חלק א: איתמר שמעוני הגיש תביעת דיבה נגד רה"עאמש (ב) כינס חבר המועצה איתמר שמעוני מסיבת עיתונאים והטיל 4 פצצות, כל אחת מהם כבדת משקל. הראשונה

אמש (ב) כינס חבר המועצה איתמר שמעוני מסיבת עיתונאים והטיל 4 פצצות, כל אחת מהם כבדת משקל. הראשונה שבניהם היא תביעת דיבה נגד ראש העיר בני וקנין

איתמר שמעוני אומר "זמן רב אני מחכה שמישהו יגיד בפומבי את האשמות שלכאורה משפחות פשע עומדים מאחורי,בגלל טענות מסוג אלו הפסדתי את מערכת הבחירות, הגיע הזמן לטהר את שמי" 

בני וקנין בתגובה: אשמח לחשוף את כל מעלליו של האיש בבית המשפט ולהראות לציבור את פניו האמיתיים

בעבר טען רה"ע בני וקנין שהתייחס לנושא "אצלי כל דבר מתוכנן, כל דבר בעיתוי  בזמן במינון בהכל"

בהודעה לעיתונות שחולקה לעיתונאים נאמר:

עוד חושף כתב התביעה: פרוטוקול ישיבת המועצה בה נאמרו הדברים החמורים נגד שמעוני תומלל בחסר וההשמצות של וקנין אינן מוזכרות בו כלל - הטענה של המתמללת: באולם נשמעו צעקות שלא אפשרו לשמוע את הנאמר - תמלול שהזמין שמעוני באופן עצמאי חושף את האמת: ההשמצות של וקנין נשמעות בבירור, אך הושמטו במכוון מפרוטוקול הישיבה

איתמר שמעוני, חבר מועצת עיריית אשקלון, תובע 280,000 ₪ מראש עיריית אשקלון, בני וקנין, בעקבות השמצות חמורות שהטיח בו בישיבת המועצה שהתקיימה בחודש יוני שעבר.

לפני מספר שבועות שיגר שמעוני לוקנין מכתב התראה לפני נקיטה בהליכים משפטיים, בו דרש ממנו להתנצל על הדברים החמורים שאמר בישיבה, אך מכתבו זה של שמעוני לא נענה ולא נותרה בידיו ברירה אלא לפנות לבית המשפט ולתבוע את דיבתו.

באמצעות עו"ד גיא בוסי, ממשרד עו"ד בוסי-אביאני, טוען שמעוני כי בישיבת מועצת העיר מיום 1.6.11, בנוכחות חברי מועצת העיר, בכירי העירייה, נציגי העיתונות המקומית וקהל מאזינים שישב באולם המליאה, התפרץ וקנין כלפיו בייחוס לחובתו בפומבי כי הוא מומן בבחירות האחרונות לראשות ומועצת העיר בסכומים של מיליוני שקלים וכן כי היו "כאלה" שהעמידו לרשותו מאות אלפי שקלים במזומן לשם קידום מועמדותו, מעשה בלתי חוקי בעליל.

בנוסף, השמיץ וקנין את שמעוני באמירה שלפיה זה האחרון קיבל כספים במזומן ממשפחת "בטיטו" הידועה לשמצה, ואף הגדיל וקנין וייחס לחובתו של שמעוני כי זה נכנס למועצת העיר ברמייה.

"בדברי בלע אלו של הנתבע", כתב עו"ד בוסי, "הוא מייחס לתובע דרך פעולה לא חוקית במהלך הבחירות לעיריית אשקלון, בחודש אוקטובר 2008 ואף קשר, בעניין זה, את התובע עם משפחה אשקלונית המזוהה ע"י הציבור עם העולם התחתון.

הנתבע לא הסתפק בכך אלא אף הורה , שלא כדין וללא תקדים, על הוצאתו הכפויה של התובע מישיבת המועצה ובכך ניסה לגרום לו פגיעה, קנטור ואף השפלה, מרושעים ומיותרים, תוך ניצול לרעה של כוח השררה שבידי הנתבע ולקדם בכך, את עניינו האישי לפגוע בתובע".

עו"ד בוסי טוען עוד כי כל התפרצויותיו והצהרותיו של וקנין היו מכוונות ומתוכננות והוא הצהיר במפורש במהלך מסיבת עיתונאים שקיים למחרת האירוע כי "דבריו כלפי שמעוני היו מדודים ומחושבים".

עו"ד בוסי: "התובע עוד יטען כי דברי הבלע של הנתבע היו בכוונה תחילה לפגוע בו, נוכח תוכנם, עוצמתם והחזרה עליהם גם לאחר ישיבת המועצה, באופן המעניק זכות לתובע לקבל פיצוי בסך של 280,000 ₪ ,ללא הוכחת נזק, כל זאת אף מבלי להדגיש כי ייחוס לנבחר ציבור קבלה בלתי חוקית של כספים, מהווה, מניה וביה, פגיעה קשה ביותר ואף בלתי הפיכה, בשמו הטוב .

"בטרם הגשת כתב התביעה פנה התובע אל הנתבע, במכתב התראה, על מנת לאפשר לנתבע להתנצל ולצמצם ולו במקצת, את הנזק הרב אותו גרם לתובע , אולם הנתבע סרב לעשות כן, תוך התעלמות מוחלטת ממכתב ההתראה".

עוד מציין עו"ד בוסי כי הפרוטוקול הרשמי של ישיבת המועצה תומלל במגמתיות ובחסר ותחת תמלול כל הדברים שנאמרו ע"י הנתבע, ואשר נשמעו בכל רם וברור בחלל אולם הישיבות ונאמרו שלא בפליטת פה של 'עידנא דריתחא'  אלא מתוך מגמה, מתוכננת היטב מראש ומכוונת, לפגוע בתובע ובמעמדו הציבורי, נכתב בפרוטוקול הפורמאלי של ישיבת המועצה, באופן סתמי, כאילו "נשמעו צעקות" באופן שאינו מאפשר את התמלול - דבר שאינו תואם, כמובן, את המציאות, ואינו אלא כזב נוסף".

שמעוני עצמו הגיש את הקלטת הישיבה לחברה המתמחה בתמלול הקלטות  ושם אכן הצליחו לשמוע היטב את דברי הדיבה של וקנין ולתעדם בכתב.

"פרוטוקול ישיבה חייב, לעולם, לשקף באופן מלא ומדוייק את כל שנעשה ונאמר במהלכה אלא שכאן, נעשה ניסיון למנוע הנצחה פורמאלית של דברי הבלע והדיבה הקשים והמכוונים שהוציא הנתבע על התובע", אומר עו"ד בוסי.

עו"ד בוסי מבקש מבית המשפט לזמן את וקנין לדין ולחייבו לפצות את שמעוני בפיצוי נזיקי על סך של 280,000 ₪ , כפי ערכם ביום תשלומם בפועל, בתוספת הוצאות משפט ושכ"ט עו"ד.

ראש העיר אשקלון בני וקנין מגיב

"אדון שמעוני שהסתבך בבית משפט העליון בעתירה שהוגשה נגדו על דרך מינויו בחברת אתרים כמנכ"ל מחפש להסיט את האש ממנו  בתקשורת ובציבור. אני שמח על תביעת הדיבה של שמעוני כי זו תהיה הזדמנות מצוינת לחשוף את התנהלותו כפי שבאה לידי ביטוי בחקירות שלו  במשטרה  בתחקירים עיתונאיים ובעמדה של יועץ משפטי לממשלה שקבע כי מינויו למנכ"ל חברת אתרים היה פגום.

על דוכן העדים  שמעוני יצטרך להסביר לציבור ולבית המשפט איך התמנה? מה בדיוק הוא עושה בחברת אתרים? מי מימן לו מערכת בחירות שעלתה במיליונים? מי עמד מאחוריו ועוד הרבה שאלות בנושאי  מימון  פרסום שלו במערכת הבחירות האחרונה וכיצד בוצע מימון עתק לפרסומות באוטובוסים בחברת כנען ושלטי חוצות. אחשוף בפני ביהמ"ש את פעילות בעמותת חץ וצרכיו הפוליטיים  ובעמותות חברים למען שמעוני. כל החומרים נמצאים בידי והם ועוד הרבה הפתעות יחשפו במהלך בירור התביעה בבהמ"ש ויאירו פעם אחת ולתמיד את פניו האמיתיים של האיש".

 האשמה המצולמת שהטיח בני וקנין באיתמר שמעוני 

איתמר שמעוני במסיבת העיתונאים מתייחס לדבר חלק א

איתמר שמעוני במסיבת העיתונאים מתייחס לדבר חלק ב

 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה