כתב אישום כנגד תושב אשקלון (58) בגין התפרצות לכלי רכב ולבתי כנסת בעירכשהבחין החשוד בשוטרים שתרו אחריו לאחר המעשים, נמלט לביתו שם הסתתר בחדר השירותים. הוא נעצר והועבר לחקירה במשטרה שהבשילה לכדי כתב האישום

צילום: משטרת ישראל

חטיבת התביעות המשטרתית שלוחת לכיש הגישה לפני ימים ספורים כתב אישום מפורט כנגד תושב אשקלון יליד 1960 בגין התפרצויות לכלי רכב ולבתי כנסת שם גנב רכוש וגרם נזק בשווי מוערך של מאות ש"ח. שעות ספורות לאחר שדווח לשוטרים אודות התפרצויות לבתי הכנסת, איתרו אנשי החוק תוך שערכו סריקות אחריו את החשוד על פי תיאורו מסרטון מצלמת האבטחה כשהוא הולך ברחוב אפרים צור. כשהבחין בהם החשוד בחר זה להימלט אל תוך דירתו שם הסתתר בחדר השירותים לאחר שהסיר את הבגדים שעל פי החשד לבש בעת ביצוע ההתפרצויות. החשוד נעצר על ידי השוטרים והועבר לחקירה בתחנת המשטרה שלאחריה נכלא ומעצרו הוארך מעת לעת עד שהוגש כאמור כתב אישום נגדו על ידי התביעה המשטרתית במרחב לכיש.

"פעילות מהירה ונחושה בעקבות פגיעה בביטחון הציבור ורכושו, הביאה למעצרו של החשוד במעשים ותוך שילוב זרועות מקצועי אף לכדי הגשת כתב אישום כנגדו. נמשיך לפעול למען ביטחון האזרח הנורמטיבי כל העת ובכל אמצעי שעומד לרשותנו", נמסר מהמשטרה.

בתאריך 30.11.18 הבחינו שוטרי הסיור במהלך פעילות הגברת ביטחון הציבור ברכב שעורר את חשדם ברחוב שד' עופר סמוך לבריכה העירונית מאחר והבחינו כי האור בתוך הרכב דולק וברכב אדם שנראה מחפש דבר מה באופן מחשיד. השוטרים ניגשו לרכב אז יצא החשוד מתוכו כשבידיו עטים שנלקחו מתוך הרכב, וחלון הרכב מנופץ. החשוד טען בפני השוטרים כי הבחין ברכב פתוח אז החליט להיכנס. בסריקה בסמוך למקום אותר רכב נוסף שחלונו מנופץ ואי סדר בתוכו. החשוד נעצר והועבר לחקירה במשטרה שבסיומה, בשל מאפייני העבירה, שוחרר החשוד.
הן פחות מחודש ימים חלפו ובתאריך 25.12.18 בשעת בוקר מתקבל דיווח במשטרה אודות מקרה התפרצות לרכב ולבית כנסת "בית ישראל" בשכונת שמשון בעיר אשקלון. כוח משטרה שהגיע למקום פגש במודיע ומבדיקה שערכו נמצא כי הפורץ החשוד עיקם את סורג החלון, שבר את החלון ודרכו ככל הנראה נכנס פנימה. כמו כן נמצא כי החשוד במעשה פרץ לרכב שחנה בסמוך ממנו נגנב מוט ברזל שבאמצעותו ביצע את ההתפרצות. בדיקת בעלי המקום מצאה כי לא נגנב דבר פרט לנזק שנגרם במקום. בעקבות המקרה החלה המשטרה בחקירה בניסיון לחשוף את זהות החשוד במעשה. תוך כדי חקירה זו, התקבל דיווח בתאריך 30.12.18 בשעות בוקר על ניסיון התפרצות נוסף לבית כנסת "בית חב"ד" ברחוב כורש בעיר. צוות שוטרים שהגיע למקום מצא כי בוצע ניסיון לפרוץ לבית הכנסת תוך שבירת החלון וגרימת נזק. מצלמת אבטחה הנמצאת בסמוך תיעדה את החשוד במעשה ולאחר שהשוטרים צפו בסרטון, החלו בסריקות אחר החשוד במעשה ותוך זמן קצר זה כאמור אותר, ניסה להתחמק ונעצר בחדר השירותים שבביתו.

setImageBanner('304ae6bc-dd46-4f0e-9d4e-6d270229df9e','/dyncontent/2019/3/25/03928e1d-f19b-4a82-899c-5d6b53cadad0.jpg',7742,'',510,80,false,27130);

לאחר שנחקר בתחנת המשטרה ומעצרו הוארך בבית המשפט, גובשה תשתית לכדי כתב אישום אותו הגישה שלוחת תביעות לכיש בגין עבירות של היזק לרכוש במזיד, פריצה לרכב, התפרצות למקום תפילה, גניבה והסגת גבול פלילית. בנוסף, לבקשת התביעה נעתר בית המשפט והורה על מעצרו של הנאשם עד למתן החלטה אחרת.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה