השר וילנאי לרה"ע "עד ספטמבר 2012 ימוגנו כל מוסדות החינוך"השר וילנאי לראש העיר אשקלון"עד ספטמבר 2012  ימוגנו כל מוסדות החינוך" השר להגנת העורף מתן וילנאי

השר וילנאי לראש העיר אשקלון"עד ספטמבר 2012  ימוגנו כל מוסדות החינוך"

השר להגנת העורף מתן וילנאי קיים ביום שלישי השבוע  ישיבת עבודה עם ראש העיר אשקלון, בני וקנין ובכירים בעירייה בנושא מיגון מוסדות החינוך ומדיניות משרדו בנוגע לשיתוף פעולה בשגרה ובחירום. ראש העיר ביקש ממנו לפעול לפטור מאגרות ולתת הלוואות לאלה שרוצים לבנות ממ"דים. הבשורה: התכנון והכנת המכרזים להצבת מיגוניות באשקלון  החלה   השבוע .

בעבר נשמעו מספר הבטחות דומות רבות אין ספור פעמים , השאלה האם השר הפעם רציני או שגם הפעם נצטרף ללכת לבג"צ?? 

השר וילנאי הגיע ללשכתו של ראש העיר עם צוות משרדו והודיע כי מבחינתנו "אני רואה את ה-1 לספטמבר 2012 יעד לסיום כל עבודות המיגון במוסדות החינוך. ניתנת לכם בזאת אור ירוק בתכנון המיגון במוסדות חינוך ובהוצאת מכרזים". השר וילנאי הודיע  לראש העיר כי כל מוסדות החינוך ימוגנו בהתאם לתקציב שהתקבל מהממשלה לטובת העניין למשרד הגנת העורף.  על מנת לקדם את העניין ישבו השבוע כבר צוותים של פיקוד העורף והעירייה בראשות מנכל העירייה, אברהםבן דוד והחלו בהליכי התכנון והעירייה ובתוך זמן קצר יוצאו העבודות למיגון בתי הספר  למכרזים ולביצוע.

ראש העיר סקר בפני השר את אירועי הסבב האחרון במהלכו נהרג תושבהעיר משהעמי ז"ל מירי גראד . "הטילים הפכו למדויקים יותר והרסניים מאוד" אמר ראש העיר  "וזה ניתן היה לראות בשטח ומההרס שהם גרמו".

וקנין ביקש מהשר לדאוג לפטור מאגרות והיטלים ושבים שרוצים לבנות ממ"ד וכן להעמיד  הלוואות לכאלה שרוצים לבנות  ממד"ים ולאיכולים מבחינה כלכלית. "רבים  פונים אלי  שרוצים לבנות  וקשה להם וצריך שהמדינה באמצעות בנקים תעמיד להם הלוואות . בנושא אגרות אנו על פי  חוק מחויבים לגבות. גם אם הייתי רוצה לא לגבות אינני יכול ואני רוצה שתהיה חקיקה בעניין ולמי שרוצה לבנות ממ"ד שיהיה פטור מאגרות"

השר וילנאי  אמר בתגובה כי יבדוק את הדרישות וכי לטעמו מדובר בדרישה נכונה "היעד שלי יהיה באמת לדאוג לבניית מ"מדים אדרוש מהאוצר וממשרד הפנים לסייע בעניין כי את המלחמה לא סיימנו וכי יהיו עוד סבבים".

הממונה על הביטחון , ממ"ק ראש העירשלמה כהן, ציין את שיתוף הפעולה ההדוק שיש לעירייה עם פיקוד העורף במחוז דרום ובכלל והדגיש כי "יש צורך להמשיך בשיתוף פעולה כזה גם בעתיד למען בטחון התושבים"

[caption id="attachment_14964" align="aligncenter" width="448" caption="השר מתן וילנאי הממונה על העורך בביקורו באשקלון"][/caption]
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה