אשקלון יורדת אל מתחת לממוצע הארצי בשיעור הניגשים לבגרות 5 יחידות במתמטיקהעל פי נתוני "מפת המצוינות של ישראל", העיר אשקלון ירדה ב-20% בשיעור הניגשים לבגרות וצללה אל מתחת לממוצע הארצי

מפת המצוינות של ישראל" מציגה את שיעור התלמידים אשר נבחנו בחמש יחידות במתמטיקה בין השנים 2010-2016. הנתונים במפה כוללים 68 רשויות מקומיות והם מתבססים על נתוני משרד החינולאחר ירידה ששיאה בשנת 2012 בה ירדה אשקלון מתחת לממוצע הארצי, רשמה העיר עלייה מרשימה של למעלה מ-65% בתוך שנתיים, מה שהביא את העיר לשיא עירוני חדש בשיעור התלמידים אשר ניגשו לבגרות ב-5 יחידות במתמטיקה.

אולם מגמה חיובית זו השתנתה ומשנת 2014 רושמת אשקלון ירידה של קרוב ל-20% שמחזירה אותה מתחת לממוצע הארצי. 139 בוגרי מערכת החינוך באשקלון (כ-9.5% מסך כל הבוגרים) ניגשו בשנת 2016 לבגרות ברמת 5 יחידות מתמטיקה, הרבה מתחת לממוצע הארצי אשר עומד על 11 רוצים לצפות בנתונים הארציים? היכנסו למפה האינטראקטיבית: https://classic.mapme.com/israel-math-cities. במשך 25 השנים האחרונות מדד ההצלחה של ערים בישראל בתחום החינוך התמקד באחוז הזכאות לבגרות, אבל היום תעודת בגרות כבר לא מספיקה.

היום יש יתרון גדול למי שמחזיק ומחזיקה בתעודת בגרות איכותית, אשר הבסיס שלה הוא חמש יחידות במתמטיקה המקנות יתרון בקבלה לפקולטות הנחשבות באקדמיה, ליחידות הצבאיות היוקרתיות ולמשרות הנחשקות במשק. לא מעט אנחנו מדברים על התקצוב הדיפרנציאלי והלא שיווני כלפי הרשויות המקומיות, אך מהנתונים המתפרסמים כעת, ניתן לראות כי ראשי ערים שמשקיעים במצוינות חינוכית (ללא קשר למצב הסוציו-אקונומי של הרשות), מצליחים להביא להישגים מרשימים. מדינת ישראל מגדירה את החשיבות של הכשרת תלמידי ישראל ברמת חמש יחידות מתמטיקה כצורך לאומי ממדרגה ראשונה שנועד לאפשר לנו להדביק את הפער בהישגי החינוך מול מדינות העולם ולהתייצב בעמדת זינוק טובה יותר לקראת הרבע השני של המאה ה-21.

מדובר במשימה בעלת חשיבות חברתית של מתן הזדמנות וצמצום פערים. בכל המגזרים והאזורים, יש תלמידות ותלמידים רבים הנכונים לאתגר, וסבורים שזו זכותם וחובת-כולנו לתמוך בלמידתם. אלי הורביץ, מנכ"ל קרן טראמפ: "בשנים האחרונות יותר ויותר רשויות מקומיות ברחבי הארץ לוקחות אחריות על המצוינות, כי היום תעודת בגרות איכותית שכוללת חמש יחידות במתמטיקה היא מפתח זהב לדלתות רבות, בצבא, באוניברסיטה ובשוק התעסוקה. אנחנו רואים היום שרשויות שמציבות יעדים שאפתניים, משקיעות במורים ומאמינות בתלמידים, מגיעות לתוצאות מדהימות ומאפשרות להרבה מאוד תלמידות ותלמידים להגיע הכי רחוק שהם יכולים"

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה