עיריית אשקלון וההסתדרות חתמו על הסכם קיבוציההסכם נחתם הבוקר בנוכחות יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, ראש עיריית אשקלון תומר גלאם, יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל וועד העובדים
צילומים: אלדד עובדיה

צילום: אלדד עובדיה

ההסכם יחול על כ-1,450 עובדות ועובדים, בהם סייעות רפואיות, סייעות צמודות ועובדי הליבה, ותוקפו לשלוש שנים. מטרת ההסכם להיטיב את תנאי העובדים בחברה העירונית. 

ההסכם שהוא יחיד מסוגו, נחתם הבוקר (ד') ומיועדהלעובדי החברה העירונית לתרבות, נוער, ספורט ונופש באשקלון. ההסכם נחתם בטקס שנערך בעיריית אשקלון, בנוכחות ראש העירייה ויו"ר דירקטוריון החברה העירונית תומר גלאם, יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר-טל וועד העובדים.

עוד נכחו בטקס: סגנית ראש העירייה מיריי אלטיט, מנכ"ל העירייה עידן דוד, מנכ"לית החברה העירונית רונית מצליח, סמנכ"לית משאבי אנוש והון אנושי בעירייה מלכה גרשון, ראש חטיבת עובדי התאגידים העירוניים במעו"ף עו"ד רן קידר, יו"ר ועד עובדי החברה העירונית לתרבות, נוער, ספורט ונופש באשקלון גדעון שני-אחמר,מזכירת איגוד מקצועי במרחב אשקלון עו"ד נילי יחיאלי, ויו"ר ועד עובדי עיריית אשקלון ארמו וקנין. שותף מלא להסכם מתחילתו הוא יו"ר מרחב אשקלון בהסתדרות רמי גואטה.

ההסכם גובש לאחר משא ומתן שנערך ביוזמת ראש העירייה ויו"ר דירקטוריון החברה, גלאם, ויו"ר ההסתדרות בר-דוד - כאות הערכה לעובדי החברה על עבודתם לרווחת תושבי אשקלון. ההסכם רלוונטי לכ-1,450 עובדות ועובדים, בהם סייעות רפואיות, סייעות צמודות ועובדי הליבה, ותוקפו למשך שלוש שנים. הוא ישפר את תנאי התעסוקה והרווחה של העובדים.

החברה העירונית לתרבות, נוער, ספורט ונופש באשקלון, אחראית,בין היתר, על הפעלת מעונות יום, צהרונים ומרכזי למידה, פעילויות ספורט בהיכל הספורט העירוני, מרכזים קהילתיים, הבריכה העירונית, מועדוני גיל הזהב, קונסרבטוריון וקיום אירועים ומופעים.  

מדובר בהסכם קיבוצי רחב מאוד, ובין סעיפיו:

לגבי סייעות צמודות, סייעות רפואיות ועובדי הליבה (בהם עובדימעונות היום, קונסרבטוריון, מרכזים קהילתיים, בריכה עירוניתובית ציפורה): שלושת החודשים הראשונים ייחשבו כתקופת ניסיון בשכר שעתי; הפרשות פיצויים לקרן פנסיה בגובה 8.33% מהיום הראשון, הכרה בוותק מהיום הראשון בעבודה, עמיתיםוהפרשות פנסיוניות כולל על תנאים נלווים. וכן, היבטיםהקשורים לקרן השתלמות, ימי חופשה מחלה והבראה מוגדלים, הגדלת אחוזי משרה ועוד.  
לגבי התנאים של שאר עובדי החברה: ההסכם כולל עדכון דירוגים ודרגות מעת לעת, קרן השתלמות אחרי שנה, דמי הבראה מוגדלים, דמי ביגוד, חופשה שנתית מוגדלת, תוספת כוננות, ימי בחירה, ימי חופש לעובדים ביום נישואיהם, ימי הצהרה, השתתפות העובדים בעמותות מקצועיות לקידום מקצועי "שחר און", ימי מחלה מוגדלים, תקציב לפעילויות רווחה ועוד.
עובדי פרויקטים, עובדי צהרונים ועובדים נוספים בהם מצילים ומדריכי חוגים: פנסיה 8.33% מהיום הראשון, פיצוי בגין אי-היעדרות, ימי חופש לעובדים ביום נישואיהם, מענקי התמדה, תקציב לפעילויות גיבוש, סל מתנות, צבירה מוגדלת של ימימחלה ופעילויות חברה ותרבות.

יו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד, אמר: "אני שמח להיות בעיר המקסימה הזאת, אני אוהב את האנשים ואת האוירה בעיר. כבר לפני 25 שנה הגעתי לפה כיו"ר ועד עובדי עיריית ת"א, כדי ללמוד על תקן 'איזו' שנכנס, ומאז אני שולח אנשים לאשקלון כדי ללמוד. ההסכם שנחתם היום הוא היסטורי ומיוחד ודואג לתנאים הבסיסים ביותר.ההסכם כולל חברות ב"שחר און", פנסיה, תנאים, הצמדות וכל הדברים הטובים שיש בהסכם קיבוצי טוב ומטיב. אני מודה לגיל ברטל ולרן קידר על העבודה הטובה ומבקש מהם להמשיך את ההסכמים בחברות העירוניות. זאת המשימה שלכם לעתיד הקרוב. אני מודה לראש העיר תומר גלאם, שהגיע מארגון עובדים, ושמח לראות את שיתוף הפעולה הפורה כאן באשקלון. הלוואי ונראה שיתופי פעולה כאלה גם במשרדי הממשלה. תודה לארמו וקנין, יו"ר ועד עובדי העירייה, שמוביל את העיר. תודה למנכ"ל העירייה, לצוות העירייה וכמובן לצוות מרחב אשקלון בהסתדרות בראשות רמי גואטה".

ראש עיריית אשקלון תומר גלאם, אמר: "היום עשינו היסטוריה. לראשונה באשקלון חתמנו על הסכם קיבוצי שמאגד את זכויות עובדי החברה העירונית ושם אותם בשורה אחת עם עובדי העירייה, כפי שמגיע להם וכפי שצריך להיות. ההסכם הקיבוצי צודק וחשוב, אבל מעל הכל הוא מהווה אות להוקרה והערכה לעבודתם המסורה, השירותית והמקצועית של עובדות ועובדי החברה העירונית למען תושבי אשקלון. אני רוצה להודות לכל השותפים שתרמו לגיבושו של ההסכם, הן בחברה העירונית והן בהסתדרות ובעירייה".

יו"ר הסתדרות המעו"ף עו"ד גיל בר טל, אמר: "ההסכם בחברה העירונית אשקלון הינו אבן דרך ומביא בשורה אמיתית לכ-1,500 עובדות ועובדים, בהם סייעות, עובדי צהרונים ועובדי פרויקטים שנותנים שירות מסור ואיכותי לכל תושבי אשקלון. תודה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר-דוד ולראש העירייה תומר גלאם, שקידמו את ההסכם לטובת העובדים והתושבים, ולעו"ד רן קידר ראש חטיבת התאגידים העירוניים בהסתדרות המעו"ף, על מו"מ פורה ומקצועי שהבשיל להסכם לרווחת העובדים, ההסכם מקבל משנה תוקף בימים אלה ומצמצם את פערי השכר ויוקר המחיה".

יו"ר מרחב אשקלון בהסתדרות, רמי גואטה, מסר: "אני שמח על חתימת ההסכם שהינו פורץ דרך ביחסי העבודה. החברה העירונית באשקלון היא מהראשונות בארץ לחתימה על הסכם קיבוצי מקיף לעובדיה. ההסכם יעגן זכויות ותוספות שכר שונות ויספק ביטחון תעסוקתי לעובדות ולעובדים בחברה. זאת, בשורה גדולה לעובדים המסורים של החברה, והיא פרי של מאמץ הדדי גדול של ההסתדרות במרחב אשקלון, בשיתוף ועד העובדים והנהלת החברה, בראשות רונית מצליח, ובשיתוף וסיוע ראויים לכל שבח של עיריית אשקלון בראשות תומר גלאם".

מנכ"לית החברה העירונית, רונית מצליח, אמרה: "זהו יום חג לעובדות ועובדי החברה העירונית. המשא ומתן לגיבוש ההסכם נוהל באווירה נעימה, תוך ראייה משותפת כי עובדי החברה ראויים להסכם המבטיח את תנאי עבודתם ומשווה אותם לעובדי רשויות מקומיות. אני מודה לראש העיר ויו"ר דירקטוריון החברה, תומר גלאם, על התמיכה והאמון בעובדי החברה העירונית".

 

יו"ר ועד העובדים בחברה העירונית גדעון שני-אחמר, אמר: "זהו יום חג עבור עובדי החברה העירונית והישג היסטורי עבורם. יחד עם שותפיי לדרך, ראש העיר תומר גלאם, מנכ"לית החברה העירונית רונית מצליח, יו"ר ההסתדרות במרחב אשקלון רמי גואטה, ויו"ר וועד העובדים בעיריית אשקלון ארמונד וקנין, הצלחנו להביא לקדמת הבמה את חשיבות תנאי ההעסקה לעובדים. נמשיך לעבוד לילות כימים על מנת להיטיב עם העובדים ולדאוג לזכויותיהם. אני מודה לראש העיר על ההירתמות למטרה המשותפת ותמיכתו הבלתי מסויגת בחתימה על ההסכם".

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה