ישיבת מועצת העיר: דוח המבקר, מס שילוט והסעות התלמידיםאמש (ג) התכנסה מועצת כדי לדון בדוח מבקר העירייה ובהצעה לסדר של איתמר שמעוני בנושא הסעות התלמידים

אמש (ג) התכנסה מועצת כדי לדון בדוח מבקר העירייה ובהצעה לסדר של איתמר שמעוני בנושא הסעות התלמידים ובהקמת ועדת בדיקה למס השילוט בראשותו של תומר גלאם.

דוח המבקר הממצאים:

שמעוני החל את הדיון בבקשה לסיים את ההתקשרות עם מנכל העירייה אברהם בן דוד וסמנכל החינוך משה ינאי זאת לאחר שהגיעו לגיל הפנסיה, מהדוח עולה שאשתו של משה ינאי סמנכ"ל החינוך הוחזרה לעבודה בעירייה לאחר שפרשה לגמלאות אותו סיפור חוזר עם אישתו של רה"ע לשעבר אלי דיין שגם הוחזרה למערכת לאחר שפרשה לפנסיה , שמעוני טוען שישנו לכאורה חשש למקלט מס, המבקר קובע כי הדבר בניגוד עניינים מובהק. עוד בקשר לממונה על החינוך משה ינאי - קיבל רכב ליסינג למרות שאינו כשיר לנהיגה , זאת למרות שהוא חתם על תצהיר שהוא כשיר לנהוג ברכב מבחינה בריאותית, אולם מתברר מבדיקת המבקר שזהו תצהיר כוזב, ינאי אינו כשיר לנהיגה ואינו מגיע לעבודה ברכב הליסינג שהוקצה לו, בן משפחה כנראה מסיע ומחזיר את ינאי לעבודה. מספר עובדים מסוימים בעירייה חשים ככול הנראה שהעירייה הוא לא מקום מוסד ציבורי שמומן בידי הציבור ושהם בעלי הבית משכך המצב הם חסינים מביקורת, מהדוח עולה כי ניתנה הוראה ממר משה ינאי לא להעביר ממצאים או לשתף פעולה עם מבקר העירייה כדי שיבחן את הממצאים ויידע את הציבור ואת חברי המועצה, זאת כמובן בניגוד לחוק.

עוזרת ראש העיר עידית אדמוני מסרבת להחזיר כספי אחזקת רכב שקיבלה בניגוד לחוק

המבקר מצא כי שבעה  עובדי עירייה קיבלו כלי רכב בליסינג בדרגה שאינה תואמת את הדרגה, העניין תוקן לגבי שישה עובדים והכסף הוחזר לקופת העירייה אך עובדת אחת שהיא עוזרת ראש העיר סירבה להחזיר את הכספים, מדובר בסכום של כ20 אלף שקלים.

תגובה לגבי עידית אדמוני:

עידית אדמוני נסעה ברכבו של עוזר רה"ע הקודם .

לא הייתה לה בחירה אוו אפשרות להחליף את רכבה גם כאשר ביקשה בגלל בעיות טכניות ומכניות ברכב.  המדובר ברכב טויוטה מסוג2  ולא3 כפי שמנסים להציג .  הסכומים המוזכרים אינם נכונים, שכן לתשלום יש לנכות ניכוי מס.  הטענות מניפולטיביות תוקנו עפ"י המלצת היועמ"ש

אדמוני כעובדת עירייה, ערערה עם ההחלטה וזו זכותה, לא קיבלה כספים שלא מגיעים לה .

טענות באשר לפעילותה וקירבתה לרה"ע והתרומות לו שנעשו ע"פ חוק , אין להם כל קשר לעניין ויש בהם רק משום רצון גם לקשור לרה"ע ולעוזרת שלו דברים לא להם .

העיתונאי שלומי לוי מאתר אשקלון ניוז הפך לטכנאי המחשבים של החברה הכלכלית

עבור עבודתו בחכ"ל הוא מקבל משכורת של 3750 לא כולל מע"מ, המבקר גילה שלוי החל את עבודתו בחכ"ל ללא חוזה עבודה.

עובדי עירייה הציצו בפירוט השיחות של העובדים ובני משפחותיהם

מבדיקת מבקר העירייה עולה התמונה חמורה לפיה שני אנשי קשר של העירייה מול חברת פלאפון, קיבלו גישה לצפייה בחשבוניות ובפירוט השיחות של עובדי העירייה ובני משפחותיהם באתר האינטרנט של חברת פלאפון, כל זאת ללא הסכמת המנויים.

הסעות תלמידים

העירייה גבתה שלא לצורך מהורים מאות אלפי שקלים עבור הסעות התלמידים עיריית אשקלון נמצאה זכאית למימון ההסעות, אך במשך שלוש שנים לא טרחה להפריש את הכספים שהיא מחוייבת עבור מימון הסעות התלמידים ותחת זאת גבתה מהורים מאות אלפי שקלים עבור ההסעות תגובה העירייה לנושא ההסעות : ע"פ חוזה מנכ"ל משרד החינוך זכאים להסעות התלמידים העונים על הקריטריונים הבאים : 1) תלמידים מכיתות א-ג שהמרחק מביתם לביה"ס 2 ק"מ 2) מכיתות ד' ומעלה זכאים תלמידים להסעות שהמרחק מביתם לביה"ס 3 ק"מ א. תקציב ההסעות במערכת החינוך הינו סך של 11,230,000 שמתוכו העירייה משתתפת ב כ- 50% . ב. עיריית אשקלון גובה כספים מההורים בגין הסעות תלמידים בבתי הספר הייחודיים בלבד . כידוע ההורה בוחר בי"ס ייחודי לבנו/בתו זוהי זכות מיוחדת הניתנת לו למרות שעפ"י החוק אמור לרשום את בנו לביה"ס באזור מגוריו, ואם יש צורך בהסעות הרי הם ללא השתתפות ההורים. נדגיש כי בנושא ההסעות בבתי הספר הייחודיים אין מחובתה של הרשות לארגן הסעות לתלמידים אך לאור התפיסה השירותית על הרשות אנו מארגנים את ההסעות לרוב התלמידים בין אלה הזכאים ובין אלה שאינם זכאים וגובים אך ורק את הפרש המימון. ג. תלמידים מעוטי יכולת בבתי"ס אלה מקבלים הנחות בתשלום האגרה עפ"י הקריטריונים שנקבעו ע"י המועצה.  

לאחר סיום הדיון בדוח המבקר עברו חברים לדון במס השילוט

ועדה בראשות תומר גלאם הוקמה כדי לבדוק את הטענות על גבייה מופרזת בתשלום המס ובנוסף לבדוק את כל הטענות לגבי מס השילוט, חברים רבים טענו שלא יתכן שבוקר אחד יקומו הסוחרים ויקבלו חשבונות במאות אחוזים יותר משנים שעברו, הפתיע חבר המועצה רמי גואטה שלא פעם הביא את סלידתו מחברת מלגם שנבחרה ע"י עיריית אשקלון לערוך את הסקר  ואיים שאם הסוחרים יקבלו כתב תביעה לגבי תשלומים שלא שולמו לפי שהוועדה שתגיש את מסקנותיה הוא עובר לאופוזיציה. אורן שני לאורך כל הישיבה לא הפסיק להקניט את ראש העיר לגבי ההוצאות המיותרות והוא הביא לדוגמה את רכישת רכב השברולט החדש לרה"ע  בסכום של 180 אלף שקלים ועל הצורך לגבות מסיים חדשים כגון מס שילוט כדי לממן את הבזבוזים ורכבי הליסינג של הבכירים.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה