ילדי הגנים חוזרים לחסות הגננותההיערכות הושלמה: ילדי אשקלון שבים לגנים ביום ראשון הקרוב. ביוזמת ראש העיר חולקו מגני פנים שקופים לגננות ולסייעות על מנת שיוכלו לשמור על קשר עין קבוע עם הילדים

דוברות העירייה

בימים האחרונים פעלו עובדי העירייה והצוותים החינוכיים על מנת להשלים את ההכנות לשובם של ילדי אשקלון לגנים. במסגרת זו הושלמו עבודות החיטוי והניקיון היסודי בכל אחד מהגנים; הוצבו עמדות חיטוי הכוללות אלכוג'ל ומגבונים; הגנים חולקו לקבוצות ובוצעה הפרדה בין הציוד, פינות הישיבה והמשחקים של הקבוצות השונות ונתלו שלטי הסברה צבעוניים עם ההנחיות לשמירה על הבריאות.

כמו כן, נערכו שיחות בזום עם הגננות על ידי מחלקת גני ילדים במינהל חינוך במטרה להטמיע את המתווה החדש וביוזמת ראש העיר חולקו לכל הצוותים החינוכיים בגנים מגני פנים שקופים וממותגים בסימן 'חוזרים ללימודים עם חיוך' על מנת שיוכלו לשמור על קשר עין קבוע עם ילדי הגן.

על פי המתווה של משרד החינוך, הלימודים בגנים יתקיימו בין השעות 7:55-14:00 כאשר הילדים יחולקו לשתי קבוצות קבועות עד 18 תלמידים בכל קבוצה. כל קבוצה תחולק לשתי קבוצות משנה קבועות, אשר יופרדו ויעבדו במרחבים נפרדים במרחבי הגן ובחצרות. לצוות הגן יתאפשר מעבר בין קבוצות המשנה, תוך שמירה על כללי משרד הבריאות, בדגש על שטיפת ידיים לפני כל מעבר. כל קבוצה תלמד שלושה ימים בשבוע ולאחריהם שלושה ימים של למידה מהבית באמצעות 'מערכת השידורים הלאומית'. עיריית אשקלון מזכירה להורים כי הכניסה לגן מותרת רק לצוותים ולילדים וזאת בכפוף להצהרת בריאות חתומה כנדרש על ידם, עמה יגיעו לגן. למתווה המלא > https://bit.ly/3bdkn5v

ראש העיר, תומר גלאם: "הגנים ערוכים לשובם של הילדים לאחר עבודה רבה ומשאבים רבים שהושקעו על מנת להתאים אותם לשגרת הלימודים החדשה ולהבטיח, ככל הניתן, שהחזרה של הילדים לגנים תהיה בטוחה ובריאה. לצד עבודות הניקיון והצבת עמדות החיטוי, דאגנו שכל גננת וסייעת תקבלנה מגן פנים שקוף במקום מסכה רגילה וזאת על מנת שיוכלו לשמור על קשר עין קבוע עם הילדים בגן, דבר שהוא חיוני בדגש על הגיל הרך. אני רוצה להודות למינהל החינוך על העבודה המאומצת והמסורה להכנת הגנים. אני מאחל לילדים היקרים, להורים ולצוותים החינוכיים חזרה נעימה ומהנה לשגרה".

קרדיט צילום: דוברות עיריית אשקלון.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה