פצצה פוליטית - איווט ליברמן הודיע על התפטרותו מתיק שר הביטחון ומהממשלה"נכנענו לטרור, גילינו רפיסות" - הצהיר ליברמן - "אנו קונים שקט לטווח קצר במחיר פגיעה קשה בביטחון ".
החמאס בתגובה: "ניצחון שלנו, חוללנו רעידת אדמה פוליטית בישראל".

ליברמן

שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע היום (ד')  על התפטרותו מתפקיד שר הביטחון וקרא לקביעת תאריך חדש לבחירות בהקדם האפשרי.

ליברמן אמר: " הפסקת האש וההסדרה מול חמאס, זה כניעה לטרור. אין לזה שום הגדרה אחרת, אין לזה שום משמעות אחרת אלא כניעה לטרור. מה שבפועל אנחנו עושים כרגע כמדינה, זה לקנות  שקט לטווח קצר במחיר פגיעה קשה בביטחון לאומי לטווח ארוך"

ליברמן מספר כי בחודשים האחרונים היו חילוקי דעות בין רה"מ לבינו מה שאילץ אותו לפעול בניגוד למצפונו והבנתו – "למרות חילוקי דעות, לא חיפשתי סיבות לפרוש. ניסיתי להישאר כחבר נאמן בממשלה ובקבינט כמה שאפשר, לשמור על כל חילוקי הדעות בפנים, גם במחיר אלקטורלי ותדמיתי קשה". ליברמן מוסיף שההחלטה להעביר הכסף הקטארי לרצועה והפסקת האש שהושגה אתמול היא זאת שהביאה להחלטתו.

התפטרותו של ליברמן מהתפקיד תיכנס לתוקף בתוך 48 שעות מרגע הגשת מכתב ההתפטרות. עם התפטרותו, צפויה לעזוב את תפקידה גם שרת העלייה והקליטה סופה לנדבר.

גורמים בליכוד אומרים שראש הממשלה יחזיק את תיק הבטחון עד לאחרי הבחירות.

גורמים בבית היהודי אומרים כי - "בנט צפוי לבקש את תיק הביטחון כתנאי להישארות בממשלה".

החמאס בתגובה:
"התפטרותו של ליברמן היא הכרה בתבוסה ובחוסר היכולת להתמודד מול ההתנגדות הפלסטינית. זהו ניצחון פוליטי של עזה, אשר הצליחה לעמוד איתנה ולעורר רעידת אדמה פוליטית בישראל".

נכנסתי לממשלה, כולם ידעו מה עמדותיי, נלחמתי עליהן מבפנים אבבל אי אפשר מצד אחד למנוע כל פעילות התקפית יזומה מול טרור ברצועת עזה ולמחרת היום לשאול מה פתאום , עברו כבר 48 שעות והניה עוד חי. וזה פחות או יותר מה שהיה".

"אין שום סיבה שאותם ראשי טרור ברצועת עזה ירגישו בנוח שהם מתהליכים בחופשיות, הם באים להפגנות מול הגדר ומסיתים נגד מדינת ישראל. חמאס לא מדבר לא על דו קיום, לא על הכרה בישראל, הם לא רוצים לדון איך לשפר מצב התעסוקה ברצועת עזה. את התקציב שלהם, כ-270 מיליון דולר בשנה, הם ממשיכים להשקיע בהתעצמות".

 על תושבי הדרום:

"מבחינת הסדר ההגיוני, מבחינת אינטרס הביטחוני, היינו חייבים קודם כל לסיים את הסיפור של הדרום. הסיפור של הדרום קודם לכל. ואותה רפיסות שגילינו היא כמובן מקרינה גם לזירות האחרות. לו היית ממשיך לכהן בתפקידי לא הייתי יכול להסתכל בעיניים של תשבי הדרום. לא משפ' שאול וגולדין, לא משפחות שני אזרחים בשבי החמאס".

 

 

 

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה