צריכים עזרה? הוקם מרכז ״בשביל החיים״מרכז סיוע באשקלון ובאר שבע, למשפחות שכולות עקב התאבדות, תאונות דרכים או עבירות המתה

יח״צ

עמותת "בשביל החיים" הקימה מרכזי סיוע בייזום ובמימון משרד הרווחה והשירותים החברתיים למשפחות שכולות על רקע התאבדות, תאונות דרכים או עבירות המתה.

במסגרת המרכז ניתנים למשפחות מגוון טיפולים המסייעים בהתמודדות עם השכול המורכב על ידי אנשי מקצוע ומערך מתנדבים. הטיפולים הניתנים הינם : טיפול פרטני, זוגי ומשפחתי ( הפנייה לטיפול במחיר סמלי בתחנות לטיפול זוגי ומשפחתי ברשויות המקומיות), קבוצות תמיכה, ליווי רוחני ופעילויות קהילתיות לבני משפחה ואנשי מקצוע. למשפחות שכולות כתוצאה מעבירות המתה ניתן סיוע וליווי משפטי המתבצע על-ידי האגף לסיוע משפטי במשרד המשפטים.

לדבריה של סיגל פרייס- מנהלת תכנית מרכזי הסיוע מטעם עמותת "בשביל החיים": "מותו של אדם קרוב ויקר הינו אירוע קשה ומטלטל, כל שכן כאשר האובדן הוא פתאומי ונוגד את מהלכם הטבעי של החיים. אובדן פתאומי, כתוצאה מאירוע טראומטי של התאבדות, עבירות המתה או תאונת דרכים, מביאים את בני המשפחה למשבר עמוק ותהליך האבל הוא קשה במיוחד. לפיכך, ליווי וסיוע של אנשי מקצוע, כבר בשלבים הראשונים בסמוך לאבדן,
הוא קריטי ומשמעותי לתהליך ההתמודדות".

אלי ריבלין, מנכ"ל עמותת "בשביל החיים": "משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, בשיתוף פעולה עם עמותת “בשביל החיים" ועמותת" אלה", מפעילים
שמונה מרכזי סיוע מרחביים למשפחות שכולות עקב מוות פתאומי בכל הארץ. מטרתם של מרכזי הסיוע היא ללוות את המשפחות ולתמוך בהן בעיקר בתחום הרגשי והנפשי. אנו גאים להיות חלק ממערך המסייע למשפחות שכולות לחיות לצד האובדן הנורא".

אילן שריף מנהל תחום אובדן ושכול במשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים:
"הסיוע בתחום השכול האזרחי ובפרט בתחום השכול הפתאומי הטראומטי, הוא נושא חשוב ומרכזי שיש לטפל בו ולהשקיע בו משאבים ניכרים. משפחות שכולות כתוצאה מנסיבות אלה, מתמודדות עם קשיים רבים שתקופת הקורונה מדגישה אותם עוד יותר. אנחנו כאן כדי לתת מענה מיטבי אישי, משפחתי וקבוצתי, כדי לסייע למשפחות ללמוד להתמודד ולחיות לצד השכול״.

לקבלת סיוע:
סיגל פרייס- [email protected]

יצירת קשר עם עמותת "בשביל החיים" – 03-7487771, או www.path-to-life.co.il , או "בשביל החיים" בפייסבוק

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה