מכתב ל״עיתונאי״ אריה גולןיואל ישורון, מרצה במדעי המדינה במכללת אשקלון, כותב לאריה גולן, ״כשאני שומע אותך מראיין אני עובר לשמוע את אייל גולן״

יואל ישורון. אלבום פרטי

מכתב ל״עיתונאי״ אריה גולן: נתניהו
******************************
לכבוד
אריה גולן
תאגיד השידור הישראלי

שלום,
כשאני נוסע למכללה ומזפזפ בין ערוצי הרדיו ונתקל בך ״מראיין״ פוליטיקאים מימין אני עובר מיד לאפליקציית Spotify להאזין לאייל גולן ואחרים בפול ווליום.

♦️ הבוקר התעכבתי להאזין ל״ראיון״ שלך עם השר אופיר אקוניס. אילו היה זה מסך טלוויזיה בטוח היינו רואים איך ריר בלתי נשלט של שינאה ורעל נוטפים מפיך כל אימת שהשם נתניהו יוצא מפיך.
♦️ האמת, מזמן הפכת מעיתונאי לפח הגדול של תועמלנים וולגריים, אלימים, גסי רוח ומנופחים מעצמם היושבים באולפנים על תקן של עיתונאים, ואשר הופכים את האולפנים לבמות הסתה ותעמולה פוליטית מתוכננת של השמאל גם ובעיקר בימי מלחמה.
♦️ שאלת את השר אקוניס ״האם נתניהו אחרי הקטסטרופה של ה-7/10 יישאר בתפקידו״? השר אקוניס היה עדין. אשיב במקומו.

1. שאלה א׳: סגנון הראיון
האם זה הסיגנון המתלהם, האלים, הבוטה והשחצני בו אתה משתמש כשאתה מראיין את אהוד ברק, אהוד אולמרט, יאיר לפיד, בני גנץ וחילי טרופר?
התשובה:
ממש לא. הפינה שלך הופכת מיד לפינת ליטוף. השאלות הקשות נעלמות. אתה הופך מנמר טורף לרך כספוגית. נינוח וידידותי עד להחריד. הראיון איתם הופך מיד לשיח בסגנון ״חיים שכאלה״.

2. שאלה ב׳: הנשיא רוזוולט ופרל הארבור
האם נשיא ארה״ב רוזוולט קיבל אחריות או התפטר לאחר מתקפת הפתע היפנית על פרל הארבור (7/12/1941), בה נטבחו 2,500 חיילים והושמדו 188 מטוסים ועשרות אוניות וספינות..?
התשובה:
לא אחריות ולא התפטרות! רוזוולט כינס את שני בתי הקונגרס יום אחרי ההתקפה (8/12) ונאם שם נאום מכונן (״נאום הקלון״) בו אמר לאומה האמריקאית, כי אמריקה הופתעה וגם רומתה ע״י היפנים ב-7/12, ולכן כמפקד הצבא והצי הוריתי להם לפתוח במלחמה ״עד הנצחון המוחלט״. וכך היה.

3. שאלה ג׳: הנשיא בוש ו-11/9
האם נשיא ארה״ב בוש לקח אחריות והתפטר אחרי אסון התאומים..?
התשובה:
לא. הוא הורה לצבא ארה״ב להשמיד את הטאליבן ואת מנהיגו אוסמה בן לאדן. וכך היה.

4. ונתניהו..???
א. כאן אתה וחבריך, עאלק אבירי שלטון החוק וחסידי הדמוקרטיה, לא מחכים בכלל לוועדת החקירה. למה בעצם לחכות. אנחנו רוצים רק את הראש של ביבי!!! והכל בכיכר העיר. תלוי ללא חקירה.
ב. האם את אותה קריאה הפנת עם חבריך לרמטכ״ל? למפקד אגף מודיעין? למפקד פיקוד דרום וראש השב״כ? הרי מדובר במגה- מחדל מודיעיני וצבאי שחבריך בצר להם חושפים מידי יום. אחסוך ממך את המאמץ. לא.לא.לא

סוף דבר:
א. נתניהו לא יתפטר ואסור לו להתפטר!!!
ב. למה אתם רוצים שנתניהו יתפטר אחרי המלחמה ולפני מסקנות וועדת החקירה..???
כי אתם יודעים ש…
♦️ המלחמה תיארך - לפחות לפחות עוד 3 חודשים. והרי לא יקימו וועדת חקירה ולא יזמנו אלופים ורמטכ״ל בעיצומה של מלחמה!
♦️ וועדת חקירה ממלכתית - תיארך לפחות שנה, שנה וחצי. תבדוק אריה גולן כמה זמן לקחה ״וועדת אגרנט״ למחדל מלחמת יוהכ״פ וכמה זמן לקחה וועדת ווינוגרד..?

כלומר אריה גולן..?
ביבי עוד כאן שנה וחצי-שנתיים. ועוד לא דיברנו מה לדעתי תסיק וועדת החקירה. גם שם תופתעו.

הכותב:
יואל ישורון
מרצה למדעי המדינה
המכללה האקדמית אשקלון

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה