צרכו סמים בלי לדעת את הסכנותצפו בתיעוד הסמוי - כך חשפה המשטרה 3 בתי עסק שמכרו גז קצפות בניגוד לחוק, תוך שהמוכרנים מסבירים כיצד לצרוך את הגז ולכמה אנשים הוא מספיק

משטרת אשקלון במרחב לכיש של המחוז הדרומי, שמה דגש לעבירות המבוצעות בקרב קטינים ובתוך כך צריכת סמים וחומרים מסוכנים בהם 'גז קצפות' אותו הם רוכשים וצורכים בדרך של שאיפה ללא שיקול דעת ומבלי לדעת את הסכנות הטמונות בשימוש בגז.

'גז הקצפות' (חמצן דו חנקני), הוא גם סם מסיבות פופולרי, בשל תחושות של שלווה, רוגע ואופוריה שנוצרות עם שאיפתו. עם זאת, במינונים גבוהים הגז נקשר להופעתן של הזיות חזקות.
הגז בדרך כלל נמכר למשתמש במכלי מתכת קטנים המכילים את הגז בצורתו הדחוסה, ולעיתים המשתמשים שואפים אותו ישירות ממיכל המתכת, או באמצעות העברתו לבלונים. בחלק מהמקרים, הסם מסופק במכלים גדולים (כפי שנרכשו כעת) ונשאף באמצעות מסיכה רפואית ועלול לגרם לנזק מוחי. השימוש במכלי המתכת הדחוסים משחרר את הגז בעוצמה, ועשוי לגרום לכוויות באף, בפה ובלוע.

*שוטרי אשקלון הצליחו תוך הפעלת מודיעין ממוקד, לרכוש השבוע באמצעות שוטרת סמויה ב 3 בתי עסק בעיר אשקלון, גז קצפות במכלים קטנים וגדולים, תוך שהמוכרנים אף מסבירים לשוטרת כיצד להשתמש במכלים השונים ע"י נקירת ראש המכל והעברת הגז לבלונים שבאמצעותם ניתן לשאוף את הגז.*

כלל המוכרנים ובעלי 3 העסקים, נחקרו במשטרה בחשד לעבירות של טיפול רשלני בתרופות או בחומר רעיל, ושוחררו בתנאים מגבילים.
3 העסקים נסגרו למשך מספר ימים לאחר שימוע שנערך להם ע"י קצין משטרה במסגרת הליך רישוי עסקים.

מצ"ב צילומים
קרדיט דוברות המשטרה

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה