נוסעת תקפה פקח באוטובוס דן בדרוםהתקרית אירעה באוטובוס באשקלון, הנוסעת לדברי החברה סירבה לשלם ופונתה ע"י המשטרה אולם שבה לסגור חשבון בחדר ההתרעננות של הנהגים בתחנה המרכזית

צילום: דן בדרום

תקיפה כפולה של עובדי תחבורה ציבורית באשקלון
-----------------------------------------------------------------------

● איגוד התחבורה בכוח לעובדים: "עובדי התחבורה הציבורית הם אלה שסופגים את התסכול כלפי המערכת בשטח. זילות המשטרה ומשרדי הממשלה בלתי נתפשת. חייבים לשים סוף לאלימות נגד עובדי התחבורה הציבורית"
==================================

נוסעת בקו 7 של חברת דן בדרום באשקלון תקפה היום ( שלישי) בשעות הצהריים מבקר (פקח אוטובוסים). הסיבה: סירוב האישה לשלם בעבור הנסיעה. כשביקש המבקר מהנוסעת תעודת זהות, היא החלה לתקוף אותו ותלשה את מצלמת הגוף שלו, שברה אותה ונמלטה. תלונה הוגשה במשטרת אשקלון.

הנוסעת נמלטה לפני הגעת המשטרה, אך אותרה בתחנה המרכזית. היא עוכבה ושוחררה, ואז שבה לתחנה המרכזית (!) באשקלון, שם התפרעה בחדר הנהגים, והשחיתה ציוד במשרדי החברה. המשטרה פינתה אותה בשנית.

מיכאל שר הפקח שהותקף ונציג עובדי דן בדרום באשקלון המאוגדים בכוח לעובדים: הבחנתי כי מדובר באישה פגועת נפש ולכן ניסיתי ככל שניתן להגיב בסבלנות, אבל יש גבול לכמות האלימות שנוכל לספוג. מישהו חייב לקחת אחריות על נוסעים כאלה. אנחנו סובלים מאלימות על בסיס יומי- מבריונות כביש, ועד נוסעים סרבנים. אלימות מילולית כבר הפסקנו לספור. והנה מסתבר שאנחנו לא בטוחים אפילו בחדר ההתרעננות שלנו. איפה האכיפה? איפה המשטרה ומשרד התחבורה? הבטיחו תקציבים לטיפול באלימות. איפה הכסף?

איתי כהן ראש ענף תחבורה בכוח לעובדים: באותו היום שבו העלה משרד התחבורה את מחירי הנסיעה, אנחנו עדים למקרה אלימות כה חמור שהמניע לו היא נוסעת שסירבה לשלם. הרשויות מפקירות את המערכת ומשאירות את עובדי התחבורה הציבורית להתמודד עם התסכול של הנוסעים. האלימות כלפי עובדי התחצ היא מכת מדינה ועפ"י הנתונים שלנו 40% ממקרי התקיפה בחצי השנה האחרונה מופנים כלפי פקחים. על משרד התחבורה האחריות לשים לזה סוף: העלאת השכר של עובדי התחבורה הציבורית, אבטחה בקווים מועדים לפורענות והענקת מעמד של עובדי ציבור לעובדי התחבורה הציבורית".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה