יש צורך דחוף לפתוח את מוסדות החינוך״



שר החינוך, יואב גלנט, קיים מפגש עם ראשי רשויות במסגרת התייעצות על המשך הפעולה המשותפת בתקופת הקורונה. השר גלנט: ״נעשה הכל כדי לפתוח את מוסדות החינוך בהקדם

דוברות משרד החינוך

שר החינוך, יואב גלנט, קיים היום (א׳) התייעצות מקצועית עם ראשי רשויות לקראת חידוש הלימודים במוסדות החינוך. במהלך השיחה, בה השתתפו ראשי הערים *אשדוד, אשקלון, ירוחם, אופקים,* רמת גן, הרצליה, ראשון לציון, כפר סבא, מודיעין עילית, יקנעם עילית ואום אל פאחם, הביעו ראשי הערים בפני השר גלנט את *הצורך הדחוף שבפתיחת מוסדות החינוך,* בפרט בגילאים הנמוכים.

לטובת פתיחת מוסדות החינוך בבתי הספר היסודיים, דרשו ראשי הרשויות תוספת תקציבית לטובת פיצול כיתות א׳-ב׳ וציינו כי ״לא ניתן לקיים שגרת לימודים, בסיסית ככל שתהיה, ללא תוספת תקציב משמעותית״.

עוד הביעו ראשי הרשויות תמיכה בעמדת משרד החינוך ובמדיניות הגמישות הניהולית למנהלי בתי הספר שהוא מקדם בהובלת השר, כמו גם בשיתוף הפעולה המיטבי עם הרשויות המקומיות, והוסיפו כי יתמכו בכל תכנית ומתווה שיקבע ע״י משרד הבריאות.

השר גלנט הסביר במפגש את עמדת משרד החינוך לקראת דיון קבינט הקורונה, שצפוי היום לדון בהחזרת התלמידים לבתי הספר היסודיים, ואמר: ״אנו נעשה כל שנדרש כדי לפתוח את מוסדות החינוך במתווה שיאושר על-ידי משרד הבריאות ויתוקצב על-ידי משרד האוצר״. משרד החינוך יוסיף לפעול בשיתוף פעולה, תוך הקצאת סמכויות ומשאבים לראשי הערים ומנהלי בתי הספר״.

*רשימת ראשי הערים שהשתתפו בפגישה עם השר:*
תומר גלאם, ראש עיריית אשקלון
ד"ר יחיאל לסרי, ראש עיריית אשדוד
טל אוחנה, ראשת עיריית ירוחם
איציק דנינו, ראש עיריית אופקים

כרמל שאמה הכהן, ראש עיריית רמת גן
ד"ר סמיר מחאמיד, ראש עיריית אום אל פחם
משה פדלון, ראש עיריית הרצליה
רז קינסטליך, ראש עיריית ראשון לציון
רפי סער, ראש עיריית כפר סבא
יעקב גוטרמן, ראש עיריית מודיעין עילית
סימון אלפסי, ראש עיריית יקנעם עילית

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה