כל הפרטים לקראת חידוש תנועת הרכבות - כך תוכלו לנסוע תחת ההנחיות החדשותהרכבת חוזרת, אבל אחרת – מספר הנוסעים בכל רכבת יוגבל ל-500. הנוסעים יחויבו בהזמנת זכות כניסה מראש לרכבת באמצעות שובר לכל נסיעה טרם הגעתם לתחנה. וגם: כל השאלות והתשובות בנושא

בהתאם להנחיית שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (מיל') מירי רגב, קווי הרכבת ישובו לפעילות החל מיום שני 22.6 בשגרת קורונה הכוללת הגבלת כמות הנוסעים ברכבת ל-500 באמצעות חובת הנפקת שובר כניסה, עטיית מסיכה, שמירה על היגיינה וריחוק חברתי.

תנועת הרכבות תחודש תוך מגבלה של 500 נוסעים ברכבת, על פי הנחיית משרד הבריאות והמל"ל. במטרה לשמור על הנחיות הריחוק החברתי:

על מנת לאפשר את הגבלת מספר הנוסעים, נוסעים יידרשו להנפיק שובר כניסה לרכבת הרצויה על בסיס מילוי מספר זהות. כמות שוברי הכניסה מוגבלת ל-500 בכל רכבת. לא יונפקו שוברים מעבר לכמות הזו.

רכבת ישראל באווירת הקורונה

הנפקת השובר תתאפשר עד 48 שעות ממועד הנסיעה באמצעות כפתור ייעודי שיתווסף לתצוגת הרכבות הנבחרות בתוצאות תכנון מסלול הנסיעה באתר האינטרנט או ביישומון.

כמו כן, ניתן יהיה להזמין שובר נסיעה במוקד שירות הלקוחות במספר *5770 או באמצעות עמדות הנפקה שייפרסו בתחנות מרכזיות ברחבי הארץ.

לאחר ההזמנה יישלח השובר באמצעות מסרון לטלפון הנייד או לתיבת הדואר האלקטרוני של הנוסע יחד עם ברקוד. את השובר יש להדפיס או להציג באמצעות הטלפון הסלולארי בכניסה לתחנה.

לא תתאפשר כניסה לתחנה ללא הצגת שובר כניסה התואם לזמני הרכבות בתחנה. נוסע אשר יאחר את מועד הרכבת עבורה הוזמן השובר ינפיק שובר חדש ומעודכן לרכבת הבאה בכפוף למגבלת 500 הנוסעים.

לאור הצורך בהצגת שוברי הכניסה לצד בידוק בטחוני ומילוי שאר הנחיות הקורונה – מתבקשים הנוסעים להקדים משמעותית את זמן ההגעה לתחנות ולהתאזר בסבלנות.

הנחיות נסיעה ברכבת ישראל

הנחיות לנסיעה ברכבת בימי הקורונה

בהתאם להנחיות משרד הבריאות, נוסעי הרכבת יידרשו לאחריות חברתית בדומה לכלל המקומות הציבוריים.

בכלל זה שמירה על ריחוק חברתי, עטיית מסיכה (גם בזמן דיבור בטלפון), הימנעות מנסיעה במקרה של תסמיני מחלה, והימנעות מאכילה ושתייה בזמן נסיעה ברכבת. שמירת ההנחיות בעת הנסיעה היא באחריות הנוסעים.

רכבת ישראל תקיים הסברה בקרב הנוסעים להדגשת הוראות משרד הבריאות, ותפעיל מערך בידוק מוגבר בכניסות לתחנות.

המאבטחים יבדקו חום באמצעות מצלמות תרמיות מתקדמות, יתשאלו את הנוסעים, וכן יוודאו עטיית מסיכה בעת הכניסה. בשל כך ייתכנו זמני המתנה ארוכים בכניסה לתחנות ולנוסעים מומלץ להקדים את זמן ההגעה לתחנות.

פירוט השינויים בקווי הנסיעה:

תנועת הרכבות תחזור לסדרה (בשלב זה ללא רכבות הלילה וללא עצירה בנתב"ג), למעט קווים בהם מבוצעות עבודות תשתית שעיקרן ביצוע פרויקט החישמול.

לנוסעי הרכבת מומלץ להתעדכן בפרטים המלאים אודות זמני הרכבות, מסלולי הנסיעה, במוקד השירות הטלפוני שמספרו *5770 (אשר ייפתח לשירות החל מיום שישי בשעה 6:00), אתר רכבת ישראל ובפייסבוק.

צילום באדיבות רכבת ישראל

רכבות בקו באר שבע-ראשל"צ משה דיין-ת"א-רעננה תחלנה ותסיימנה את נסיעתן בתחנת ראש העין צפון (במקום בתחנת רעננה מערב).

בשל עבודות לחישמול הקו לאשקלון והקמת המרכז התפעולי החשמלי בעיר, יופעל קו ראשל"צ משה דיין-ראש העין צפון בתדירות של שתי רכבות בשעה במקום ארבע רכבות בשעה (בשעות שיא). על מנת לווסת את הגודש בקו זה, נוסעים מתחנות אשקלון ואשדוד מתבקשים להשתמש בקו הפרברי הנוסע דרך תחנות רחובות ולוד.

בשל העבודות לחישמול המסילות מצפון לתל אביב, תופסק תנועת הרכבות בין תחנות ת"א סבידור מרכז ובית יהושע, מידי לילה בין השעות 21:00-05:00 (תשע בערב עד חמש בבוקר) וכן בימי חמישי החל משעה 21:00 ועד יום ראשון בשעה 5:00 בבוקר.

בימים ושעות אלו רכבות מכיוון צפון תסיימנה את נסיעתן בתחנת בית יהושע (תעצורנה בכל תחנות הביניים עד תחנה זו), ורכבות מכיוון דרום תסיימנה את נסיעתן בתחנת ת"א סבידור מרכז ולוד.

בין השעות 21:00-24:00 בימי השבוע, ובכל שעות הפעילות בימי שישי ומוצאי שבת, תפעיל רכבת ישראל מערך היסעים חינמי בין תחנות ת"א סבידור מרכז ובית יהושע.

בשלב זה לא יחודש השירות בקו בית שמש-ירושלים מלחה. השירות בקו המהיר לירושלים יחודש במלואו עד לתחנת ת"א ההגנה. בשבועות הקרובים תאריך רכבת ישראל את השירות בקו עד לתחנת ת"א סבידור מרכז עם עצירה בתחנת ת"א השלום.

כל מה שרציתם לדעתם

שאלה: מדוע יש צורך בהנפקת שובר כניסה?
תשובה: בהתאם להחלטת משרד הבריאות והמל"ל, אושר חידוש תנועת הרכבות בכפוף למגבלת 500 נוסעים ברכבת, במטרה לשמור על הנחיות הריחוק החברתי. לשם כך יונפקו שוברי כניסה ייעודיים. ללא שובר נסיעה בתוקף ללא תתאפשר כניסה לתחנה.

שאלה: האם השובר הכניסה יחליף את כרטיס הנסיעה ברכבת?
תשובה: שוברי הכניסה יונפקו ללא תשלום ובנוסף לכרטיס הנסיעה שיש לרכוש טרום עלייה לרכבת. אין שינוי באופן התשלום באמצעות מזומן או רב קו. עם זאת ללא שובר כניסה תקף לא תתאפשר כניסה לתחנה.

שאלה: כיצד מזמינים שובר כניסה?
תשובה: ניתן להנפיק שובר בדרכים הבאות:
• באתר האינטרנט של הרכבת או ביישומון בתכנון מסלול נסיעה לאחר בחירת הרכבת המבוקשת יופיע כפתור "הזמנת שובר"
• מוקד השירות הטלפוני במספר *5770.
• עמדות הנפקה שייפרסו בתחנות מרכזיות.
השובר יונפק לפי מספר זהות ויכלול ברקוד אותו יש להדפיס או להציג על מסך הטלפון עם ההגעה לתחנות.

שאלה: אם אין ברשותי טלפון חכם (סמארטפון), כיצד אוכל להזמין שובר כניסה?
תשובה: ניתן להזמין שובר כניסה באמצעות המחשב ולהציג שובר נסיעה וברקוד מודפס. לחילופין ניתן להנפיק שובר כניסה בעמדות הנפקה שייפרסו בתחנות מרכזיות ונבחרות.

שאלה: היכן עלי להציג את שובר הכניסה והאם עליי לרכוש כרטיס נסיעה?
תשובה: בכניסה לתחנה יש להציג את השובר מודפס או על גבי מסך הטלפון. לא תתאפשר כניסה ללא שובר נסיעה בתוקף. 

אין שינוי באופן התשלום באמצעות מזומן או רב קו. עם זאת ללא שובר נסיעה תקף לא תתאפשר כניסה לתחנה.

שאלה: מה עליי לעשות אם איחרתי את הרכבת אליה הזמנתי שובר?
תשובה: נוסע אשר יאחר את מועד הרכבת עבורה הוזמן השובר ינפיק שובר חדש ומעודכן לרכבת הבאה בכפוף למגבלת 500 הנוסעים.

שאלה: כמה זמן מראש ניתן להנפיק את השובר כניסה והאם יש הגבלה על מספר השוברים היומיים שנוסע יכול להנפיק?
תשובה: הנפקת השובר תתאפשר עד 48 שעות ממועד הנסיעה. ניתן להנפיק שובר כניסה אחת לשלוש שעות. לא תתאפשר הזמנה של מספר שוברים לאותה רכבת.

שאלה: האם ניתן להנפיק מספר שוברים לרכבת מסוימת?
תשובה: כל נוסע יכול להנפיק שובר אחד בלבד לרכבת ספציפית. נוסעים המעוניינים לנסוע יחדיו (למשל משפחות) ינפיקו שובר כניסה נפרד לכל נוסע.

שאלה: מהן ההנחיות הנוספות לנוסעי הרכבת בתקופת הקורונה?
תשובה: נסיעה ברכבת בשגרת קורונה כוללת הגבלת כמות הנוסעים ברכבת ל-500 באמצעות חובת הזמנת שובר נסיעה, עטיית מסיכה, שמירה על היגיינה וריחוק חברתי. במקרה של תסמיני מחלה לא תתאפשר כניסה לתחנות.

שאלה: האם תבצעו אכיפה לשמירת הנחיות הקורונה?
תשובה: יודגש כי האחריות לשמירת ההנחיות היא על הנוסעים. רכבת ישראל תקיים הסברה נרחבת, תמדוד חום באמצעים תרמיים חדישים ותפזר עמדות חיטוי בתחנות.

שאלה: מדוע חידוש תנועת הרכבות נדחה שוב ושוב בעבר?
תשובה: רכבת ישראל פועלת בהתאם להנחיות הגורמים הממשלתיים המנהלים את משבר הקורונה. ההחלטה על דחיית השירות העבר נעשתה על ידי משרד הבריאות והמל"ל.

שאלה: מהם השינויים בקווי הנסיעה?
תשובה: תנועת הרכבות תחזור לסדרה (בשלב זה ללא רכבות הלילה וללא עצירה בנתב"ג), למעט קווים בהם מבוצעות עבודות תשתית שעיקרן ביצוע פרויקט החישמול ובדגש על מסילות טבעת השרון.

לנוסעי הרכבת מומלץ להתעדכן בפרטים המלאים אודות זמני הרכבות, מסלולי הנסיעה, במוקד השירות הטלפוני שמספרו *5770, אתר רכבת ישראל, בפייסבוק.

שאלה: האם התחנות והרכבות יחוטאו באופן שוטף ובתדירות גבוהה?
תשובה: ניקיון התחנות והרכבות (בייחוד אזורים רגישים) יבוצע מספר פעמים ביום.

שאלה: איך אני מקבל זיכוי / פיצוי לחוזה שרכשתי ולא בוצע בו שימוש בגלל הקורונה?
תשובה: משרד התחבורה פירסם לציבור את האפשרויות העומדות בפניו לקבלת הזיכוי, ואת אופן הביצוע.

למידע המלא ניתן לפנות למוקד משרד התחבורה במספר 8787*.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה