מתנת הפרידה שהשאיר הרב יעקב אביטן לתלמידי אשקלוןשבוע לאחר ישיבת מועצת העיר אשקלון אליה הגיע הרב כשר בממשלת ישראל, התבצעה הפעימה האחרונה בחזון איתו נכנס לתפקיד סגן ראש העיר. לראשונה הושוו תלמידי החינוך המוכשר לחינוך הכללי. ״מדובר בהישג שיביא לקידום החינוך של התלמידים ומיצוב בתי הספר מהחינוך המוכשר כשווים״

דוברות

בשבוע שעבר התקיימה ישיבת מועצה חגיגית באשקלון בה נפרדו ראש העיר וחברי מועצת העיר מהרב יעקב אביטן, שסיים את תפקידו כסגן ראש העיר והחל לכהן כשר לשירותי דת בממשלת ישראל. במהלך הישיבה, סיפר הרב אביטן על חלק מהשיגיו וקיבל ברכות רבות מחבריו למועצה, אולם רק השבוע התבשר בבשורה לה חיכה יותר מכל.

במסגרת תפקידו כסגן ראש העיר הממונה על החינוך החרדי, פעל הרב אביטן רבות להשוואת תנאים עבור בתי הספר מהחינוך המוכשר (חרדי) לבתי הספר מהחינוך הכללי. אחד האתגרים הגדולים שעמדו בפניו היה העברתם לניהול עצמי, כמו יתר בתי הספר בעיר, ניהול שמתבטא בתקציבים המנוהלים באמצעות בתי הספר עצמם בהתאם לייחודיות שלהם.

ביום שני השבוע הושלם המהלך להעברתם של בתי הספר לניהול עצמי ומנהלי המוכשר מצאו כי כל התקציבים המוקצים לשם כך הועברו בפועל לחשבונות הבנק של בתי הספר וכי החל מעכשיו, החינוך המוכשר יהיה תלוי בתקציבים המנוהלים באופן עצמאי וללא כל אפליה מול החינוך הכללי.

אם לא דיי בכך, התבשר השר לשירותי דת כי גם מאמציו ועבודה מאומצת בשבוע האחרון שלו כסגן ראש העיר, בנושא התמיכות נשאו פרי, וכספי תמיכות לעמותות רווחה, תרבות וחינוך בעיר אשקלון הועברו השבוע לחשבונות העמותות עבור פעילותם לטובת תושבי העיר. הרב אביטן וידא כי כספים אלו אכן הועברו עבור עמותות המקיימות פעילויות תרבות רווחה וחינוך עבור התושבים ואף ביקש להיות מוזמן לפעילויות אלו עם התושבים.

בחינוך החרדי ובעמותות שמחו לגלות כי המאמצים אכן נשאו פרי ואחד ממנהלי בתי הספר בחינוך המוכשר אמר כי ״מדובר בהישג שיביא לקידום החינוך של התלמידים ומיצוב בתי הספר מהחינוך המוכשר כשווים ויסייע בשילוב התלמידים בחברה באמצעות ניהול עצמי לפי ייחודיות. כמנהל מוסד חינוכי, אני מאמין כי גם בתפקידו כשר לשירותי דת, ימשיך הרב אביטן לסייע לכלל מוסדות החינוך בעיר, בין אם מהחינוך הכללי ובין אם מהחינוך המוכשר, בדיוק כפי שעשה עד כה״

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה