מחממים מנועים לבחירותלמרות שהבחירות לראשות עיריית אשקלון  יחולו רק בעוד  כשנתיים   הפוליטיקאים בעיר ואלה

למרות שהבחירות לראשות עיריית אשקלון  יחולו רק בעוד  כשנתיים   הפוליטיקאים בעיר ואלה שבהתהוות  מחממים מנועים.  בינתיים המרוויחים העיקריים הם מבצעי הסקרים. מצבו של ראש העיר המכהן אגב אינו מזהיר , לפחות לפי הסקרים.

אין ספק כי אשקלון הייתה וכנראה תהיה עיר פוליטית.   מרגע שראש העירייה הנבחר יושב על הכיסא כבר מתכננים יריביו את המערכה לסיבוב הבא .  כבר סביב שולחן מועצת העירייה ניתן להבחין בשנה האחרונה בסדקים שהולכים ומתרחבים . כך למשל  חבר המועצה אורן שני , למרות היותו  רשמית בקואליציה מעביר הצעות לסדר  ולא מהסס למתוח ביקורת על הנהלת העירייה והעומד בראשה.

[caption id="attachment_15049" align="alignright" width="300" caption="הרב אביטן ובני וקנין - האם עבר ביניהם עכבר שחור?"][/caption]

באחרונה נערכים כמעט בחשאי חוגי בית, של מועמדים פוטנציאלים, כאלה  שמוכרים בנוף הפוליטי וגם כאלה שלא מוכרים.  במקביל עורכים מפעם לפעם   חברי מועצה ופוליטיקאים  סקרים, בהם  הם מבקשים לבחון היכן מצבם מול פוליטיקאים אחרים והאם הם זוכים למספיק אהדה ציבורית.

בסקר שפורסם  השבוע ואשר הוזמן על ידי פוליטקאי מקומי  עלה שמו של איש העסקים פיני סבח כאחד שזוכה לאהדה ציבורית גבוהה וכאחד שהציבור היה רוצה לראות בהנהלת העירייה ואפילו כראש עירייה .

יש לציין כי סבח מעולם לא הצהיר על כוונות פוליטיות אולם אין זה סוד כי סבח מעורה מאוד בנעשה בעיר, לפחות אחת לשבוע הוא ניפגש עם עסקנים פוליטיים, יחד עם זאת יש לו קשרים ענפים בצמרת הפוליטית בממשלה. השבוע הגיב סבח למקורביו  על הסקר ואמר :" שמעתי על הסקר, בשלב זה אין לי כל יומרות פוליטיות . נכון שמפעם לפעם אני מקבל הצעות כאלה ואחרות אבל זה לא על הפרק. לפחות לא בשלב הזה".

 יש לציין כי מלבד שמותיהם של איתמר שמעוני, אורן שני ,שמעון פרץ, רוני מהצרי כמועמדים לראשות העירייה בקדנציה הבאה  עולה  בפורומים רבים שמו של הרב יעקב אביטן שפטרונו הוא איש העסקים צביקה בן שבת שהביע את מורת רוחו מתפקודו של  רה"ע בני וקנין באחד המקומונים לפני מספר שבועות. לאשקלונט נודע כי  לרב אביטן  יש פניות קונקרטיות מאנשי עסקים שביקשו ממנו לעמוד בראש תנועה.  יש לציין כי גם בקדנציה הקודמת הייתה דרישה מהרב לעמוד בראש תנועה אולם זה סירב לאחר שנודע לו כי ראש העירייה בני וקנין החליט בדקה התשעים להתמודד לראשות העירייה.  בבחירות הקרובות נראה כי הכל פתוח כולל התמודדות של 'חבריו' של וקנין מולו זאת לאחר שהביעו אכזבה ומורת רוח מהתנהלותו.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה