מס שילוט גם על שלטים בתוך מבנים?ביום ראשון תחל ועדת הבדיקה ל"מס השילוט". בראש הועדה יעמוד חבר המועצה תומר גלאם, שמקבל אמון מלא

ביום ראשון תחל ועדת הבדיקה ל"מס השילוט". בראש הועדה יעמוד חבר המועצה תומר גלאם, שמקבל אמון מלא מחברי המועצה וסוחרי העיר.

תלונה נוספת הנוגעת ל'מקוריות' הרבה של אופן הטלת "מס השילוט", הגיעה מצידו של עו"ד אלון גורן יו"ר עמותת דין ומשפט, הטוען שקיבל תלונות, ואף הוא עצמו קיבל חיוב עבור שילוט שנמצא בתוך חדר המדרגות בבניין פרטי, כאשר השלטים ממוקמים בניגדו לחוק בתוך הבנין בחדר המדרגות שמובלים למשרדיו של עו"ד אלון גורן, ולא נמצאים ברשות הרבים. זאת כאשר הבניין הוא בבעלות פרטית וסגור בשעות שאין קבלת קהל. עו"ד גורן מציין במכתבו שלא ייתכן שיגבו תשלום בתוך "חדרי חדריו של האזרח", ומציין שבקצב זה מחר תחייב העיריה בבמס שילוט גם על פתקים התלויים על המקרר... "הדבר הוא חדירה לפרטיות וירידה בלתי נסבלת לחיי האזרחים" אומר עו"ד גורן. כזכור העירייה  שכרה השנה את שירותיה של חברת מלג"ם כדי לערוך את סקר השילוט עבור עיריית אשקלון לאחר שזכתה במכרז, והנה  ראה זה פלא,   לאחר המעבר גדלו חשבונות התושבים בגין שילוט במאות אחוזים.

חברת מלג"ם מקבלת את שכרה תמורת אחוזים מהמס שנגבה, ועל כן המשוואה היא פשוטה , כמה שיותר גבייה = יותר שכר לחברה, ועל כן האינטרס של החברה הינו לגבות כמה שיותר, והתוצאות כאמור - בשטח.

[caption id="" align="alignright" width="300" caption="עוד אלון גורן: הנושא הוא עיקרוני"][/caption]

העירייה טוענת בתגובתה שנמסרה לאתר, שהעירייה לא מחייבת עבור שילוט המוצב בתוך בניינים. אלא שהחיוב והחשבונית המפורטת עם צילום השלט המוצג לעיל - לא מותיר שום ספק שלא כך המצב וכי העיריה כן הטילה חיוב בגין שילוט בתוככי בנין משרדים!

עו"ד אלון גורן אומר לא  נותר לנו להצטער על כך  שהיוזמה והמקוריות בגביית "מס השילוט" לא מוקרן לתחום הבאת מפעלים עתירי ידע לאשקלון ויוזמות אחרות לטובת התושבים.

המקרה הפרטי שלי הוא לא הנושא,  מציין עו"ד גורן, אני רואה בתשלום האישי שקיבלתי ענין עקרוני בו מטפלת עמותת דין ומשפט שאני עומד בראשה, ואם לא יבוטלו כל החיובים הפסולים שהוטלו על תושבי העיר והכספים לא יוחזרו לתושב - אפנה לבית המשפט כדי שידון ויכריע בנושא ויחייב העיריה לפעול רק על פי חוק.

באותו נושא: חברי ועדת לבחינת מס השילוט מבקשים מהציבור להעביר את טענותיהם או מסמכים לרחל המזכירה של סגן רה"ע עמרם בן דוד בקומה שלישית בעירייה. תגובת עיריית אשקלון: "עו"ד גורן ציטט את ההגדרה המופיעה בחוק לנוחיותו בצורה לא נכונה ובאופן חלקי בלבד.תלונתו נבדקה ונמצא כי החיוב בוצע כדין. בהתאם לחוק העזר מודעות ושלטים יש לחייב בגין אגרת שילוט שלטים הנמצאים בכניסה לבניין משרדים. מובהר, כי העירייה אינה מחייבת בגין שילוט המצוי בקומות מבני משרדים מלבד שלטים המצויים בכניסה למבנה ובהתאם לחוק".
עו"ד אלון גורן מציין בתשובה כי תגובת העיריה הינה יותר מתמוהה הואיל והיא בגדר שקר והטעיה גלויים בעליל, משום שהוא עצמו קיבל חיוב בגין שני שלטים המוצבים ממש בתוך בנין המשרדים שלו, בניגוד להצהרת העיריה, כפי שאכן ניתן לראות בצילום שצילמנו בבנין המשרדים של עו"ד גורן דעיל.
 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה