מנהלי בתי הספר בכל הארץ, התבקשו  להתכונן לשיבושים משמועתיים בלימודיםמשרד החינוך הודיע כי הלימודים לאחר חופשת פורים יתחדשו ביום חמישי, ובשלב זה לא נבחנת אפשרות להאריך את החופשה. עם זאת, לא התקבלה החלטה בנוגע להארכת חופשת פסח. במקביל, במשרד החינוך נערכים לשיבושים משמעותיים במערכת החינוך

מעמיסים על התלמידים

כ-3,900 תלמידים ומורים שוהים כיום בבידוד, לאחר שחזרו מאחת המדינות הנדרשות בבידוד, או מכיוון שנחשפו לנגיף הקרונה.

לדברי מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב - "מניעת או דחייה של התפרצות הנגיף היא המשימה הלאומית החשובה ביותר העומדת כרגע לפנינו, ולמען השגת המטרה, כל המערכות נרתמות. חשיבות יתר המשימות, כולל לימודים כסדרם, משנית למאמץ העיקרי של עיכוב ההדבקה ההמונית בישראל. בהיותנו אנשים מעשיים, הנחת העבודה שלנו היא שהמצב יוחמר והמערכה תחריף, לרבות שיבוש משמעותי יותר של שגרת הלימודים, וגם לכך אנחנו מכינים את עצמנו. כולי תקווה שלא נגיע לשם. אבל אם נגיע, נבין כולנו את גודל השעה ונדע להקטין את הנזק למהלך הלמידה עד למינימום האפשרי. האתגר המרכזי שעמו אנו מתמודדים הוא שמירת שגרת הלימודים תוך קטנת חשיפה אפשרית לנגיף במוסדות החינוך, ושמירת הקשר מול אנשי הצוותים החינוכיים, התלמידים וילדי הגן שהוכנסו לבידוד ביתי. משרד החינוך תופר תוך כדי תנועה חליפות ייעודיות ללמידה מרחוק, שיצמצמו את הנזק שבהפסד הלימודיים. זאת, מכיוון שמשרד החינוך אינו ערוך כיום לקיום לימודים מרחוק לטווח ארוך. המערכות האינטרנטיות של המשרד מאפשרות על שמירת קשר עם המורה, קבלת משימות ותרגול החומר".

יו"ר מנהלי בתי הספר העל יסודיים, מנשה לוי, מסר בתגובה:

"מערכת החינוך אינה מוכנה ללמידה והוראה מרחוק. בחמש השנים האחרונות משרד החינוך מתרגל כל שנה את מערכת ההוראה והלמידה מרחוק במסגרת תרגיל ביטחון ארצי, וכל שנה המערכת של משרד החינוך קורסת. חבל שמשרד החינוך לא הסיק את המסקנות האופרטיביות הנדרשות מהקריסות החוזרות ונשנות ולא נערך בהתאם. יש להגדיל את יכולת שרתי האינטרנט שבהם משתמש משרד החינוך כדי שיוכלו לקלוט יותר מ-2 מיליון כניסות ולהכין מערכי שיעור מוקלטים מראש שניתן יהיה לשדר במקרה הצורך".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה