תוצאות כל הסקרים האחרונים של בחירות 2019קבלו את ממוצע 5 הסקרים האחרונים שנעשו (לא יהיו יותר) ע"י אמצעי התקשורת הגדולים לבחירות הקרובות ב 17/9/2019
ואלו הם התוצאות והניתוחים

בנימין נתניהו ובני גנץ | צילומים: תומריקו, אלכס קולומויסקי

על פי הסקרים האחרונים למערכת הבחירות מועד ב' צפוי שוויון של 32 מנדטים בין הליכוד וכחול לבן. הסקרים האחרונים אף חוזים כי עוצמה יהודית של איתמר בן גביר תיכנס לכנסת עם 4 מנדטים בניגוד לדעתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו שקורא לבוחרי ימין שלא להצביע למפלגה. ימינה וישראל ביתנו זוכות שתיהן ל-9 מנדטים העבודה-גשר ממשיכה במגמת ההיחלשות עם 4-5 מנדטים בלבד.  

ממוצע הסקרים האחרונים:

כחול לבן -32

הליכוד - 32

הרשימה המשותפתֿ - 11

ימינה - 8

ישראל ביתנו - 8

יהדות התורה - 8

ש"ס – 7

המחנה הדמוקרטי - 5

העבודה-גשר - 5

עוצמה יהודית - 4

נתניהו יכול להיות מעודד מכך  שהוא יודע להניע את הבוחרים שלו לקלפיות טוב יותר מהאחרים ומכאן שאחוז ההצבעה של תומכיו יהיה גבוה יותר מאשר של התומכים במפלגות אחרות.

ועדיין, אם כך תיראה המפה הפוליטית ביום רביעי בבוקר, לנתניהו לא תהיה אפשרות להקים ממשלת ליכוד וחרדים כפי שהוא רוצה, ללא אביגדור ליברמן.

במידה ונתניהו לא יקבל את הרכבת הממשלה, הכיוון יהיה ממשלת אחדות לאומית כשכוחן של המפלגות הקטנות יהיה מקביל לגודל הטבעי שלהם - כלומר לא תהיה שליטה של החרדים בממשלה.

מצבן של המחנה הדמוקרטי והעבודה-גשר מתדרדר ואף ליברמן ואיילת שקד נחלשים. מי שמתחזקים הם החרדים שצפויים לקבל יותר מנדטים מהסקרים בזכות אחוז ההצבעה.

אם מצביעי מפלגת העבודה לא יצילו אותה, היא עשויה לרדת מתחת לאחוז החסימה ולהמחק מהמפה הפוליטית.

על פניו - לא תהיה הכרעה - ונתניהו כבר התראיין בערוץ YNET שהוא לא פוסל שר ערבי בממשלתו....

האפשרויות היחידות כרגע:

אם נתניהו יצליח במשימתו הרי שהוא ירכיב את הממשלה עם ש"ס, יהדות התורה, ימינה ועוצמה יהודית עם עוד 2 מנדטים שיגייס באמצעות עריקים מאחת המפלגות - והוא ישלם עבורם כל מחיר.

אופציה שנייה - נתניהו לא מצליח להרכיב ממשלה - ממשלת אחדות לאומית היא האופציה היחידה. 

ללילה מורט העצבים צפוי ביום שלישי. אם כך ייראו גם המדגמים של ערוצי הטלוויזיה, אף אחד לא יילך לישון.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה