כתב אישום נגד החשודה בגניבה מניצול שואה עיוורפרקליטות מחוז דרום (פלילי) הגישה לבית משפט השלום בב"ש כתב אישום נגד ענת דיין, תושבת אשקלון בת 47, אשר גנבה סכום של למעלה מ-600,000 ₪ מניצול שואה עיוור בן 83, עת הועסקה בביתו
עו״ד לימור רוט חזן המייצגת את ניצול השואה: ״היא ניצלה את הקשישי״
עו״ד מיכה גבאי המייצג את הנאשמת: ״יאלצו לבקש את סליחתה״

יח״צ דוברות בתי משפט

על פי עובדות כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד גיורא חזן, במשך תקופה של כ-3 שנים, בין השנים 2019-2016, עבדה הנאשמת בביתו של הקשיש כעוזרת במשרה חלקית ותפקידה היה לסייע לו בעניינים כספיים, תשלום למטפלת, קניות מזון, קריאת מסמכים וכד'. במסגרת תפקידה, הייתה לנאשמת גישה מלאה לכרטיס האשראי של המתלונן ומאחר והמתלונן עיוור, מסר המתלונן לנאשמת את הקוד הסודי על מנת שהיא תמשוך עבורו סכומי כסף במזומן.

מיד לאחר תחילת העסקתה, עשתה הנאשמת שימוש בכרטיס האשראי של המתלונן ללא אישורו וידיעתו ורכשה עבורה בסכום שעמד על כ- 200,000 ₪ בחנויות בגדים, סופרמרקטים שונים, בחנות למוצרי טיפול בחיות בית, ועוד. כמו כן, משכה הנאשמת סכומי כסף מזומן הגדולים במידה ניכרת מהוצאותיו הרגילות של המתלונן וחלק מן הכספים נטלה לידיה.

מכתב האישום עולה, כי הנאשמת, אשר הבינה כי מעשיה עלולים להתגלות, ניסתה לאזן את חשבונותיו של המתלונן, ובייחוד את חשבון האשראי ההולך ומצטמק, באמצעות הפקדת כסף במזומן, ממקורות שונים, וכן בהעברה בין החשבונות.  במסגרת זו, גנבה הנאשמת פנקס שקים של המתלונן, זייפה את השקים בכך שמילאה את פרטיהם וחתמה בחתימה הנחזית להיראות כחתימתו של המתלונן, מסרה את הצ'קים בבתי עסק שונים, וקיבלה טובין שונים או סכומי כסף. בנוסף, פרטה הנאשמת 13 שקים בצ'נג' וקיבלה עבורם במזומן סכום של 73,100 ₪, אותם הפקידה בחשבון האשראי של המתלונן על מנת לנסות ולהביאו לידי איזון ולמנוע את גילוי השימוש ההולך וגדל שעשתה בכרטיס האשראי.  

בנובמבר השנה, התגלו מעשיה של הנאשמת על ידי בנו של המתלונן, ועבודתה הופסקה.

במעשיה, גנבה הנאשמת מידי המתלונן שהיה מעבידה בתקופה הרלוונטית, באמצעות שימוש בכרטיס האשראי, משיכת מזומן ושימוש בשקים, סכום כולל של כ- 623,100 ₪.

התיק נחקר על ידי יח' הונאה דרום במשטרת ישראל.

כתב האישום מייחס לנאשמת ביצוע עבירות של גניבה בידי עובד, קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות ושימוש במסמך מזויף.

הפרקליטות הגישה לבית המשפט בקשה לעצור את הנאשמת עד תום ההליכים המשפטיים נגדה.

בהמשך להודעת דוברת משרד המשפטים בדבר הגשת כתב אישום בבית משפט השלום בבאר שבע נגד ענת דיין, תושבת אשקלון:

הקראת כתב אישום נקבעה ליום חמישי, ה-9 בינואר 2020, בשעה 10:00 בפני כבוד השופטת זהר דולב להמן. דיון מקדמי בנדון נקבע ל-16 בפברואר 2020 בשעה 10:00 בפני כבוד השופט איתי ברסלר-גונן.

 תגובת עו"ד לימור רוט חזן המייצגת את ניצול השואה:
"כתב האישום החמור אשר הוגש כנגד הנאשמת ענת דיין מתאר בפרטי פרטים, כיצד ניצלה ענת דיין קשיש בן 85, ניצול שואה, עיוור, על מנת לגזול ממנו במרמה מאות אלפי שקלים, במשך למעלה משלוש שנים.
רק כאשר הבינה הנאשמת, ענת דיין, כי פשעיה עומדים להיחשף, פנתה מיוזמתה לבנו של המתלונן, והתוודתה על כל מעשיה הנלוזים והנפשעים וביקשה בבושת פנים את רחמיו עליה.
הנאשמת שימשה עיניים לקשיש העיוור וניצלה זאת על מנת להותיר אותו בחוסר כל. הנאשמת השתלטה לחלוטין על הקשיש ושלטה בכל חשבונותיו.
אלמלא משפחתו התומכת היה הקשיש מגיע לפת לחם ומושלך מביתו!
כיום, ענת דיין עצורה והוגשה כנגדה בקשה למעצר עד תום ההליכים.
מדובר בעבריינית מורשעת אשר ריצתה בעבר מאסר של שנתיים ימים בגין מעשים דומים.
עסקינן באשה נוכלת ומתוחכמת, מסוכנת לציבור, אשר פועלת בשיטתיות לגזול כספים במקומות עבודתה ומקומה מאחורי סורג ובריח לשנים רבות״.

עורך הדין, מיכה גבאי המייצג את הנאשמת אומר: ״שלושה ימים לפני חתונת בתה הבכורה נסחטה מרשתי לחתום על הודאה לפיה מעלה בכספי הקשיש בסכום של חצי מיליון שקל , נאמר למרשתי שאם לא תחתום על הודאה הם ידאגו להרוס את השמחה והחתונה , עוד נאמר למרשתי שעם חתימתה לא תוגש תלונה במשטרה , בדיעבד הסתבר שמרשתי היתה עדה לזיוף צוואה לפיה הקשיש העיוור ציוה את רכושו לשלושת ילדיו אך בפועל הוחתם על צוואה לפיה הכל מוענק לבנו מחולל התלונה , הבן עשה הכל בכדי לנטרל את מרשתי ולרשת הכל , אין לי ספק העובדות תחשפנה בבית משפט וכולם כולל עורכי הדין שהחתימו אותה ייאלצו לבקש את סליחתה״

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה