פעיל מאשקלון התלונן נגד ח"כ בן ארי תושב אשקלון נוי כרמל חבר בתנועת "דרור ישראל" ממפעילי "אוהל זכור" באשקלון פנה בתלונה ליו"ר הכנסת

 תושב אשקלון נוי כרמל חבר בתנועת "דרור ישראל" ממפעילי "אוהל זכור" באשקלון פנה בתלונה ליו"ר הכנסת רובי רבלין כנגד ח"כ ד"ר מיכאל בן ארי על כך שבן ארי ביקש להסיר את שמו של רחוב רבין באשקלון ולהמיר את שם הרחוב בשמו של נרצח הגראד.

תחילת הפרשה לאחר הירצחו של משה עמי

מאשקלון מפגיעת גראד. ח"כ  בן ארי הגיע לניחום אבלים בעיר ולאחר ששמע את התושבים הזועמים פנה במכתב לראש העיר אשקלון. בין היתר כתב כי בו ארי כי "להווי ידוע לאדוני כי ראש הממשלה המנוח, הבטיח בזמן הסכמי אוסלו כי המחבלים לא יירו קטיושות על העיר .לא נשכח לרבין את דבריו ובהם אמר כי :"סיפורי הבלהות מוכרים..הרי הבטיחו לנו קטיושות מעזה כבר שנה שעזה נתונה למרות של הרשות הפלסטינאית, לא היו קטיושות ולא יהיו קטיושות -  פחדני השלום! "עברו חלפו להם מספר שנים והיו גם היו קטיושות. אשקלון הפכה לעיר מותקפת ומוכת טרור וכל זאת בין היתר בשל הסכמים הזויים כמו הסכמי אוסלו ולאחריהם  הסכמי ווי, וכמובן גירוש גוש קטיף". [caption id="attachment_15280" align="alignright" width="300" caption="שדרות רבין מיד אחרי פגיעת הגראד כשתוצאה ממנו נהרג משה עמי ז"ל"][/caption] עוד כתב בן ארי כי "מן ההגינות לציין כי רבין לא לבד. לא רק הוא  אשם במצב הביטחוני שנוצר היום ובודאי שגם ראשי הממשלה אריאל שרון ובנימין נתניהו כמו גם אהוד ברק צריכים לשאת באחריות אך בנסיבות אלה נדמה שהמשך קריאת שמו של הרחוב על שמו של רבין, יכולה לעורר תסיסה של תושבים ולפגוע במרקם החיים בעיר". בן ארי ציין כי "בסיור שערכתי בעיר שוחחתי רבות עם תושבי המקום ואני חושש שאי החלפת שמו של הרחוב יכולה להוביל לכעס וזעם של התושבים שאולי עלולים לעקור את השלט – מצב שיביא לפגיעה בכבודו של ראש הממשלה המנוח.  בנסיבות אלה וגם על מנת שלא לגרום פגיעה למשפחת הנרצח אבקש מאדוני לכנס את ועדת השמות העירונית ולהורות על החלפת שמו של הרחוב על שם רבין, לשם הנרצח בני משה הי"ד". בעקבות המכתב פנה  כרמל נוי תושב העיר ליו"ר הכנסת ודרש לנקוט בצעדים כנגד ח"כ בן ארי. נוי כתב בין היתר כי "טענותיו של בן ארי סובלות, בעיניי, מטעם רע ובוז לדמוקרטיה". במכתב ציין כרמל נוי  את הסיבות הבאות להתנגדויות 
  1. זכרו של יצחק רבין לא מתמצה רק בזכר האיש. זכרו של רבין הוא גם זכר הרצח, וזכר ההסתה והאלימות שקדמו לו. מחיקת שמו ממקומות שונים, העברת השיח מסוגיות דמוקרטיות לשיח המתמקד באיש עצמו ובהכפשתו,  אלו, לטעמי, פעולות מכוונות שמטרתן לטשטש את הדיון בדמוקרטיה הישראלית, והשבר הגדול בו היא הייתה ועדיין נמצאת. חוששני שח"כ בן ארי לא מעוניין שהציבור הישראלי יבחן את גבולות הדמוקרטיה שלו, אלא ימשיך להתכנס פנימה, ולתת לגורמים האנטי דמוקרטיים בחברה, אלו שמעדיפים אלימות, גזענות, הסתה והשתקה להמשיך בדרכם הגסה.
  2. פועלו של יצחק רבין ז"ל אשר היה איש צבא ורמטכ"ל, שגריר, שר ביטחון וראש ממשלה, רחוק מלהסתיים בחתימה על הסכמי אוסלו. נקודת מבט שכזו יכולה גם לצמצם את המבט על אריאל שרון, כמי שביצע אך ורק את ההתנתקות, את זיכרון מנחם בגין כמי שלאחר שהבטיח לא למסור גרגר אדמה מסר את כל סיני, או את זיכרון משה דיין אך ורק כמי ששגה בעת מלחמת יום כיפור.

גם אם אינך מסכים עם פעולות כאלו ואחרות של מנהיג פוליטי, לצמצם את פועלו של אדם אשר הקדיש את כל חייו למדינת ישראל, לפעולה או ציטוט אחד, זה מעשה צר, המעיד על מחשבה מוגבלת ודמגוגית.

  1. ראוי וחשוב לציין כי מאז החתימה על הסכמי אוסלו, ומאז רציחתו של יצחק רבין ז"ל בידי טרוריסט יהודי, חלפו 16 שנים. בשנים אלו התחלפו ראשי ממשלה רבים במדינת ישראל, ורובם המוחלט השתייך למחנה הימין, שעל פניו אינו מזוהה עם שיוכו הפוליטי של יצחק רבין ז"ל. יצחק רבין לא זכה להמשיך את פועלו, ואין בעיניי טעם בתאוריות שונות ביחס למקום בו היינו נמצאים אם היה ממשיך. מה שכן, טענתו של בן ארי, כאילו הגראדים הנופלים על אשקלון (קטיושות לא מגיעות לפה), הם תוצאה ישירה של הסכמי אוסלו, היא טענה ששוכחת ומשכיחה את הזמן שעבר, ואת תפקידם של ששת ראשי הממשלה שהספיקו להתחלף מאז, בהגעתנו למקום בו אנו נמצאים. ושוב ראייה זו מפשטת, מצמצמת ומבזה את זכרו של ראש הממשלה המנוח.
בתגובה על התלונה אמר ח"כ בן ארי כי "השמאל בישראל תמיד הצטיין בסתימת פיות וניסיון למנוע שיח ציבורי. הדרישה להחליף את שם הרחוב על שם רבין היא דרישה לגיטימית שנובעת בין היתר מתחושות של תושבים רבים בעיר אשקלון. אמשיך לפעול למען הציבור במדינת ישראל ללא מורא מאנשי השמאל שרוצים משטרת מחשבות ושלטון של סתימת פיות"
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה