איתמר שמעוני "קיבלתי עשרות פניות הורים בעקבות התביעה בפרשת ההסעות"עשרות פניות הורים לאיתמר שמעוני בעקבות התביעה הייצוגית בפרשת ההסעות עשרות הורים לתלמידים מאשקלון,

עשרות פניות הורים לאיתמר שמעוני בעקבות התביעה הייצוגית בפרשת ההסעות

עשרות הורים לתלמידים מאשקלון, ששילמו בשנים האחרונות עבור הסעות לבתי הספר, נענו בימים האחרונים לקריאה שפרסם איתמר שמעוני, חבר מועצת העיר ויו"ר ועדת הביקורת, לקחת חלק בתביעה הייצוגית שהוא מגבש נגד עיריית אשקלון בפרשה.

בשבוע שעבר כינס שמעוני מסיבת עיתונאים במהלכה הודיע, בין היתר, על הכוונה לגבש תביעה ייצוגית נגד עיריית אשקלון, בדרישה להשיב להורים את הכספים שנגבו מהם, ככל הנראה, שלא לצורך.

בסוף השבוע שעבר פרסם שמעוני בעיתונים המקומיים קריאה להורי התלמידים מבתי הספר אומנויות, אסף-מימון, חב"ד, מדעים, עוזיאל, לפנות למשרד עו"ד בוסי-אביאני, אם הם מעוניינים לקחת חלק בתביעה המתגבשת.

בעקבות פרסום ההודעה בתקשורת המקומית ובעמוד הפייסבוק של שמעוני, התקבלו במשרד עורכי הדין עשרות פניות של הורים החוששים כי שילמו אלפי שקלים עבור הסעות תלמידים לחינם, על אף שעיריית אשקלון אמורה הייתה לממן את ההסעות.

מכתב התראה ששיגרו עורכי עורכי הדין גיא בוסי ורונן אביאני, ממשרד עורכי הדין בוסי-אביאני, בנושא, בטרם נקיטה בהליכים משפטיים, לראש עיריית אשקלון, בני וקנין, למנכ"ל העירייה, אברהם בן דוד, למבקר העירייה, אריאל גמליאל, וליועץ המשפטי, עו"ד איתן צוריאל, טרם נענה.

נראה כי אם לא תתקבל תגובה בימים הקרובים, לא יהיה מנוס מהגשת התביעה הייצוגית נגד העירייה לבית המשפט.

"לא יעלה על הדעת שעיריית אשקלון תנהג בהורי התלמידים כאילו אין דין ואין דיין", אומר השבוע איתמר שמעוני, המוביל את מאבק ההורים. "ראש העירייה צריך היה לגלות אחריות ומנהיגות, ולהשיב להורים את כל הכספים העודפים שנגבו מהם, מיד עם קבלת ממצאי דו"ח מבקר העירייה, ולא להמתין להליכים המשפטיים נגדו ונגד העירייה.

"אם ראש העירייה לא יתעשת בימים הקרובים, לא יהיה להורים מנוס אלא לפנות לבית המשפט כדי לקבל חזרה את הכספים שנגבו מהם שלא לצורך. הכספים הללו מגיעים להורים בזכות ולא בחסד".

תגובת משה ינאי  ראש אגף חינוך

מבחינת הכללים חוזר מנכ"ל משרד החינוך יש זכאות להסעה. תלמידים כיתות א' –ג' שהמרחק מביתהספר לביתם הוא2 ק"מומעלה זכאים. תלמידים מכיתה ד' – י"ב מ-3 ק"מומעלה.לדעתי יש פה הטעיה כי  למעלה מ-90 אחוז של כל הילדים המוסעים באשקלון, בין הזכאים ובין שאינם זכאים, לא משלמים אגורה אחת להסעות. .

יותר מ-90 אחוז מהילדים שלומדים באשקלון מוסעים. בין אלה הזכאים ובין אלה שאינם זכאים, ישנם כאלה שאינם זכאים שמקבלים מאיתנו את הכרטיסיות כדי לנסוע, לאור מצב סוציאלי וכן הלאה וכן הלאה.

יותר מ-90 אחוז מוסעים ולא משלמים אגורה אחת. תקציב הסעות לשנת 2010 היה יותר מ-11 מיליון שקל. השתתפות העירייה 50 אחוז, 5,500,0000 ומשהו שהעירייה מתקצבת מכספה עבור ההסעות.

מה שמדובר כאן זה באותם תלמידים שלומדים בבתי הספר הייחודיים והעל אזוריים, לא במוסעים הרגילים, שתבינו, רק אלה כמו אומנויות, כמו מדעים, אכן נכון. מבחינה זו אגב אין חובתה של הרשות בכלל לארגן את ההסעות לילדים האלה כי לילדים האלה יש להם מקומות לימוד באזור מגוריהם ואינם צריכים הסעות. זו זכות שהעירייה הקימה בתי ספר טובים בעיר הזאת.

אותם ילדים שהעירייה מארגנת עבורם את ההסעות, למרות שאיננה חייבת, שוב, מתוך אותה גישה שירותית של העירייה שרוצה לשרת את הציבור. יש רשויות אחרות שלא מסיעות את הילדים האלה.  אנחנו עושים את זה כדי לתת את השירות לילדים.

אחרי שנבדוק ושמשרד החינוך ישלח לנו רשימה מי אלה הזכאים אנחנו כמובן נזכה את הילדים בסכום הזה שקיבלנו ממשרד החינוך.

גם אותם ילדים שמוסעים לבתי הספר העל אזוריים ייחודיים, מקבלים מאיתנו סבסוד גבוה מאוד והנחות  במלגות באותו שכר לימוד שצריכים לשלם. יש סכומים של מאות אלפי שקלים שעיריית אשקלון מסבסדת את אותה אוכלוסייה הלומדת בבתי הספר הייחודיים הללו שאינם כמובן יכולים לשלם וקשה להם לשלם.

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה