כתב אישום חמור על ניסיון לרצחפרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לפני זמן קצר לבית המשפט המחוזי בב"ש כתב אישום נגד שלושה נאשמים, תושבי אשקלון, בגין נסיון רצח, חבלה חמורה בנסיבות מחמירות, עבירות בנשק, השמדת ראיה ועבירות נוספות

המחוזי באר שבע

על פי כתב האישום, שהוגש ע"י עו"ד הילה דרימר יאיר, הנאשמיםוילדסלב מייכלוב (28), רוברט אובנסוב (20) וישראל ביטון (27) קשרו קשר לרצוח את "נינה", בנו של שלום דומרני. במסגרת הקשר, תכננו הנאשמים את הרצח מראש, בכך שהצטיידו מבעוד מועד ברכב גנוב, באקדח מסוג גלוק שהכיל מחסנית עם כדורים בקוטר 9 מ"מ, סמוך לאירוע החליפו לוחיות זיהוי וירו ב"נינה"  בצוותא 14 כדורים מטווח קצר, עת נכנס לרכב מסחרי במגרש מכוניות באשקלון שבבעלותו. תוך כדי הירי, הוא הצליח לצאת מהרכב, רץ וניסה להסתתר מאחורי רכב, אך היורה המשיך לירות מהאקדח לעברו בעודו שוכב על האספלט, בכוונה לגרום למותו.

לאחר הירי, נמלטו הנאשמים מהמקום, הציתו את הרכב יחד עם האקדח ולוחיות זיהוי, בהמשך יצאו מהעיר, הציתו גם את הבגדים ונעצרו ע"י בלשי ימ"ר לכיש, מספר קילומטרים לפני העירדימונה. עדי ראיה שהיו נוכחים במקום הירי הזעיקו את כוחות ההצלה.

הפרקליטות מבקשת לעצור את הנאשמים עד לתום ההליכים המשפטיים נגדם. בבקשת המעצר צוין, כי הנאשמים, ירו בצוותא 14 כדורים מטווח קצר במקום העסק של נינה בעיר אשקלון בשעת הבוקר, שעה שבעסק יש עובדים נוספים ובסמוך לעסק יש חנויות ואנשים ההולכים בצדו. "חלק לא קטן מהיריות עברו את גדר העסק, חצו את הרחוב ופגעו בשלטים ובחנות מעבר לכביש, בדרך נס אזרחים חפים מפשע לא נפגעו כתוצאה ממעשי הנאשמים", נכתב בבקשת המעצר.

 

מצ"ב כתב האישום ובקשת המעצר.

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה