סיכום הניצחון המוחץ - בלי דיבורים מיותרים, בלי איומי סרק, בלי למצמץ, בלי אגו ועם עבודת צוות מושלמתלאחר סבבי לחימה רבים מול עזה, בהם סיימנו עם תחושת חמיצות, תחושת תיקו מול אויב שולי, לאחר שנים רבות שנגררנו אחרי האויבים ורק הגבנו (לפעמים) להתקפות,  לאחר סבבים רבים בהם מיהרנו להסכים להפסקת אש לפני שלמדנו את האויב לקח אמיתי, לאחר שנים רבות שהכלנו ירי על עוטף עזה, אשקלון ושדרות ורק הרבנו לאיים בלי לקיים, כוח ההרתעה של מדינת ישראל חזר ובגדול!

מנהיגי מבצע עלות השחר. -צילום- חיים צח /לע"מ

הסתיים מבצע "עלות השחר" שהחל ביום שישי, 5.8.2022 בשעה 16:16 עד ליום ראשון  7/08/2022 בחצות בהצלחה גדולה בכל הפרמטרים. האיראנים שמאמנים ומממנים את הג'יהאד, הובסו, בחיזבאללה הורידו ווליום ובחמאס לא העזו לצייץ. כל מי שאיים מצד הג'יהאד על ישראל - חוסל. כך יוצרים הרתעה!

תושבי אשדוד והדרום זוכרים היטב את תחושת החמיצות שהייתה לנו אחרי סבבי לחימה, תחושה של חוסר סיפוק, של השפלה ומנגד חגיגות ניצחון בעזה – הציפיות שלנו היו גבוהות כמצופה מהצבא החזק ביותר במזרח התיכון ומהחזקים בעולם... אבל בשום סבב לא יצאנו כמנצחים האמיתיים – למעט פגיעה קשה בתשתיות של ארגוני הטרור בעזה, לא היו הישגים משמעותיים.

כל סבב התחיל באיומים ובמילים גבוהות על מה שאנחנו נעשה להם אם  הם רק יעזו – והם העזו וכלום לא קרה.

הם בחרו את העיתוי של סבבי הלחימה לפי מה שהיה נוח להם, כשהם מוכנים ומאורגנים היטב, הם גם החליטו מתי תהיה הפסקת האש. המשפט הקבוע שלנו היה  - שקט יענה בשקט.

כן, הם פגעו בכבודנו, כן הרגשנו מושפלים שוב ושוב ושוב – בעיקר תושבי אשדוד והדרום כשממשלות ישראל הכילו אותנו – כאילו ניתן הכשר לירות עלינו, כאילו אנחנו סוג ב' וג' במדינה, כאילו הריבונות של מדינת ישראל לא כוללת אותנו, רק כשזה מתקרב לתל אביב אז מגיבים בעוצמה. לא עוד!

צילום: אלעד מלכה - לע״מ

הפעם זה היה שונה וזה קרה בפעם הראשונה – איומים על עוטף עזה נענו במהלך מבריק של מדינת ישראל -  אף אחד לא ידע על התוכנית הנרקמת – הביקורת הייתה קשה, הפוליטיקאים מיהרו ללעוג לכך שסוגרים צירים בלי שנורה כדור אחד מהצד העזתי – אבל המנהיגים נשכו שפתיים ולא הוציאו מילה מהפה.

ואז זה בא בהפתעה – תוך 3 דקות צה"ל מחסל 15 אני ג'יהאד ב4 מקומות שונים, ביניהם המפקד הבכיר ביותר שלהם, חוליות שיגור ועוד. מדינת ישראל לא המתינה שיתקפו אותו היא השכימה להרוג את מי שרק העז לאיים עליה.

ישראל כתשה את הג'יהאד תוך שהיא מתמקדת במטרות איכות ומפגינה חדירה מודיעינית טובה מאוד. כבר בערב השני למבצע בעזה (מוצ"ש), ישראל הצליחה לסכל את כל בכירי הזרוע הצבאית של הג'יהאד האסלאמי שנמצאים בעזה.

לא זו בלבד – כאשר הג'יהאד איים שישחררו את המפקדים שנעצרו בג'נין... אז בצענו עוד מעצרים ועוד חיסולים של חברי הג'יהאד – מדינת ישראל המשיכה ללחוץ על הגז לא רק בעזה - הפעילות ביהודה ושומרון צה"ל הרס את בתיהם של המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד, ביצע מעצרים וחיסולים של מי שהעז להתנגד. במילים אחרות – דיר באלק מלאיים עלינו! או אם תרצו – לא רואים בעיניים ולא ממצמצים.

מעצר פעיל של ג'יהאד אסלאמי ביו''ש. צילום: באדיבות דובר צה''ל)

שוב ושוב הכנו בהם מבלי להוריד את הרגל מהגז ולו לרגע.

גם סיום המבצע יום ראשון לקראת הפסקת האש היה סיום מרהיב של מנצחים – אם היינו רגלים לספוג קשה לקראת הפסקות האש, הרי שהפעם דקות לפני, צה"ל יצא למטס סיום מתוכנן מראש לעבר מטרות הג'יהאד  ממוקדות ברצועה: שלושה מחסני אמל"ח של רקטות ופצמ"רים ובורות שיגור - שלוש דקות של אש מרוכזת מהאוויר ומהקרקע על ידי כטב"מים ומטוסי קרב.

הניצחון הוצג כעבודת צוות – בלי לחפש לגנוב קרדיטים. האגו הונח בצד וכולם היה ממוקדים בניצחון מדינת ישראל ובשיקום כוח ההרתעה של צה"ל.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה