שוחררו הנערים שנחשדו באונס בקפריסין - המתלוננת נעצרה בחשד לעדות שקרכל העצורים הישראלים השתחררו מהמעצר. המתלוננת נחקרה במשך הלילה במשטרת קפריסין. לטענת עורך דינם של החשודים: "הגרסה שלה התבררה כשקרית באמצעות ראיות שהבאנו ".
החשוד המרכזי על המתלוננת: "שאלוהים ישלם לה, צריך להחתים בחורות על חוזה". המתלוננת הבריטית נעצרה, ועל פי החשד בדתה אונס כי כעסה שצולמה בעת יחסי מין

.

המשטרה בקפריסין החליטה לשחרר את שבעת הנערים  לאחר 10 ימים במעצר בעקבות תפנית בחקירה.

 כעת החוקרים הקפריסאים מאמינים כי הבריטית בת ה-19 קיימה יחסי מין בהסכמה עם כמה מהנערים. לפי החשד היא זעמה על כך שהנערים צילמו אותה במהלך המפגש - ולכן החליטה להגיש נגדם תלונה שקרית על אונס.

 שוטרים הגיעו בשעה ארבע לפנות בוקר לבית המלון בו שוהה התיירת הבריטית ועצרה אותה. בשעות אלו היא נחקרת, ומחר בבוקר תבקש המשטרה להאריך את מעצרה בבית משפט מקומי.

הורי הנערים קיבלו הבוקר את ההודעה על שחרורם. לאחר מכן שבעת הנערים, שהוחזקו במתקני מעצר ברחבי קפריסין, הובאו לאיה נאפה לצורך שחרורם באופן מרוכז. ההורים וקרובים נוספים הוכנסו לבית המעצר כדי להיפגש איתם. כמה קרובים חגגו את השחרור בריקוד ובשירת "אנחנו מאמינים בני מאמינים", ופתחו בקבוקי שמפניה.

החשוד המרכזי אמר עם שחרורו: "ידענו, ידענו. שאלוהים ישלם לה. צריך להיזהר, לחשוב פעמיים, לא לעשות שטויות ולהחתים בחורות על חוזה לפני שעושים דברים". לדבריו, המתלוננת ידעה שהיא מצולמת בזמן היחסים והוסיף: "את הסיפור המלא תקבלו בארץ".

המתלוננת, בת 19, נחקרה ובעקבות כך, הוחלט להותיר אותה במעצר. 

על פי גרסת עורכי הדין של החשודים, הצעירה נחקרה על מתן עדות שקר, "הגרסה שלה התבררה כשקרית באמצעות ראיות שאנחנו הבאנו לצוות החקירה".

לפי עדותה של הצעירה:

היא באה מרצונה לחדרו של החשוד המרכזי בפרשה, שהכירה שלושה ימים קודם לכן. לאחר ששוחחו, השניים הלכו יחד לחדר השינה במטרה לקיים יחסי מין. במהלך יחסי המין החשוד החל להיות אלים כלפיה ודרש כי תעשה רק מה שהוא רוצה, מה שגרם לה לבקש שיחדול ולפרוץ בבכי. חרף בקשותיה, החשוד המשיך במעשיו והתעלם ממנה. בשלב מסוים החשוד קרא לחבריו שהיו בחדר הסמוך להיכנס לחדר השינה, והם כפו עצמם עליה.

המתלוננת העידה שסיפרה לחבריה את שאירע מיד לאחר מכן, והם לקחו אותה למרפאה וסייעו לה להגיש תלונה במשטרה. לפי חברה של המתלוננת, שעדותה פורסמה ב"דיילי מייל" הבריטי, "היא היתה בדמעות ובמצוקה גלויה" וסיפרה שאולצה לשכב עם החשודים לפי התור. "היא אמרה לי מיד שהיא הסכימה לשכב עם אחד מהגברים הישראלים, ואז כל האחרים רצו לתוך החדר".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה