5 שקלים למכס ברשתות הדיסקאונט. זאת לעומת כ-2.9 שקלים כיום.

ברשתות המזון טוענים כי למרות הכפלת הביקוש והחוסרים הצפויים, משרד החקלאות לא מוריד את המכסים על יבוא פירות וירקות. כך למשל המכס על עגבנייה הינו 1 שקל לק"ג, פלפל – 1.1 שקל לק"ג, תפוח ואגס – 2 שקלים לק"ג ועוד.

ממשרד החקלאות נמסר:
"אין סיבה להעלאת מחירים של פירות וירקות, מכיוון שיש מספיק היצע. משרד החקלאות קורא לצרכנים לרכוש פירות וירקות רק לפי הצורך – ולא לאגור".

צבי אלון, מנכ"ל מועצת הצמחים, מסר:
"מבדיקות שערכה מועצת הצמחים עולה שבניגוד לפרסומים, עם אישור כניסת עובדים פלסטינים להמשיך לעבוד בישראל – לא צפוי מחסור בירקות ותפוחי עץ. החקלאים הישראלים והחקלאות המקומית עובדים במלוא המרץ, ולא יהיה כל מחסור בתוצרת חקלאית ישראלית על המדפים. לצערי, רשתות השיווק ויבואנים בעלי אינטרס כלכלי מובהק מטעים את הציבור במטרה להרחיב את היבוא ללא צורך. מנכ"ל שופרסל יצחק אברכהן הדגיש בפני כי הוא ימשיך ויקפיד על שיווק תוצרת ישראלית וימנע העלאת מחירים לצרכן".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה