שר הדתות הרב יעקב אביטן זו הידיעה הראשוניתסגן ראש העיר קיבל היום את התפקיד מטעם ש״ס

אשקלונט

מועצת חכמי התורה בראשות ראש הישיבה חכם שלום כהן, קיבלה הערב (יום ד׳) את המלצת יו״ר שס, השר אריה דרעי והכריעה כי שר הדתות יהיה הרב יעקב אביטן מאשקלון.
הרב יעקב אביטן (50), נולד בשנת תש״ל באשקלון. בן לרב יצחק אביטן, הרב האזורי בבאר טוביה, ולרבנית מזל אביטן.
הרב אביטן למד בישיבה קטנה ״אוהל משה״ בבני ברק ובישיבה גדולה ״קול יהודה״ בבני ברק.


בגיל 19 הוסמך לרבנות. הוא מכהן כרב מגיל 20, בתחילה כרב מושב בית שקמה הסמוך לאשקלון ולאחר מכן כרב המועצה האזורית חוף אשקלון.
בשנת 2013, שלושה חודשים לפני פטירתו, קרא מרן הרב עובדיה יוסף זצ״ל, לרב אביטן והורה לו לרוץ בראש תנועת שס למועצת עיריית אשקלון.
הרב אביטן נבחר למועצת העיר, מונה לממונה על אגף החינוך בעיריה והמשיך לכהן במקביל כרב המועצה האזורית חוף אשקלון.


בבחירות האחרונות לרשויות המקומיות באוקטובר 2018, התמודד הרב אביטן בראש סיעת שס למועצת עיריית אשקלון ולאחר הבחירות מונה לסגן ראש עיריית אשקלון.
הרב אביטן, ידוע כאדם סובלן, מאיר פנים, מקרב ליהדות, דוגל בגישה סובלנית, ומקובל על כל הזרמים, חרדים, דתיים, מסורתיים וחילוניים.
הוא בעל כושר לרב עיר, חבר ועדת הלסינקי בבית החולים ׳ברזילי׳ באשקלון, חבר ועדת האתיקה בבית החולים ברזילי ועומד בראש ארגוני צדקה וחסד.

\

ראש העיר, תומר גלאם, בירך הבוקר (חמישי) את סגן ראש העיר, הרב יעקב אביטן לרגל היבחרו לתפקיד שר הדתות בממשלה החדשה.

"אני גאה על הבחירה בו. מהיכרותי ארוכת השנים עמו, אין לי ספק כי הוא יוכל לתרום רבות למשרד, בדרכו המיוחדת ומסבירת הפנים וימשיך לייצג את העיר אשקלון בכבוד. עלה והצלח, ידידי היקר", אמר.

הרב אביטן הודה לראש העיר על שיתוף הפעולה לאורך השנים, והוסיף: "המכנה המשותף של ראש העיר ושלי היה ותמיד יהיה טובת תושבי אשקלון ורווחתם. זוהי שליחותינו ואני מודה לראש העיר על התמיכה, הראייה ההדדית והעשייה המשותפת למען אשקלון. אני מבטיח לפעול מעתה למען כלל עם ישראל בחריצות, נחישות ואמונה״.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה