הבדיחה הבאה: אשקלון הענייה תהיה השראה לועידת עסקיםכן זה לא בדיחה, תחת הכותרת "כנס אשקלון - היתרונות הטבעיים של העיר כמנוע כלכלי" תארח העיר אשקלון את

כן זה לא בדיחה, תחת הכותרת "כנס אשקלון - היתרונות הטבעיים של העיר כמנוע כלכלי" תארח העיר אשקלון את הועידה בתאריך 29-30.11.11 באולם הכנסים במכללת אשקלון, אחד מאנשי העסקים באשקלון ששמע על הכוונה לארח את הכנס באשקלון אומר "מקבצי הנדבות נותנים דוגמה והשראה   לעשירים איך לעשות כסף".

העיר אשקלון שמדורגת אחרונה בהוצאה משפחתית לנפש בן 15 הערים הגדולות, חצי מהשכירים באשקלון מרווחים עד שכר מינימום, השכר הממוצע של תושבי העיר  פחות ב 2500 שקל מהשכר הממוצע במשק, ממוצע גילאי הרכבים של תושבי אשקלון הוא מעל ל 7.5 שנים בממוצע , כל נתונים אלו נותנים אינדיקציה ברורה למצב העגום כלכלית של תושבי העיר, גאוני הכלכלה מקרב עובדי העירייה שהבאנו עד הלום  יתלמדו את הערים האחרות ואת אנשי העסקים הרבים שיגיעו לכינוס איך "לשכפל" (רחמנא ליצלנא) את ההצלחה האשקלונית.

כמובן שנתונים אלו שהוזכרו בפסקה הקודמת לא יוצגו או יוצנעו למשתתפי הכנס, כמו כן את העובדה שכבר 5 שנים לא קם באשקלון שום מפעל גדול ואין בעיר אין כמעט שום מפעל הייטק וגם המפעלים שבאים לאשקלון מציעים לאקדמאים שכר מינימום.

כמובן שהכנס לא יעסוק רק בהתפתחות העיר אשקלון אלה בנושאים כלכלים ומוניציפלים רבים ומגוונים אך העיר המארחת מצופה ממנה לתת קצת השראה לבאי הכנס שמתכנס תחת הכותרת הבומבסטית  "כנס אשקלון - היתרונות הטבעיים של העיר כמנוע כלכלי",  כותרת שאין לה קשר ל"הצלחות" העיר אשקלון. 

כמובן שנותנת החסות לכנס היא עיריית אשקלון בעלות של עשרות אלפי שקלים, התקציב כמובן  בא על חשבון משלם המסיים, העירייה כנותנת החסות לאירוע כהרגלה בקודש מהירה להתהדר בחוברות כרום מהסוג היקר ביותר שתחולק ככל הנראה לכל תושבי העיר "העשירים".

אחד מחברי המועצה אומר " כדי לבנות מוסד או מגוניות באשקלון יש צורך לקבץ נדבות מערים תאומות כמו בולטימור ומנדיבים מחו"ל , שום מפעל לא שמעתי שנפתח כאן בתקופה האחרונה ויש להנהגת העיר את החוצפה עוד לארח כנס כזה????"

שלושת הנושאים המרכזיים של הכנס 

היתרונות הטבעים של העיר לפיתוח כלכלי התאוריה והניסיון המצטבר והעקרונות ליישום.

עירונות כבסיס לפיתוח כלכלי צדק חברתי וקיימות כלי מדיניות וכלי פיתוח.

הרשות המקומית ותפקידה כמובילה בתוכנית לפיתוח כלכלי.

כמובן את דברי הפתיחה בכנס יפתח ראש העיר המארח מר בני וקנין, שיתאר לבאי הכנס מכל קצוות הארץ והעולם את "הצלחת העיר".

תפקיד הממונה על התעשייה המסחר בעיריית אשקלון מתגלה כפיקציה שאף אחד לא סופר, חבר המועצה אבנר סויוסה בהודעה לעיתונות שפרסם תוהה " מעניין מדוע לא הוזכר בשום דרך שמו של הממונה על המסחר והתעשייה חבר המועצה מר תומר גלאם היתכן שהמינוי של ראש העיר היה בצחוק או משהוא בסגנון ?? " זאת בנוסף לטענות של חברו תומר גלאם שלא ידע על העלת תעריפי "מס השילוט" ועל ההחלטה נודע לו רק לאחר שכבר נשלחו החשבונות.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה