״ שמחנו לקיים את המפגש״אוהל ההידברות המסורתי, בתיכון אורט מקיף עירוני א' באשקלון, התקיים השנה תחת הכותרת שוויון וצדק חברתי

יח״צ

מדובר בשבוע הידברות ישראלי שבמסגרתו הוקם, כבכל שנה, אוהל הידברות בחצר בית הספר בו עסקו התלמידים בנושא שוויון וצדק חברתי. במסגרת שבוע זה עברו תלמידי חטיבת הביניים פעילויות מגוונות באוהל ההידברות.

השנה הוזמנו להשתתף בפעילות גם תלמידי  כיתות ו' מבתי הספר המזינים, נאות אשקלון ונווה דקלים הפעילות המשותפת באוהל הייתה מגוונת ומיוחדת, בה שיתפו פעולה תלמידי בית הספר עם התלמידים האורחים , שמרו על תרבות הדיבור וניהלו דיון ושיח פורה.

כמו כן כיתה י'7 כיתת המנהיגות ארחה את מועצת התלמידים מהתיכון הערבי, אורט רמלה. במסגרת זו, נערך מפגש משותף בו התקיימו דיונים ערכיים בנושא שוויון וצדק בחברה הישראלית. "שמחנו לקיים את המפגש, חשוב מאוד , דווקא כתושבי אשקלון, להכיר גם תלמידים ממוצא ערבי,  ולגלות שיש הרבה מהמשותף איתם. בסופו של דבר כולנו אזרחים , תלמידים עם לא מעט  תחומי עניין דומים" אמרה אחת התלמידות מכיתת המנהיגות.  

במהלך המפגש הגיע לאוהל הידברות, מנהלן בית הספר ארז שיטרית , שהיה בעברו איש שירות הביטחון, הוא שוחח עם התלמידים בערבית ואילו אחת המורות מאורט רמלה שוחחה עם תלמידי בית הספר בעברית. במהלך השבוע ביקרו באוהל  גורמים עירוניים ואורחים נוספים בהם מנהל אגף על יסודי בעירייה, צוריאל דביר.

לדברי רכזת הפעילות והחינוך החברתי שירלי צפוני, ל תלמידי חטיבת הביניים, נכנסו לאוהל לפעילות חווייתית במשך שעה, שבמהלכה דנו התלמידים בסוגיות שונות הקשורות, לצדק חברתי, מהו שוויון בתחומים רבים, כיצד היו יוצרים חלוקה ערכית והוגנת". חלק ניכר מהדיונים הוקדש גם לשאלה אילו כללים היו מקיימים בבית ספרם על מנת ליצור חברה הוגנת למען צדק ושוויון. את הפעילות הדריכו תלמידים נבחרים מכיתות ט' וי' אשר עברו הכשרה ולמדו כיצד לעודד חשיבה ביקורתית.

מנהלת בית הספר אורית בלאו פנחס אמרה כי, "אחד התפקידים המרכזיים היום של מערכת החינוך הוא קירוב לבבות והעמקת הדיאלוג בין החלקים השונים בחברה. כיתת המנהיגות  בבית הספר אירחה את תלמידי בית הספר הערבי ברמלה כחלק מתכנית מפגשים שנתית. התלמידים משני בתי הספר ישבו סביב שולחנות ושוחחו על שוויון, שוויוניות וצדק חברתי. אם נדע לדבוק ללא פשרות בחינוך לערכי כבוד, התחשבות ומעורבות , ניצור כאן במדינה האהובה שלנו חברה טובה ושוויונית יותר עם פחות עוולות לחלקים מסוימיםבחברה".

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה