למעלה מ-600 מקומות חניה הוסדרו ברצועת החוףתושבי אשקלון, בעלי תו תושב ייהנו מחניה חינם לעומת תושבי חוץ בשלושת החניונים החדשים: ׳אשקלונה׳, דלילה צפון ודלילה דרום

דוברות העירייה

ביום חמישי הקרוב, 02.06.2022, יחל לפעול מערך החניונים החדש של עיריית אשקלון לאורך רצועת החוף.

בשלב הראשון ההפעלה תהיה בהרצה למשך כשבועיים על מנת לבחון את הפעילות של המערך החדש בשטח ולעמוד מקרוב אחר תקלות במידת הצורך. בימים הראשונים לתחילת ההפעלה יוצבו במתחמים דיילים שיבצעו פעולות הסברה פרונטליות בנושא ויסייעו לתושבים להירשם לתו תושב.

במידה ותהיה תקלה כלשהי בעת היציאה מהחניון ניתן יהיה לצלצל באינטרקום אשר מוצב בכל נתיבי היציאה מהחניון ומקושר למוקד העירוני שיעניק לתושבים ולמבקרים מענה מהיר בשליטה מרחוק.

בשלב ההרצה לא ייגבה תשלום עבור החניה. כעבור שבועיים, כאמור, עם סיום ההרצה, תחל הפעלת החניונים כולל גביית תשלום בהתאם לתעריפים להלן:

תושב אשקלון בעל תו תושב - חינם.

תושב אשקלון בעל תו אזרח ותיק - חינם.

רכב בעל תו נכה שרכבו מאושר במשרד התחבורה כרכב נכה - חינם.

שימו לב, שער היציאה יפתח אוטומטית למי שעונה להגדרות אלה.

עבור תושבי חוץ ועבור מי שלא מחזיק בתו תושב התעריף עומד על 6.30 ₪ לכל שעת חניה. אמצעי התשלום שיעמדו לרשות התושבים והמבקרים הינם פנגו, סלופארק ואשראי.

מערך החניונים ממוקם בשלושה מוקדים: 'אשקלונה', דלילה צפון ודלילה דרום וכולל למעלה מ-600 מקומות חניה. שעות פעילות החניונים: 24/7 ימים ראשון-שבת במשך כל שעות היממה.

במטרה ליהנות מתעריפי החניה הייעודיים עבור תושבי העיר, יש להירשם לתו התושב הדיגטלי באתר העירייה. תושב אשקלון בעל תו תושב דיגיטלי יוכל ליהנות מחניה חינם ברצועת החוף לעומת תושבי חוץ שיצטרכו לשלם עבור שעת חניה 6.3 שקלים.

נזכיר כי בשאר רחבי העיר המסומנים בכחול לבן, תושבי אשקלון בעלי תו תושב דיגיטלי יוכל ליהנות משעת חניה ראשונה חינם לעומת תושבי חוץ שיחלו בתשלום החל מהשעה הראשונה. לאחר השעה הראשונה יחול שינוי בתעריף החניה לשעה והוא יעמוד על 2.5 שקלים. התעריף עבור תושבי חוץ יעמוד על 6.3 שקלים לכל שעת חניה.

התו מיועד לכל תושב אשקלון שהוא בעל רישיון נהיגה ובבעלותו רכב או מספר רכבים (ללא הגבלה על מספר הרכבים). ההרשמה הינה פשוטה וידידותית למשתמש וניתן לעשות זאת על ידי מספר צעדים פשוטים וקלים במתחם ייעודי שהוקם באתר העירייה. כבר בעמוד הראשי של אתר העירייה ניתן למצוא את כפתור 'תו תושב' ובלחיצה עליו ייפתח עמוד להרשמה על ידי הזנת פרטים אישיים ומסמכים רלוונטיים. עם סיום פעולת ההרשמה, יקבל התושב דואר אלקטרוני המאשר את קבלת הפרטים ובתוך מספר ימים יקבל מייל נוסף המאשר את הרשמתו לתו התושב. נדגיש כי מדובר בתו דיגיטלי (ולא פיזי או עם צורך בהדבקה) המוזן אוטומטית במערכות העירייה ובמסופי אכיפת החנייה ואפליקציות התשלום.

להרשמה לתו תושב דיגיטלי > https://bit.ly/3mIyPuJ

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה