לראשונה במרכז הרפואי ברזילי: ניתוח אנדוסקופי של מפרק הלסתבשורה משמחת לסובלים מכאבי מפרקי לסת, קשיי תנועה ופתיחת פה מוגבלת: טיפול חדשני ומתקדם זמין כעת במרכז הרפואי ברזילי

דוברות ברזילי

ניתוח זה, המבוצע לראשונה היום במרכזנו על ידי צוות מומחים מנוסה, הינו מסוג ניתוחי הזעיר פולשניים בתחום כירורגיית הפה והלסתות, והוא נועד לתת מענה לאנשים הסובלים מכאבים במפרקי הלסת או חוסר תנועתיות במפרק הלסת וקושי בפתיחת הפה.

הגישה למפרק הלסת נעשית דרך חתך עורי זעיר בגודל של כ-3 מ"מ, תוך שימוש במצלמה זעירה המאפשרת הדמיה ברורה של חלל המפרק. באמצעות פתח זה, ניתן להכניס מכשירים מיוחדים המאפשרים ביצוע פעולות כמו הפרדת הידבקויות, צריבת עודפי רקמה ושיוף אי סדירות בתוך חלל המפרק.
הפרוצדורה נמשכת בין 20 ל-30 דקות בהרדמה כללית, ללא כאבים, ולאחר מכן המטופל יכול להשתחרר לביתו.

הצלחת הניתוח נמדדת ביכולת המטופל לפתוח טוב יותר את הפה ובהפחתת הכאבים. יתרונותיו של ניתוח אנדוסקופי של מפרק הלסת בהשוואה לניתוח פתוח כוללים התאוששות מהירה יותר וחזרה לפונקציה מלאה, פחות כאבים, שמירה טובה יותר על הרקמות הבריאות סביב המפרק והעדר צלקות בולטות.

תודה לצוות המרכז הרפואי בני ציון: ד"ר דרור שמיר – מנהל מחלקת פה ולסת, וד"ר ואסים עבוד - מנהל שירות מפרקי הלסת, על הליווי המקצועי וההדרכה במהלך הניתוח.

איילת קדר
דוברת המרכז הרפואי ברזילי

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה